UltaHost sunucuları BitNinja ile nasıl güvence altına alınır?

Güvenlik, barındırmada en önemli önceliktir ve ekiplerimiz her zaman müşterilerimizin güvenlik endişelerini daha verimli bir şekilde gidermek için güvenlik sistemlerimizi geliştirmek ve yükseltmekle meşguldür. Bu nedenle, güvenlik ortağımız olarak BitNinja'yı kanalda tutarak sunucularımızda en gelişmiş ve kırılmaz güvenlik sistemini konuşlandırdığımızı duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Ve şimdi, tüm müşterilerimiz BitNinja'nın gelişmiş güvenlik sistemiyle son derece korunmaktadır.

UltaHost sunucuları BitNinja ile nasıl güvence altına alınır?

  Güvenlik, barındırmada en önemli önceliktir ve ekiplerimiz her zaman müşterilerimizin güvenlik endişelerini daha verimli bir şekilde azaltmak için güvenlik sistemlerimizi geliştirmek ve yükseltmekle meşguldür. Bu nedenle, güvenlik ortağımız olarak BitNinja'yı kanalda tutarak sunucularımızda en gelişmiş ve kırılmaz güvenlik sistemini konuşlandırdığımızı duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Ve şimdi, tüm müşterilerimiz BitNinja'nın gelişmiş güvenlik sistemiyle son derece korunmaktadır. 

  

Sunucularımız% 99,99 çalışma süresine sahiptir, bu da sistemlerimizin maksimum çalışma süresine sahip olduğu anlamına gelir çünkü son derece güvenli, verimli ve güncel sistemler kullanıyoruz, BitNinja'nın güvenlik algoritmaları nedeniyle BulletProof güvenlik sistemini kullanıyoruz. Durdurmak için aynı anda birden fazla isteği hacklemek veya göndermek neredeyse imkansızdır. aslında bu bir gerçek çünkü en yeni ve en verimli güvenlik araçlarını kullanıyoruz. Çok esnek ve kullanımı kolay olduğunu garanti edeceğim. Ve tüm bunlar, BitNinja'nın güvenliği nedeniyle gerçekleşti. 

 

BitNinja nedir ve Nasıl Çalışır? 

BitNinja, sunucu tarafı savunma yazılımı olan Güvenlik Hizmetidir. Öncelikle, sizden minimum katkı ile sunucunuzu birden çok tehditten korumak ve sizi sunucu bakımı ve cezai güvenlik gerginliklerinden uzak tutmak için tasarlanmış ve üretilmiştir. BitNinja, Ninja gibi kullanıcı veya sunucu işlemlerini rahatsız etmeden karanlıkta işini sessizce yapan güçlü, otonom bir araçtır. 

  

BitNinja İş Modeli: 

Çerçevesi, otomatik çalışma teknolojisi üzerine tasarlanmıştır. Birden çok bottan gelen saldırıları analiz ettikten sonra kendini yükseltebilir ve daha sonra bu önceki bilgileri, dağıtılan tüm sunucular için bir kalkan oluşturmak için kullanabilir. Kısacası, Ninja bir kez bir saldırıyla savaşırsa, BitNinja kapanmaya hazırlık olarak bir dahaki sefere güncellenecektir. Ninja, davetsiz misafirlerle, botnet'lerle, saldırganlarla ve kötü niyetli faaliyetlerle savaşan birinci sınıf gönüllülerden oluşan ateşli bir ordu gibidir. 

BitNinja çerçevesi: 

Bir "makine öğrenimi" çerçevesi aracılığıyla geliştirilmiştir ve yeni bir saldırı türünün saldırıya uğraması durumunda kendini eğitmek için "makine öğrenimi" algoritmalarını kullanır. BitNinja'nın algoritmaları saldırganların algoritmalarını analiz etmeye başlar ve analiz ettikten sonra sistemlerini öğretmeye ve tüm sunuculara güvenliği güncellemeye başlarlar. 

