Ücretsiz SSL Vs Ücretli SSL Sertifikası: Sizin İçin En İyisi Hangisi?

İtibarınızı korumak ve çevrimiçi güven kazanmak söz konusu olduğunda, doğru SSL sertifikasına yatırım yapmak her kuruşa değer.

Ücretsiz SSL Vs Ücretli SSL Sertifikası: Sizin İçin En İyisi Hangisi?

Sitenizde HTTPS (Güvenli Köprü Metni Aktarım Protokolübağlantısını etkinleştirmek için bir SSL sertifikası edinmeli veya yenilemelisinizÜcretsiz bir SSL sertifikası alarak bunun için ödeme yapmalı veya biraz para biriktirmelisiniz 

SSL sertifikası iki türe ayrılmıştırBunlardan biriherhangi bir Sertifika Yetkilisi (CA) tarafından imzalanmayan kendi kendine imzalanan bir sertifikadiğeri ise güvenilir Sertifika Yetkilileri (CA) tarafından verilen ve imzalanan SSL sertifikasıdır. 

Ücretli SSL Sertifikaları arıyorsanız;  Comodo, GeoTrust, RapidSSL, GlobalSign, Thawte ve Digicert gibi güvenilir SSL markalarının çeşitlerini bulabilirsiniz. Hem Ücretsiz hem de Ücretli SSL sertifikası, bir web sunucusu ile kullanıcının web istemcisi arasındaki çevrimiçi veri aktarımının korunması için 256 bit sertifika şifreleme ve 2048 bit anahtar şifreleme gibi eşdeğer bir şifreleme düzeyi sağlar 

 

Ücretsiz SSL Sertifikası ve Ücretli SSL Arasındaki Fark: 

 

Ücretsiz SSL sertifikası olanlar için mükemmeldiretki alanı adını doğrulamak ve HTTPS bağlantısını tek etki alanında ve birden çok alt etki alanında dağıtmak isteyenler Bir web sitesine ücretsiz bir SSL yüklendikten sonrabir kullanıcı tarayıcının adres çubuğunda HTTPS'yi ve yeşil asma kilit simgesini görebilir. 

Web sitenizde ücretsiz olarak anında HTTPS bağlantısı kurmak istiyorsanız, o zaman ücretsiz SSL sertifikası en iyi seçenektir. Ancak, Daha uzun sertifika geçerlilik süreleri, sertifikanın yanlış verilmesi durumunda Garanti ve güvenlik ve gizlilik konusunda ziyaretçi güvencesi gibi Ücretli SSL ile birlikte gelen bazı özellikleri gözden kaçırabilirsiniz. Nedeni, ücretsiz SSL verilmesinde herhangi bir Organizasyon Doğrulaması (OV) veya Genişletilmiş Doğrulama (EV) yapılmamasıdır. Ücretsiz SSL sertifikası yalnızca alan doğrulama yönteminde mevcuttur. 

 

Sertifika Geçerlilik Süresi 

  

Sertifika Doğrulama Süresi hakkında konuştuğumuzdaÜcretsiz SSL Sertifikasıücretli SSL ile karşılaştırıldığında kısa bir doğrulama süresi ile birlikte gelirGenellikleÜcretsiz SSL sertifikası yalnızca 30 ila 60 gün geçerlidirÜcretli SSL Sertifikası ise 1 ila 2 yıl geçerlilik süresi seçeneği ile birlikte gelir. 

 

Sorumluluk Koruması için Garanti 

  

SSL'de garanti, HTTPS bağlantısı üzerinden veri aktarımı sırasında son kullanıcının sorumluluk korumasını ifade eder. CA’dan  herhangi bir terslik olması durumunda ücretsiz SSL ile herhangi bir garanti kapsamı almayacaksınız. Ücretli SSL Sertifika Yetkilisi, bilgi aktarımı veya sertifika mi-verilmesi sırasında mali kayıplara karşı bir garanti sağlar. CA garantisi 10.000 $ ile 175.000 $ arasında değişir. 

 

Müşteri Güvenini Artırmak için Web Sitesi Güvenliği Mühürleri 

  

Ücretsiz SSL, güvenli site mührü ile birlikte gelmez. Oysa dinamik ve statik güvenli site mühürleri, web sitesi güvenliğini ve güvenilirliğini belirtmek için Comodo, RapidSSL, GeoTrust, GlobalSign, Thawte ve daha fazlası gibi güvenilir sertifika yetkilileri tarafından verilen ücretli SSL sertifikası ile kullanılabilir. Bir ziyaretçi, sitenin bilgilerini doğrulamak için siteye yerleştirilmiş Dinamik veya statik güvenli site mührünü tıklayabilir. Dolayısıyla, web sitesi güvenlik mühürleriziyaretçilerin güvenini ve web sitesinin güvenilirliğini artırmada önemli bir rol oynar ve bu da çevrimiçi işletmeler için daha fazla dönüşüm sağlar. 

