İşletmeler için VPS barındırma kullanmanın en önemli 6 avantajı.

Neden iş için UltaHost VPS hosting kullanıyorsunuz? 

İşletmeler için VPS barındırma kullanmanın en önemli 6 avantajı.
VPS hizmetleri

İşletmeler her zaman hareket halindedir. Başarılı bir iş yaratırken, performans ve güvenilirliğin önemi unutulmamalıdır. Nihai performans, her müşterinin beklediği ve hak ettiği şeydir. İnternet, iş metodolojisini tamamen değiştirdi. Günümüzde iş performansları esas olarak web sunucularına bağlıdır - yavaş bir sunucu, rahatsız olmuş müşterilerin listesine neden olur. Ayrıca bazı durumlarda gelir kaybı beklenir. Bu nedenle günümüzde birçok işletme, barındırma ihtiyaçları için sanal özel sunucuları veya VPS barındırmayı benimsiyor. Bu nedenle, bu makalede, işletmeniz için barındırma hizmeti sunan bir VPS'ye sahip olmanın avantajlarına bakacağız. 

 

VPS nedir? 

VPS,Sanal Özel Sunucunun  kısaltmasıdır. "Sunucu", web sitenizdeki tüm verileri ve dosyaları depolayan ve yöneten yetkili bir bilgisayardır. Öte yandan, VPS barındırma sanallaştırma teknolojisini kullanır. Bu teknoloji sayesinde, VPS barındırma birincil sunucuyu sanal olarak birden çok sunucuya böler. Merkezi sunucuda olduğu için "makinede bir hayalet" olarak görebilir, ancak aynı kalır. 

 

VPS Hosting'in Faydaları: 

 

Geliştirilmiş güvenilirlik 

İş açısından bakıldığında, paylaşılan barındırmalar yapmak çok akıllıca bir seçim değildir. Bu, kötü bir kullanıcı hareketinin tam bir sunucu arızasına yol açabileceği bir etki alanları havuzu gibidir. Ayrıca, paylaşılan sunucuların güvenilirliği risk altındadır. Paylaşılan barındırmalar nedeniyle, birçok kullanıcı aynı sunucu üzerinde çalışıyor ve bu da sunucu güvenilirliğini düşürüyor. Ve trafikteki ani bir artış, performans sorunlarına yol açabilir. Yavaş yükleme ortak bir ağla birlikte gelir. Ayrıca saldırı riskiyle de karşı karşıya kalabilirsiniz. 

Öte yandan, VPS barındırma  diğer fiziksel sunuculardan bağımsızdır. VPS barındırmaları ayrıca altyapı hatalarını yönetebilir. VPS hosting tarafından oluşturulan sanal ortam, tek bir web sitesi için özel olarak tasarlanmıştır. Dolayısıyla, diğer web sitelerinin trafiğinde bir artış olsa bile, görevlerinizi herhangi bir kesinti olmadan gerçekleştirebileceksiniz. Ve web siteniz bağımsız olarak kendi alanında kalacaktır. Tüm bu faktörlergüvenilir bir Kullanıcı deneyimi sağlamada ve müşteri memnuniyet düzeyini artırmada büyük rol oynar. 

 

Kök Erişimi_ Daha fazla kontrol 

Sanal bir özel sunucu, barındırmalarınız için birçok avantaj sağlar. Genellikle, paylaşılan bir barındırma ortamı komut dosyalarının kullanımına erişime izin vermez. Ancak VPS barındırma  ortamında, kullanıcı köke tam erişime sahiptir ve ayrıca komut dosyalarını da kullanabilir. Önemli olan, root erişiminin özel web sunucularının ana avantajı olmasıdır. Ancak farklı VPS barındırmaları, paylaşılan barındırmalara eşit bir maliyetle kök erişimi özelliği de sağlıyor. Dolayısıyla, bir VPS bu tür hizmetleri eşdeğer fiyattan sunuyorsa, bir iş fırsatını kaçırmamaktır. 