  

BitNinja Verimliliği: 

BitNinja'nın verimliliğini tartışırsak, çok etkilidir. Üstelik kesim performansının etkilenmediği için sessiz çalışır. Günlük ve haftalık raporları kutusundan çıkarır ve sunucuya herhangi bir kötü amaçlı yazılım, robot veya saldırı eklememeyi sağlar. Her saldırıya karşı antibakteriyel sabun görevi görür. Yalnızca güvenlik açıklarını göstermeniz ve bunları otomatik olarak düzeltmeniz gerekir. Her saldırıya karşı kırılmaz bir kalkan görevi görür. Ve sunucunun kapanmayacağından emin olun. 

 

BitNinja'nın Faydaları: 

BitNinja'nın bir başka yararı da, birden çok sunucu sorununa bir arada bir çözüm olması ve tek bir sistemin birçok sunucu tarafı zorluğunun üstesinden gelebilmesidir. Bu nedenle, kullanıcının her bir özel meydan okuma için sunucuda farklı programlar yapılandırması gerekmeyecektir. Bu, maliyetten, ikincil depolamadaki alandan, bilgi işlem kaynaklarından, süreçlerden, tüm bu programları sürdürmek için kullanılan insan gücünden ve sonuçta ekonomik değer ve operasyonlara bağlı olan bakım maliyetinden tasarruf sağlar. Üstelik her tür sunucu saldırısına karşı tek kişilik bir ordu görevi görür. Yapılandırması, dağıtımı ve bakımı kolaydır. Her sunucu tipi ve spesifikasyonu ile tam uyumludur. 

BitNinja birimleri 

Bunun için güvenlik operasyonlarını 3 ana kategoriye ve çok sayıda alt kategoriye ayırdılar. hangisi sonraki: 

   

A-Genel birimler 

B-Algılama birimleri 

C-Captcha birimleri 

  

A-Genel birimler

  

Genel birimlerin bölümleri aşağıdaki gibidir: 

  

CLI: 

BitNinja için zorunlu bir kaynak kodu içerir. 

  

Veri Sağlayıcı: 

Sunucu hakkında düzenli olarak planlanmış güncellemeleri BitNinja Central'a göndermelidir. Sistem kaynak kullanımı, bellek kullanımı, sistem yükü ve BitNinja koruma verimliliği gibi veriler istatistiksel amaçlarla iletilir. 

  

Shogun

  

Sistem: 

Lisanslamayı yönetmeli ve istemci sunucularının güvenlik algoritmalarını güncellemeli ve WAF modülünü etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için BitNinja'dan gelen komutları kabul etmelidir. 

  

SSL sonlandırma: 

HTTP bağlantısını atmalı ve CapatchpaHTTP ve WAF modülünün hassas bir şekilde çalışmasına yardımcı olmalıdır. 

  

Ajan Filtresi: 

BitNinja sistem genelinde proxy'leri engellese de, bu birim güvenilir aracıların sisteme erişmesini sağlamayı amaçlamaktadır. 

  

IP İtibar Filtresi Modu: 

Zararlı IP adreslerini tespit eden ve riski azaltmak için aktivasyonlarını sınırlayan oldukça akıllı bir bot sistemidir. Hatta gerekirse bunları etkinleştirmesi engellenecektir. Yalnızca aktivasyon süreçlerini engellemekle kalmaz, aynı zamanda virüslü sistemlerin ağa bağlanmasını da engeller. Çok gizli ve hızlı bir şekilde çalışır. 

  

B-Algılama birimi: 

Algılama birimlerinin bölümleri aşağıdaki gibidir: 

  

Web Uygulaması Güvenlik Duvarı (WAF): 

Bu modül, müşterilerimizin sitelerini SQL enjeksiyonu, siteler arası komut dosyası oluşturma, veri hırsızlığı veya arabellek taşmaları gibi çeşitli yaygın saldırılara karşı korur. WAF, web sitesine gelen zararlı trafiği gerçek zamanlı olarak izler, filtreler ve engeller. 

  

Fazlalığa karşı: 

Bu birim, insan vücudunun spiral kordonuna benzer. Diğer tüm birimlerden bilgi alıp ihtiyacı olan birimlere aktarmalıdır. Dahası, görevi, saldırganların sisteminize zarar vermesini önlemeyi içerir. 

  

İlişkili Web Uygulaması Güvenlik Duvarı (WAF): 

Bu ünite, giden iletişim trafiğini gerçek zamanlı olarak algılar ve tarar. Şüpheli bir bağlantı bulursa, günlüğü BitNinja Central'a gönderir ve bundan sorumlu olan işlemi ve betiği bulmaya çalışır. Dahası, bu metni engelleyebilir veya bir uyarı verebilir. 