 

Görsel Göstergelere Güvenin 

  

Ücretsiz SSL, genellikle yalnızca web tarayıcısının adres çubuğundaki site URL'sinin ve Yeşil Asma Kilit simgesinin yanında HTTPS gibi sınırlı güvene sahip görsel işaretler sağlarÜcretli SSL Sertifikası HTTPS'yi, Yeşil Asma Kilit simgesini ve site mührünü gösterirTarayıcıdaki DV SSL güven göstergelerinin bir örneğini görelim: 

Example of DV SSL

Genişletilmiş Doğrulama (EV) SSL sertifikası gibi bazı Ücretli SSL'ler, tarayıcı adres çubuğunda ve dinamik site mühründe bir şirket adı görüntüler. Çünkü Sertifika Yetkilisi, yedi iş günü içinde uzatılmış bir doğrulama sertifikası vermek için şirketin sahipliğini, yerini ve yasal varlığını sıkı bir doğrulama süreciyle doğrular. Tarayıcıdaki EV SSL güven göstergelerinin bir örneğini görelim: 

EV SSL Example

E-ticaret Sitesi İçin En İyi SSL Hangisi? 

  

E-ticaret endüstrisi, büyümenin dayanağı olarak müşteri güvenine güveniyor. Kuruluş tarafından sağlanan güvenlik önlemleri son kullanıcılar tarafından kolayca tanındığında ve anlaşıldığında oluşan güven. Ücretsiz SSL, görünür site güvenlik mühürleriyle birlikte gelmez ve kuruluşun derinlemesine doğrulaması herhangi bir Sertifika Yetkilisi tarafından gerçekleştirilmediğinden, şirket adı tarayıcı adres çubuğunda görüntülenmez. Sertifika Yetkilisi (CA), Organizasyon Doğrulama (OV) veya Genişletilmiş Doğrulama (EV) yöntemi seçeneği aracılığıyla ücretli SSL sertifikaları da verir. Bu nedenle Ziyaretçi veya müşteri, e-ticaret mağazasında ödeme bilgilerini gönderirken kendini güvende ve güvende hisseder. 

 

Ücretli SSL Sertifikaları Her Kuruşa Nasıl Layık Olur? 

  

Premium SSL sertifikaları, 24 saat teknik destek ekibi ile her boyuttaki çevrimiçi işletme için uygundurUltaHost'ta , Comodo, RapidSSLGeoTrust, Thawte, GlobalSign ve Digicert gibi önde gelen Sertifika Yetkililerinin yetkili satıcısıyızUltaHost,% 85'e varan indirimli fiyatla en güvenilir ve çok çeşitli SSL Sertifikaları sağlayan SSL endüstrisinde tanınmış bir markadır. 

  

Ayrıcasertifikayı 5 yıl boyunca birlikte satın alırsanız indirimli fiyatla SSL sertifikası alırsınız. 

 

SONUÇ 

  

Günümüzün bilgisayar korsanlarının istila ettiği dijital dünyasında, herkesin kendilerini İnternet'in (Ortadaki Adam) saldırılarından koruyacak koruyucu bir katmana ihtiyacı var. Bir SSL sertifikası tam da bunun içindir. Minimum özelliklere sahip ücretsiz bir SSL sertifikası edinebilir veya tüm olası faydalarla birlikte gelen tam teşekküllü bir SSL sertifikasına gidebilirsiniz. Bir blogda veya kullanıcılardan veya müşterilerden bilgi toplamayan başka bir sitede HTTPS bağlantısı istiyorsanız, o zaman ücretsiz SSL sertifikası en iyi seçenektir. Ancak, kullanıcılardan herhangi bir ödeme bilgisi, oturum açma kimlik bilgileri vb. Alan bir çevrimiçi işletme sitesi işletiyorsanız, bir Kuruluş Doğrulama veya Genişletilmiş Doğrulama SSL sertifikası önerilir. 

Ücretli SSL sertifikaları, e-ticaret mağazaları için daha iyi dönüşümler, arama motorlarında daha yüksek sıralama ve ayrıca müşteri güvenini artırma gibi çok çeşitli faydalar sağlayabilir. 

  

Müşteri geri bildirimlerimize göre en yüksek puan alan ve tercih edilen SSL Sertifika satıcısıyız. Sadece birkaç basit adımda SSL sertifikanızı seçebilir ve sahip olabilirsiniz. 

  

Bu gönderinin, Web sitenize uygun bir SSL almaya karar vermenize yardımcı olabilecek Ücretsiz ve Ücretli SSL  arasındaki farkı anlamanıza yardımcı olacağını umuyoruz.