Web sitesi SEO'sunu ve Google arama sıralamasını iyileştirmek için 5 ipucu

Etik ve normlar her zaman önce geldiği için bunlardan Beyaz Şapka kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Önerilen beyaz şapka ipuçlarından bazıları aşağıda verilmiştir:

Web sitesi SEO'sunu ve Google arama sıralamasını iyileştirmek için 5 ipucu

 

Web sitesi SEO'sunu ve Google arama sıralamasını iyileştirmek için beş ipucu 

  

İnternette bulunan arama motoru optimizasyonu yoluyla herhangi bir web sitesinin  sıralamasını iyileştirmek için birden fazla siyah şapka, beyaz şapka ve gri şapka stratejileri ve ipuçları vardır. Ancak Siyah Şapkalar ve Gri Şapkalar tamamen etik değildir ve bunlardan Beyaz Şapka kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz çünkü etik ve normlar her zaman önce gelir. Önerilen beyaz şapka ipuçlarından bazıları aşağıda verilmiştir: 

 

1- Kaliteli içerik yayınlayarak, herhangi bir web sitesi bir Google arama sıralaması elde edebilir. 

  

2- Kaliteli anahtar kelime listesi hazırlanarak web sitesi sıralaması sağlanabilir. 

  

3- İyi yazılmış Meta açıklamasının Google arama sıralamasında da faydalı olduğu kanıtlanabilir ve sayfanın içeriğini kullanıcıya daha net hale getirerek, web sitesiyle kullanıcı etkileşimi olasılığını artırır. 

  

4- Görseldeki alt etiketlerherhangi bir Google arama sıralaması web sitesinin optimizasyonu ile ilgili olarak da yararlıdır. 

  

5- Web Sitesinin Tasarımı ve Başlıklar iyi yapılandırılmışetkileyici, optimize edilmiş ve mobil uyumlu olmalıdır. 

 

 

İçerik, herhangi bir web sitesi için Google arama sıralamasına ulaşmada önemli bir rol oynar. İçerik, Dijital Pazarlama ve SEO'nun sarmalı olarak kabul edilir. İlgili içeriği yayınlayarak, herhangi bir web sitesi müşterileri veya kullanıcıları ile güvenilir bir ilişki kurabilir. 

 

  • Kaliteli içerik, trafik ve izleyici katılımı kazanmanıza yardımcı olur, bu da daha fazla görüntüleme ve sıralama elde ettiğiniz anlamına gelir ve bu da arzu edilen şekilde pazar payınızı artırır. Sonuçta daha fazla gelir elde etme şansı var. Kaliteli içerik, ilgili sektörün pazar lideri olarak sizi nişinizde daha belirgin bir şekilde sunar. Kaliteli içerik aynı zamanda web siteniz veya web sayfanız için kütüphane geliştirici görevi görür, bu nedenle daha fazla kütüphane varsa, o zaman daha fazla anahtar kelime olur ve daha fazla anahtar kelime doğrudan daha fazla trafikle bağlanır. Öte yandan, kötü içerik, izleyicileriniz arasında iş ve marka kimliği kazanmanıza asla yardımcı olmaz. 

 

  • Web sitenizin ürünüyle ilgili uygun anahtar kelimelerin kullanılması, web sitesi arama sıralamanızı optimize ederken önemli bir fark yaratabilir. Anahtar kelimeler, web siteniz için trafik elde etmede yararlıdır. Anahtar kelimelerin listesini hazırlamak için insanların ihtiyaçlarına göre düşünmeniz gerekir. Bu nedenle, web siteniz için bir anahtar kelime listesi hazırlamak için nihai hedefe sahip olmalısınız. Hedefleri belirledikten sonra ilgili konuların bir listesini yapmalısınız. Bundan sonra rakiplerinizi bulmanız gerekiyor. Bu, bunun yanında rakibinizin içeriğinden bir anahtar kelime listesi hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Dahası, rakipleriniz karşısında size avantaj sağlayan bu tür rekabetçi anahtar kelimeler bulmanızı sağlar. Anahtar kelimeleri bulmak için kullanılan birçok araç vardır, örneğin Çöz, Semrush, Moz Anahtar Kelime Planlayıcı, Google Arama Konsolu, Ahrefs anahtar kelime gezgini, vb. Bunlar anahtar kelime araştırma araçları olarak işlev görür ve beyaz şapka SEO tekniğine düşer. 