  

Savunma Robotu: 

Ünite, kötü amaçlı yazılım tespit modülünden bilgi bekliyor. Ondan veri aldıktan sonra, yapılandırılan pencerede kötü amaçlı yazılım indirmeyle ilgili günlük satırlarını bulmaya çalışır. 

  

Web Bal Tencere: 

Bir bilgisayar korsanı web sitenize saldırdığında, saldırı verilerini toplar ve saldırganın IP adresini ve saldırganları engeller. Hatta davetsiz misafirin sisteme girdiği kapıyı bile durduracaktır. 

  

Port HoneyPot: 

Bu modül, birisinin işletmenizde derin bir saldırı gerçekleştirip gerçekleştirmediğini belirleyecektir (senkronizasyon güvenliği silme işlemi ve diğerleri dışında). Birim aynı zamanda bu Honeypot'lara gelen trafiği de yakalayacak ve isteklere yanıt verecektir, böylece bir saldırgan bu sözde yönetimlerden birini kötüye kullanmaya çalıştığında döngüler oluşturacaktır. Erken bir aşamada hem doğrudan saldırılar hem de robotik egzersizler elde etmek çok başarılı bir yaklaşımdır. 

  

Günlük analizi: 

Günlük dosyalarının çalışma zamanında analiz edilmesinden sorumludur ve şüpheli etkinlik tespit edilirse zorunlu eylemi gerçekleştirir. 

  

DDOS saldırı tespiti: 

DoS saldırılarını önlemek için aşırı kötü amaçlı trafiğin üstesinden gelebilen ağ denetim modülü. 

  

Kötü amaçlı yazılım tespiti: 

Güncellenen kötü amaçlı yazılım algılama teknolojileri, kötü amaçlı nesne algılama verimliliğini artırmaya yardımcı olmak ve yeni, düşman yazılımlara karşı proaktif korumayı desteklemek için standart yöntemlerle birleştirilir. 

  

C-Captcha modülü: 

Bu birimin gerçekten işe yaradığı fikri, BitNinja'yı olağanüstü kılan şeydir. Çerçeve, gerçek zamanlı olarak 4 milyondan fazla IP adresinden oluşan rezil bir bilgi tabanını inceler ve sürdürür. Bu kötü şöhret, her bir IP prosedürünün geçmişine 4 seviye üzerinden dayanmaktadır: 

 

HTTP Captcha Modülü: 

BitNinja'nın gri listeye alınmış veritabanının şüpheli IP yetkilendirmesidir ve insan web kullanıcılarının küçük bir yetkilendirme ile kendilerini gri listeden kaldırmalarına izin verir. 

  

Captcha Smtp Modülü: 

BitNinja gri listesindeki yanlış pozitifleri tanımlamak için kullanılır ve insan kullanıcıları gri listeden çıkarır. (Sunucu genelinde aktivasyonlarını izledikten sonra otomatik olarak kaldırılacaklar) 

  

Captcha Ftp Modülü: 

Bu ünite, bağlanmaya çalıştığınız IP adreslerini kontrol edecek ve IP'nin BitNinja gri listesinde olup olmadığını öğrenecektir. IP gri listede ise, bir FTP bağlantısını simüle edecek ve kötü amaçlı IP adresi için herhangi bir gerçek FTP işlemine izin vermeyecektir. 

  

BitNinja'nın premium hizmetleri nedeniyle,% 99,99 çalışma süresine sahip olduğumuzu iddia ediyoruz. bulletproof güvenliğe sahibiz, sunucularımız son derece verimlidir ve harika hizmetler sunar. En az güvenlik endişesine sahibiz ve çok az sunucu servisi ve sunucu bakımı  sorunumuz var. 

 

-------------------------------------------------- 

  

Bu makaleyi beğendiyseniz, UltaHost'un   barındırma platformunu seveceksinizDestek ekibimizden 7/24 destek alınİşletim altyapımız otomatik ölçeklendirmeperformans ve güvenliğe odaklanır. Size farkı gösterelim! Planlarımıza göz atın !