Dedicated Server Web barındırma nedir

UltaHost, çeşitli web sitesi barındırma türleri sunar. 

Bu video, Özel barındırma hakkında bir açıklama ve sizin için doğru çözüm olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacak bazı ipuçları sunar.

"adanmış sunucu  nedir?" Sorusunu yanıtlamak için, diğer barındırma türleri ile karşılaştırarak başlamak yararlıdır.

En yaygın altyapı barındırma seçenekleri Paylaşılan barındırma , VPS barındırma  ve Adanmış Sunucu  barındırmadır.

Özel bir sunucunun tanımı, "tek bir barındırma istemcisinin uygulamalarını ve hizmetlerini barındırmak için kullanılan kurumsal düzeyde bir fiziksel sunucudur".

Tahsis edilmiş sunucular, genellikle yüksek trafikli web sitelerini, web uygulamalarını ve performansın çok önemli olduğu diğer barındırma senaryolarını barındırmak için kullanılır.  Ana ayırt edici özellik, özel bir sunucunun tek bir kiracı barındırma ortamı olmasıdır.  Çoğu altyapı barındırma seçeneği, bir sunucuyu iki veya daha fazla kullanıcı arasında böler: bulut barındırma platformları, örneğin, bir fiziksel sunucunun kaynaklarını birkaç sanal makine arasında böler.

Çok kiracılı barındırma ortamları olarak bilinen hiçbiri, özel bir sunucunun tüm kaynaklarını ve performansını sağlamaz.

Özel sunucu barındırma ile sunucunun sunduğu her şey hizmetinizdedir, bu nedenle özel sunucular en güçlü altyapı barındırma seçeneğidir - başka hiçbir barındırma seçeneği size daha fazla güç ve esneklik veremez.  Örneğin, çoğu web sitesi paylaşılan bir barındırma planıyla başlar, ancak kısa süre sonra bu ucuz paylaşılan planın sınırlarını aşacak şekilde büyür.

Buradaki seçenekleriniz, bir sanal özel sunucuya (VPS) veya adanmış bir sunucuya yükseltme içerebilir.  Farklı seçenekleri değerlendirmek size kalmıştır.  Web siteniz trafikteki artışa ayak uydurmakta zorlanıyorsa, web sitenizi özel bir sunucuya taşımanın zamanı gelmiş olabilir.  Bu aslında yalnızca sitenizi barındıran bir sunucudur ve yalnızca sitenizin performansını iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda sayfa yükleme sürelerinizi geliştirir ve güvenliği optimize etmenize yardımcı olur.  Hızlı bir şekilde özetlemek gerekirse, özel bir sunucuya ihtiyaç duymanızın bazı nedenleri şunlardır:

1-Web siteniz büyüyor ve trafikteki artışla başa çıkabilmesi gerekiyor.

2-Güvenlik, web siteniz için bir endişe kaynağıdır.

3-Sayfa yükleme sürelerinizin olabildiğince optimum olmasını istersiniz.

4-Sunucunuzun her yönü üzerinde kontrol sahibi olmak istiyorsunuz.

Ultahost, gerçek zamanlı izleme ve% 100 Güç ve Ağ Çalışma Süresi Garantileri sağlayan Ucuz Dedicated sağlar.  En üst düzeyde performans, güvenlik ve kontrol gerektiren web siteleri için.

Projenizi dünya çapında ağa yerleştirmemize izin verin ve geliştirme için daha fazla zaman ayıralım.  Planlarımızı buradan kontrol edin:https://ultahost.com/dedicated-hosting