Yerel arama sıralamasında üst sıralarda yer almak için Google My Business nasıl kullanılır?

Google My Business, herhangi bir işletmenin Google aramasında sıralanmasında çok yararlı olan ücretsiz bir pazarlama aracı olarak kabul edilir. Google My Business, tüm işletme sahiplerinin ve pazarlamacıların, işletmelerinin Google Arama ve Google Haritalar'da nasıl görüntüleneceğini yönetmelerine olanak tanır. GMB, işletmenizin adını, iletişim bilgilerinizi, adresinizi ve web sitesi bağlantılarınızı vb. Bu nedenle, Google My Business yardımıyla herhangi bir işletmenin sıralamasında aşağıdaki adımlar şiddetle tavsiye edilir:

Yerel arama sıralamasında üst sıralarda yer almak için Google My Business nasıl kullanılır?

 

  • Profilinizin tamamını doğru bilgilerle doldurun. 
  • Profilinizdeki fotoğraf sayısını en üst düzeye çıkarın. 
  • İşletmenizle ilgili en son haberlerigüncellemeleri ve özel teklifleri yayınlamalıdır. 
  • Müşterinizi İşletmeniz için bir inceleme bırakmaya teşvik edin. 
  • Kötü yorumlara veya yorumlara yanıt vererek  müşterileriniz arasında güven oluşturun. 

  

 

Yerel arama sıralamasını iyileştirmek için Google My Business'ı kullanırken ilk adım, Google My Business profilinde İşletmeniz hakkında maksimum bilgi sağlamaktır. Profiliniz, istediğiniz amacı Yerine getirir etmelidir. Şirket adınız, sunduğunuz ürünler veya hizmetler ve ayrıca iletişim bilgileri, adres ve web sitesi bağlantısı gibi iş bilgileriniz hakkında bilgi verebilirsiniz. Dolayısıyla, GMB'de sağladığınız tüm veriler ve bilgiler doğru ve alakalı olmalıdır. GMB'ye sağladığınız  da doğru olmalıdır. 

 

İnsanların veya izleyicilerin İşletmenizin neyle ilgili olduğunu ve ne sunduğunuzu ve sattığınızı görmelerine yardımcı olun ve bunu kendinizi fotoğraf ve logolarla sunarak yapabilirsiniz. Google My Business profilinizi her oluşturduğunuzda, logo tasarımlarının yanı sıra kapak fotoğrafları da ekleyebileceksiniz. Bu nedenle, GMB'de kullandığınız logolar veya resimler, Facebook, Twitter, LinkedIn veya Pinterest profillerinizdeki gibi olmalıdır. Aynı görsellerin ve logo tasarımlarının deseni olmadan, bir izleyicinin markanızı çevrimiçi olarak tanıması çok zor olacak ve bu size daha az satış şeklinde mal olacak. Sadece burada durma. Ayrıca bazı ek fotoğraflar yayınlayarak işletmenizin, ürünlerinizin ve el işinizin yerini gösterin. Bir restoran işletiyorsanız, yemeklerinizin, menülerinizin ve yemek odanızın resimlerini gönderebilirsiniz. Bu görselleri yayınlarken lezzetli, profesyonel görünmeleri ve müşterileri çekmeleri gerektiğinden emin olun. Google'ın son rakamlarına göre, daha fazla fotoğrafa sahip işletmeler, yol tarifi için% 42 daha fazla istek ve web sitelerine veya sayfalarına% 35 daha fazla tıklama alıyor. 

  

Adresiniz, çalışma saatleriniz ve (e-posta kimliği, iletişim numarası vb.) Gibi diğer iletişim bilgileriniz gibi Google My Business profilinizde sağladığınız bilgiler her zaman doğru, geçerli ve her zaman güncel olmalıdır. Ayrıca, zamanla değişirse önceki tüm bilgileri düzenlediğinizden emin olun.  müşterilerinizi güncellemeler, yeni ürünler, teklifler ve diğer etkinlikler hakkında bilgilendirmek için İşletmeniz için gönderiler de oluşturabilirsiniz.  satışları sağlayacak ve aynı zamanda fiziksel ve dijital vitrininizi ziyaret etmeyi teşvik edecektir. 

 

Google My Business'ın yardımıyla yerel aramayı elde etmek için, müşterileri İşletmeniz için bir inceleme bırakmaya teşvik etmelisiniz. İnsanların İş dünyasına inanmaktan çok başkalarına güvendiği gerçeğidir. İyi bir inceleme, gelecek müşterileri şirketinizin lehine yönlendiren belirleyici faktör olarak gerçekten ispatlanabilir.  Şimdi soru, müşterinizden ne zaman inceleme isteyeceğinizdir, bu nedenle inceleme istemek için en iyi zaman, ürün veya hizmetlerinizin başarılı bir şekilde teslim edilmesiyle harika bir deneyim sağladıktan sonraki zamandır. Mağazada ister fiziksel ister çevrimiçi olsun, müşterinizden inceleme isteyecek bir kartın veya e-makbuzun paylaşılmasını her zaman göz önünde bulundurun. 

  

Profilinizdeki kötü yorumlara veya incelemelere yanıt vererek müşterileriniz arasında güven oluşturun. Kötü yorum veya incelemeler sizi Google My Business'ta listeledi seni aşağı indirer. Ve sonra Google My Business'ta sizi yeniden canlandırabilecek tek şey, olumsuz geri bildirime olumlu yanıt vermenizdir. Kötü yorum veya incelemeyle ilgili olumlu etkileşimleriniz, müşterileriniz arasında yerel işletme sıralamasına ulaşmanıza yardımcı olacak güven ve sadakat faktörünü oluşturabilir. Cevap verirken üslubunuzun veya tarzınızın marka sesinize uygun olması gerektiğini ve her zaman müşterilere karşı ilgili ve profesyonel kalması gerektiğini daima unutmayın. Bu yüzden, onları görmezden gelmemeniz en iyisi olacaktır Her zaman dürüst olun ve istendiğinde özür dilediğinizden emin olun. Ve eğer konu oldukça hassas ise, onlardan size özel bir mesaj göndermelerini de isteyebilirsiniz ve bu, müşterileriniz için güven faktörü ve rahatlık alanı kazanmanıza yardımcı olacaktır. 

 

Google My Business listelenirken veya oluşturulurken yukarıdaki faktör veya ipuçlarının tümü izlenmelidir. Yukarıdaki tüm bilgileri takip ederek, müşterileriniz için güven faktörü ve konfor alanını elde edebilirsiniz, bu da sonuçta İşletmeniz için daha fazla  trafik kazanmanıza yardımcı olacaktır. Daha fazla trafik elde ederek pazarda rekabet edebilir ve İş'ten daha fazla kar ve daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Bu nedenle, GMB hakkında her zaman doğru bilgileri sağlayın, resim ve logo kullanımını en üst düzeye çıkarın, profil bilgilerinizi güncellemeli, buna göre kaliteli içerik ve hizmetleri koruyarak müşterileriniz için bir güven faktörü oluşturmalısınız.  

  

--------------------------------------------------  

  

Bu makaleyi beğendiysenizUltaHost barındırma platformunu seveceksinizDestek ekibimizden 7/24 destek alın. Güçlü altyapımız otomatik ölçeklendirmeperformans ve güvenliğe odaklanır. Size farkını gösterelimPlanlarımıza göz atın