 

  • Etiket meta açıklamayı temsil eder . tarama sırasında tarayıcıya yardımcı olur, böylece web siteniz veya web sayfanız için iyi yazılmış meta açıklama web sitenizin trafiğini kazanabilir. Bu nedenle, herhangi bir web sayfası için en iyi açıklamayı sağlamak için atag'a ihtiyaç vardır ve işte herkesin kaliteli bir meta açıklamayı tamamlaması gereken bazı öğeler: 

  

               Karakterlerin uzunluğu 155 karaktere kadar olmalıdır. 

               Benzersiz ve odaklanmış olmalıdır. 

              Açıklama için odaklanmış anahtar kelimelerin kullanımı her zaman herkesin zihninde olmalıdır. 

              Meta açıklaması yazarken , aktif ve ikna edici olmalıdır. 

 

  • Alt etiketler, bir görsel SEO için destekleyici bir ajan görevi görür; uygun bir anahtar kelimeyle bir alt etiketi kullanıldığında, sonuçta web sayfanız artacaktır. Bir Alt etiketinin içeriği, görselinizin neyle ilgili olduğunu anlamak için arama motorlarının öğelerini belirtmede yardımcı bir tarayıcıdır. Alt öznitelikleri, herhangi bir web sitesinin kendi web sitesindeki herhangi bir resme atayabileceği 100 karakterin kısa açıklaması olarak da kabul edilir. Bu nedenle, herhangi bir web sitesi görüntü sıralaması elde etmek ve e-ticaret mağazasını olumlu yönde etkilemek istiyorsa, görüntülere Alt özniteliklerinin kullanılması gerekli hale gelir. 

 

  • Herhangi bir web sitesinin tasarımı, Google arama sıralamasında önem taşır çünkü web sitesinin tasarımı, işletmenizin web sitesinin / web sayfasının görsel yönlerini kapsar. SEO'da web tasarımı çok önemlidir çünkü zarif ve basit bir tasarım, arama motoru tarayıcılarının web sayfanızdaki içeriği bulmasını kolaylaştıracaktır. Web tasarımı, arama motoru optimizasyonunuzu silecek veya zarar verecek bir şeydir. İyi bir web sitesi tasarımı ve mimarisi, web sitenizin hızını optimize edecektir. Öte yandan, tasarım karmaşık ve berbatsa, sayfa yükleme hızını etkiler. Bazen dönüşümleri de etkiler. sonuçta işinize zaman, para mal olur. 

 

 

Bu nedenle, herhangi birinin arama motoru optimizasyonunu ve bu web sitesinin tasarımını bir araya getirmesi, yöneticilerin web işinizin temelini oluşturmasına yardımcı olacağı için daha akıllıca bir yaklaşım olacaktır. Bunun yanı sıra, herhangi bir web sitesinin iyi tasarımı, o web sitesinin okunabilirliğini sağlar ve herhangi bir web sitesini de mobil uyumlu hale getirir.,sonuçta Arama motoru optimizasyonunuzun size teşekkür edeceği unutulmamalıdır. Herhangi bir web sitesi tasarlanırken tasarımda kullanılan görseller açıklayıcı ve mantıksal dosya adlarına sahip olmalıdır. Dosyaların boyutu aşırı sınırına kadar sıkıştırılmalıdır. Bu, o web sitesinin tarama hızını artıracak ve site mimarisi etkileyici olmalıdır. Ve sonunda, iyi bir tasarım sizi Google arama sıralamalarına ulaşmanızla ödüllendirecektir. Sonunda, anahtar kelimeleri vurgulamak için gezinme ve kodlama da iyi tasarlanmış web siteleri oluşturmada çok etkilidir. 

  

--------------------------------------------------  

  

Bu makaleyi beğendiysenizUltaHost barındırma platformunu seveceksinizDestek ekibimizden 7/24 destek alın. Güçlü altyapımız otomatik ölçeklendirmeperformans ve güvenliğe odaklanır. Size  farkını gösterelimPlanlarımıza göz atın