Kelime basın web siteniz için Google sıralamasını iyileştirmek için temel teknik SEO tekniklerini nasıl kullanabilirsiniz?

Bir web sitesi için teknik SEO ile yaptıysanız ve bunu doğru bir şekilde yaptıysanız, o zaman gerçekten de sıralaması iyi performans gösterecektir. Ancak teknik açıdan içine bir şey bırakılırsa, o zaman kesinlikle site sıralaması rekabetçi bir ortamda ertelenecektir. Büyük bir kusur olsaydı, tüm çabalarınız yok olur ve verimsizleşirdi. Bunun arkasındaki sebep, bir sitede bazı teknik hata olması durumunda tarayıcının zorluklarla karşılaşması ve tarayıcı zorluk bulduğunda sıralamanın otomatik olarak revize edilmesidir.

Kelime basın web siteniz için Google sıralamasını iyileştirmek için temel teknik SEO tekniklerini nasıl kullanabilirsiniz?

 

Şimdi, teknik SEO nedir? 

  

Teknik SEO, web sitesini teknik özellikler ve teknikler yardımıyla optimize etme sürecidir. Arama motoru tarayıcılarının minimum sürede taraması ve herhangi bir sorunla karşılaşmadan web sitesini indekslemesi kolaylaşır. Birincil odak noktamız, bir tarayıcının teknik SEO'da bir web sitesini taramak için harcadığı zamanı en aza indirmektir. Bu nedenle, herhangi bir web sitesini optimize ederken yaygın olarak kullanılan Teknik SEO prosedürlerinden bazıları aşağıdaki gibidir: 

  

  • Alan adı ve Web barındırma 
  • Sayfa Hızı 
  • Bir web sitesinin mimarisi 
  • SSL Sertifikaları 
  • 404 Hataları 

 

 

Alan adı ve web barındırma: 

 

 

Çoğu kişi alan adı ve web barındırmanın teknik SEO'ya girmediğini düşünüyor; örneğin, (yourwebsite.com) bölümünde, web sitenizin anahtar kelimesi Google'ı web sitenizin amacı hakkında gösterecektir; bu nedenle, bir marka web sitesi geliştirmeniz gerekiyorsa, bir marka adı veya şirket adı, alan anahtar kelimenizin bir parçası olacaktır. Bir işletmenin yapısını anlatıyorsa daha çok tercih edilir.  

  

Öte yandanbarındırmateknik SEO'nun bir parçası olarak kabul edilir ve dört türdürPaylaşılan barındırma , VPS barındırmaVDS barındırma ve Adanmış Sunucu. Herhangi bir hosting satın alırken hosting sunucunuzun bölgenize ve ihtiyaçlarınıza göre olması gerektiği takip edilmelidir. Çünkü tüm bu sitelerinde bant genişliği ve kullanım fark yaratır. 

 

 

Sayfa hızı: 

 

 

Sayfa hızı, Google sıralaması için ciddi bir sorundur; özellikle mobil tarayıcı üzerinden yükleme olmak üzere sıralamayı doğrudan etkiler. Google'a göre, "Mobil sayfa yüklemesindeki her saniyelik gecikme için, görüşmeler% 13'e kadar düşebilir." 

  

Bunu anlamak için bir vaka çalışması kullanıyoruz. Her ay 5 milyonluk bir iş yaptığınızı varsayalım. Web sitenizde, mobil sayfa hızınızda bir saniyelik düşüşü etkileyen birkaç değişiklik yaparsınız. Ay sonunda% 13'lük bir kayıp yaşarsınız, bu nedenle web sitesinin sayfa yükleme hızını, Page Speed Insights, GT Matrix, Pingdom vb. Bu paragrafta tartışılan her şey bir web sitesinin Google arama sıralamasına ulaşmasına yardımcı olun. 

 

 

Web sitesinin mimarisi: 

 

 

web sitenizin mimarisi olağanüstü olmalıdır. Ayrıntılı mimari önerileri için "schema.org" adresini ziyaret edebilirsiniz. 

  

İyi mimari, web sitenizin tasarımının çekici olması gerektiği, gezinmenin web sitesinin kolay ve sorunsuz olması gerektiği ve arama motorunun web sitenizi kolayca tarayabileceği anlamına gelir. Yani web sitenize uygun bir mimari geliştirmek için iyi bir web sitesi teması kullanabilirsiniz. Ana kategoriler şekil 7 veya 10'u, alt kategoriler ise şekil 15'i geçmemelidir. İyi bir mimarinin, ziyaretçilerin web sitesinde gezinmesini kolaylaştırmak için web sitenizin her gönderisine dahili bağlantılar göndermesi de gereklidir. Sonunda, web sayfası mimarinizin hiyerarşisi yukarıdan aşağıya doğru olmalıdır. 

 

 

SSL sertifikası: 

 

 

Web sitenizde bir SSL sertifikası rozeti yoksa, güvenli olmayan işaretin kimliği web sitenizin başında gösterilecektir. Öte yandan, bir SSL sertifikası rozeti web sitenizi güvenli hale getirecektir. SSL sertifikası, web sitenizi HTTP'den HTTPS'ye yükseltir, bu da müşterileriniz arasında web sitenizin güvenli olduğuna dair güven unsuru oluşturur. barındırma şirketlerinin çoğu ücretsiz SSL sağlar, ancak başka herhangi bir durumda, herhangi bir barındırma şirketinden de kolayca satın alabilirsiniz. SSL sertifikaları, web sitenizi güvenli hale getirerek Google arama sıralamalarını geliştirmek için web sayfası görünümlerinizi en üst düzeye çıkarmak için müşterilerinizle güvenilir bir ilişki sağlayan teknik SEO'nun bir parçasıdır. 

 

 

404 Hataları: 

 

 

Diyelim ki web sitenizdeki sayfa silindi ve birisi o sayfayı ziyaret ettiğinde, web sitenizde 404 hata olasılığı olacaktır. Web sitenizde sınırlı sayıda sayfa varsa, bu büyük bir sorun olarak kabul edilmeyecektir. Yine de, diğer yandan, web sitenizdeki sayfa sayısı 200'den fazlaysa, birçok 404 hatası oluşma olasılığı vardır, çünkü geri bağlantılar nedeniyle, web sitenizdeki diğer birçok sayfaya bir gönderi eklenebilir. Bu sorunu çözmek için, herhangi bir nedenle herhangi bir sayfayı silmek yerine bu nedeni düzeltmenize olanak tanıyan Google arama konsolundan yardım alabilirsiniz. Bunun yanı sıra, 404 hata sayfasını o sayfaya daha fazla şey ekleyerek daha ilginç hale getirebilirsiniz, böylece herhangi bir ziyaretçi yanlışlıkla o sayfaya gelirse, ilginç faktör nedeniyle daha fazla bilgi keşfedene kadar o sayfadan ayrılamaz. 

  

Yukarıda tartışılan tüm tekniklerbir WordPress web sitesinin Google arama sıralamalarına ulaşması için en iyi teknik SEO teknikleri olarak kabul edilir. 

 

 

--------------------------------------------------  

  

Bu makaleyi beğendiyseniz UltaHost barındırma platformunu seveceksinizDestek ekibimizden 7/24 destek alın. Güçlü altyapımızotomatik ölçeklendirmeperformans ve güvenliğe odaklanır. Size farkını gösterelimPlanlarımıza göz atın