İşletmenize iyi bir kök erişiminin ne getirebileceğini düşünüyor olabilirsiniz. Kök erişim ile sunucuyu kontrol edebilir ve ortamını tam olarak iş ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, özel bir yazılım paketi kurulumu, barındırma sağlayıcısının desteğini beklemeye gerek olmadığından zahmetsizdir. VPS barındırmanın geleneksel paylaşılan web hizmetine göre bir başka avantajı, paylaşılan web hizmetlerinin, yazılım güvenliği sınırlamaları nedeniyle farklı popüler yazılım paketlerini desteklememesidir. Ancak diğer yandan sanal barındırmalar, işletmenin tüm sorunları atlamasına izin verir. 

 

Ölçeklenebilirlik 

Yıl boyunca hiçbir iş aynı kalmaz. Ya şirket ilerliyor ya da geri çekiliyor. Ancak küçük bir işletme sahibiyseniz, herhangi bir işletme genişletme planınız yoksa, web sitesi trafiğinin aynı kalma ihtimali vardır. Ve herhangi bir müşteri bazlı genişletme planına ihtiyacınız yok. Bununla birlikte, durum farklıysa, web sitesi trafiğini karşılamak için kesinlikle bir sunucuya ihtiyacınız vardır. 

Paylaşılan barındırmalar, ölçeklenebilirlik faktörü ile ilgili sınırlı işlevsellik sağlar. Bununla birlikte, Sanal özel sunucularda, sunucunun işlevlerine müdahale etmeden bile ölçek büyütmek mümkündür. Bu nedenle, değişen ihtiyaçlara göre ölçek büyütme, aylık barındırma planını güncellemek kadar basittir. İşi tamamen gereksinimlere göre ölçeklendirebilirsiniz. Trafik veya iş yükü artıyorsa, sanal sunucuları büyütebilirsiniz. Ve tam tersi. Ölçek büyütme süreci tamamen sorunsuzdur, bu da herhangi bir aksama süresiyle karşılaşmadığı anlamına gelir. Böylece iş kesintiye uğramadan çalışmaya devam ediyor 

 

Düşük maliyetli 

İşletmeler tipik olarak paylaşılan barındırma planlarını benimser çünkü sanal özel sunucuların karşılayamayacak kadar pahalı olduğuna inanırlar. Ancak günümüz gerçekliğinde internet teknolojisi çok ilerlemiştir. Genellikle fiziksel sunucularda çalışan barındırma planları adanmıştır ancak VPS barındırmalarına kıyasla oldukça pahalıdır. Sanal kişisel hizmetler, tek bir sunucu üzerinde çalışan sanal makinelerdir, bu nedenle sarf malzemesi uygulama maliyetini önemli ölçüde azaltırlar. Bu şekilde, VPS hosting neredeyse her işletme için erişilebilir bir seçenek haline geldi. 

Bazı VPS sağlayıcıları, küçük işletmeler için de uygun fiyatlı bir sanal barındırma planı olan, aylık 10 ABD dolarının altında olan işletme desteği için birçok uygun fiyatlı barındırma planı sunar. 

 

Basit lisanslama 

Lisanslama, VPS barındırmalarıyla çalışırken çoğunlukla göz ardı edilen bir özelliktir. Şüphesiz, bir kuruluş büyüdüğünde ve çok sayıda işletim sistemi ve uygulamaya ihtiyaç duyduğunda, lisanslama karmaşık hale gelebilir. 

Ancak sanal özel sunucu ile lisanslama da çok basittir. İlgili her maliyet zaten aylık barındırma planına dahil edildiğinden gizli lisans ücreti yoktur. Böylece, aylık planınıza göre sonunda ne kadar ödeyeceğinizi zaten bileceksiniz. 

 

Esneklik 

Paylaşımlı barındırma ile karşılaştırıldığında, VPS barındırma işletmelere sanal sunucular üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Çoğu sorun için VPS tarafından sağlanan teknik, paylaşılan barındırma desteğinden çok farklı değildir. Ancak, yalnızca gerçekten ihtiyacınız olan şey için ödeme yapmanız gereken esneklikle birlikte gelir. Ayrıca, işletmenizin artık ihtiyaç duymadığı kaynaklarla uğraşmanıza gerek yok. 

 

Bu makaleyi beğendiyseniz, UltaHost barındırma platformunu seveceksiniz. Destek ekibimizden 7/24 destek alın. Güçlü altyapımız otomatik ölçeklendirme, performans ve güvenliğe odaklanır. Size  farkını gösterelim! Planlarımıza göz atın