Nasıl daha olumlu Google işletme incelemeleri alabilir ve Google sıralamanızı nasıl yükseltebilirsiniz?

Günümüzün hızla büyüyen hayatında, hiç kimse arzulanan ürünü incelemek için pazara gitmek istemez. Örneğin, birisi şehirdeki en iyi oteli, restoranı veya salonu bulmak isterse, herkes yalnızca seçilen ürünü Google işletme incelemesinde incelemek ister. Daha sonra kendi gereksinimlerine göre herkesin yapması gereken ilk adım, Google'da arama yapmasıdır. Daha sonra sayfaya yüklenen aramaların sıralaması incelemelere ve sıralamalara göre gösterilir. Ve bu sıralamalar ve incelemeler, herhangi bir sektör için büyüyen Google işinde önemli bir rol oynar. Bu incelemelerin dijital pazarlamada büyük önemi olduğundan, daha olumlu düşünceler edinmek için aşağıda verilen bazı ipuçları:

Nasıl daha olumlu Google işletme incelemeleri alabilir ve Google sıralamanızı nasıl yükseltebilirsiniz?

 

 

 • Müşterinizden  incelemelerini isteyin. 
 • Takip e-postalarının gönderilmesi ile. 
 • Geride "Destekbırakarak. 
 • Müşteriler için web sitesine, (inceleme bağlantısıekleyerek daha fazla yorum alabilirsiniz. 
 • Web sitesinde müşterilerin kötü yorumlarını yanıtlayarak olumlu yorumlar alabilirsiniz. 

  

 

Müşterilerinizden doğrudan inceleme istemek, web siteniz veya web sayfanız için olumlu yorumlar almanın kolay yollarından biridir. Müşteriler arasında işletmenizin güvenini kazanmanın en premium yöntemidir. Dolayısıyladoğrudan müşterinizle telefonda konuşuyorsanız ve müşteriniz sizden memnunsaondan doğrudan Değerlendirme isteyebilirsiniz. 

 

 

Ürün veya hizmetlerinizi müşteriye başarılı bir şekilde teslim ettikten sonra ve işiniz bittiğinde, müşterinize bir takip e-postası göndererek olumlu bir iş incelemesi kazanabilir . Bu nedenle, e-postanızda,  müşterilerinizle etkileşim biçiminizin kişisel olması gerektiğinden emin olun. Ayrıca müşterinize e-postada sizi seçtiği için teşekkür edebilirsiniz. Bir e-postada tüm geri bildirimleri takdir ettiğinizi ve okuduğunuzu göstererek müşterilerinizle güven faktörü oluşturabilirsiniz. Ayrıca müşterinize bir e-postayla geri bildirimin neden önemli olduğunu da söyleyebilirsiniz. Ayrıca, daha fazla inceleme elde etmek ve Google işinizi geliştirmek için ziyaretçilerinize geri bildirim ve inceleme için doğrudan bir bağlantı da sağlayabilirsiniz. 

 

 

Daha fazla Google işletme incelemesi almak için başka bir teknik de geride bırakma tekniğidir. Google inceleme kartı gibi müşterilerinizin yerinde veya mülkünde bırakabileceğiniz bir pazarlama garantisi türüdür. Bu eğilimler, müteahhitler ve yerel hizmet şirketleri arasında daha popüler olma eğilimindedir. 

  

Örneğin, bir müşterinin evine veya ofis gibi başka bir yere yeni ahşap parke zeminleri döşeyen bir ahşap döşeme müteahhitiyseniz, aşağıdakileri içeren bir klasör bırakmayı düşünün: 

  

 • Müşterinizin yeni katının bakımı için bakım ipuçları. 
 • Müşterinizin zemini tamir etmede bazı sorunları olması durumunda bir iletişim numarası. 
 • Bir Kartvizit. 
 • Bir Google inceleme kartı. 

 

 

Yukarıdaki tüm ekstra hizmetleri sağlayarak, müşteri ve güvenin çekiciliğini elde edebilirsiniz. Ve nihayetinde müşteriniz size sadık hale gelir ve size işletme için olumlu Google işletme incelemeleri sunar. 

  

Web sayfasına web siteniz için bir İnceleme Bağlantısı eklemek, daha olumlu Google işletme incelemeleri almak için oldukça yararlıdır. Daha fazla Google yorumu almanın kolay bir yolu olarak kabul edilir. Yani, bağlantıyı göndermeden önce, bağlantının ne hakkında olduğunu anlamamız gerekiyor?  Müşterilerinizin ürün veya hizmetleriniz için bir inceleme bırakabileceği bir sayfa tesisi oluşturmanızı sağlayan özel bir URL'dir. Sağladığınız özel Google inceleme bağlantısını tıklayanlarsonunda müşteri web sitenizin bir Google inceleme sayfasına taşınır. 

 

 

Daha olumlu işletme incelemeleri almanın bir başka etkili yolu, Memnun olmayan  müşterilerinize dikkat etmektir. Bazı insanlar sizi, ürününüzü veya hizmetlerinizi beğenmez ve sonuçta Google işletmeniz için kötü bir yorum oldukları kanıtlanır. Yani, bu sorunu tümüyle Çöz için, kötü bir şekilde yorum yapan yorgun müşterilere dikkat etmeniz gerekiyor. Bu nedenle, kötü e-postalarına aşağıdaki şekillerde yanıt verebilirsiniz, böylece değerlendirmelerinizi sıralamalarla geri alabilirsiniz: 

  

 • 1. adım, tüm olumsuz yorumlara verdiğiniz yanıtın yardımıyla müşterinizden özür dileyebilmeniz ve müşterinize sempati duyabilmenizdir. Bir Google işletmesinde ürününüz için olumlu bir inceleme istiyorsanız ve Google sıralamanızı almak istiyorsanız, müşterinizin endişelerini kabul etmelisiniz. 
 • 2. adım, müşteri tarafından yapılan tüm kötü yorumlara yanıtınıza küçük bir pazarlama stratejisi ekleyebilmenizdir. 
 • 3. adım, İletişim numarasını yanıtta bırakın, daha sonra sizinle onun arasındaki iletişimi İnternet üzerinden kişisel olarak aktarabilirsiniz.. Bunun yardımıyla, müşterinin endişesini kabul edebileceksiniz. Ayrıca, tüketicinizle güven faktörüne de erişebilirsiniz; bu, sonuçta olumlu bir Google işletme incelemesi almanıza yardımcı olur ve Google işletme sıralamanızı iyileştirir. 
 • 4. adımmüşterinizin kötü yorumunu yanıtlarken tutmanız gereken üslupla ilgilenirbu nedenle tarzınız ve ifadeniz yanıtınızı basitkısa ve tatlı tutmalıdır. 

 

Yukarıda tartışılan faktörlerin tümü, daha olumlu iş incelemelerinin alınmasında önemli bir rol oynar. Google işletme incelemelerinin elde edilmesi söz konusu olduğunda, herkesin aklında olması gereken yukarıdaki faktörlerin tümü. Bu, yalnızca daha fazla işletme incelemesi almanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda müşterileriniz arasında nihayetinde google işletme sıralamasını da artıracak olan güven faktörünü elde etmenize yardımcı olur. 

  

--------------------------------------------------  

  

Bu makaleyi beğendiysenizUltaHost barındırma platformunu seveceksinizDestek ekibimizden 7/24 destek alın. Güçlü altyapımızotomatik ölçeklendirmeperformans ve güvenliğe odaklanır. Size farkını gösterelimPlanlarımıza göz atın