Çevrimiçi iş ve uzaktan çalışma için harcanan süre nasıl azaltılır?

Evinizden günde yalnızca 1-2 saat çalışarak şimdiki kazancınızın iki katını elde etmeyi veya kendi ofisinize geçmenin hayalini mi kuruyorsunuz? Ihm.. emin olamadım, buradan pek de öyle gözükmüyor.

Bazı insanlar iyi gelişmiş ve otomatikleştirilmiş bir işe sahiptirler, aşırı hırsları yoktur ve aslında günde yaklaşık 2 saat çalışırlar. Ancak, yeni başlangıçlar daha fazla çaba ve öz motivasyon gerektirir. Hırslıysanız, güçlü bir iradeniz ve kararlılığınız varsa, evden çalışmak çalışma sürenizi önemli ölçüde azaltabilir veya sonuçlarınızı güzelleştirebilir.

Bu tür çalışmaların avantajları ve dezavantajları  mevcuttur. Bu yazıda bunları tartışacak ve size risk ve fırsatları göstereceğiz. Çevrimiçi bir iş kurmayı düşünüyorsanız veya zaten bir işletmeniz varsa, bu makaleyi okuduğunuzdan emin olun!

Çevrimiçi işletme nedir?

Bu makale için, çevrimiçi iş derken, zaman kısıtlaması olmayan toplam uzaktan çalışmayı da kastediyorum. Çevrimiçi bir işletme, hizmet veya ürün satarak İnternette para kazandığınız bir dizi faaliyettir. En iyi durum, işte harcadığınız zamandan bağımsız olarak bu kazançları ölçeklendirebileceğiniz zamandır.

Bazı çevrimiçi işletmeler diğerlerinden daha ölçeklenebilirdir. Çalışmanız her müşteri için benzersizse (yani, işi bir kez yapıp sonra farklı müşterilere satamazsınız), işinizin ölçeklenebilirliği sınırlıdır ve sizin katılımınızı gerektirir. Bunun istisnası, sizin oluşturduğunuz talimatları ve materyalleri kullanarak markanız altında aynı işi yapacak ek çalışanları eğitebileceğiniz durumlardır.

Herhangi bir danışmanlık yaparsanız, işiniz ve geliriniz bu hizmete ne kadar zaman ayırdığınıza bağlıdır. Danışmanlığa dayalı üç farklı iş modelini karşılaştıralım.

Şahsen katıldığınız danışmanlıklar

Müşterinin tesislerinde şahsen istişarelerde bulunuyorsunuz. Diyelim ki, yine de seyahat etmeniz gereken günde 4 saatlik danışmanlıklar yürütebiliyorsunuz, bu nedenle hazırlık için harcanan zamanı saymadan 6 saat harcıyorsunuz. Bu senaryoda yalnızca çalıştığınız süreler için ödeme alırsınız ve harcadığınız ömür karşılığı para kazanırsınız.

Çevrimiçi danışmanlık

Profesyonel ekipman (kamera, yazılım, ses sistemi) yardımıyla online danışmanlık yapabilirsiniz. O zaman işe gidip gelmek için zaman harcamadan günde iki konsültasyon bile yapmak veya çalışma saatlerini azaltmak mümkün olacaktır.

Toplantı, çevrimiçi istişareler sırasında genellikle ciddi şekilde sınırlandırılan veya hatta ihmal edilen nezaket kurallarına (selamlama zamanı, küçük sohbet, kahve vb.) tabi olduğundan, istişare süresi de daha kısa olacaktır. Ayrıca artık belirli bir bölge ile sınırlı değilsiniz. Hizmetlerinizi sadece ülke çapında değil, dünyanın her yerine sunabilirsiniz.

Business online gives you more potential to grow and earn

Danışmanlık şirketi

Tüm bilginizi ve danışmanlık uzmanlığınızı belgelerde kapatabilirsiniz: talimatlar, prosedürler ve diyagramlar. Ardından, sizin adınıza ve sizin gözetiminiz ve yönlendirmeniz altında danışmak üzere personelinizi işe alabilir ve eğitebilirsiniz. Aynı anda müşterilere danışmanlık yapacak beş çalışan istihdam edebilirsiniz. Şahsen hizmet verseler bile, bu sizin için en azından kısmen çevrimiçi bir iş olacaktır.

Bu kişileri istişareler için hazırlamalı ve özel bilgi ve deneyiminizi gerektiren olağandışı sorunları çözmeye hazır olmalısınız. Bu şekilde, işletmenin ölçeklenebilirliği, yönetebileceğiniz çalışan sayısına bağlıdır; ülkenin farklı bölgelerinde faaliyet gösteriyorlarsa, şirketinizin erişimini daha geniş bir alana genişletebilirsiniz.

Bir web semineri veya video kursu

Ayrıca, deneyiminize dayalı olarak, ortalama (temsilci) müşterinizi karakterize edecek hayali bir kişi veya şirket gibi bir kişilik de oluşturabilirsiniz. Ardından, bu tür istişareleri video olarak kaydedin (iki saatlik web seminerleri şeklinde) ve çevrimiçi mağazanıza yerleştirin.

Bir kez çalışarak (oluşturmak için zaman harcadınız) satın alma işlemini birden çok kez yapabilirsiniz. Böylelikle danışmanlığınızı bir gün 4 kişi satın alırken diğer gün 10 kişi satın alabilir. Dijital ürünler eskimeyen ürünlerdir – bunları uzun süre, hatta birkaç yıl satabilir ve pasif gelir elde edebilirsiniz (başka bir işlem yapmadan para kazanırsınız).

Çevrimiçi işletmenizi ölçeklendirme

Ölçeklenebilir bir iş yaratmak önemli fırsatlar sunar. Ürün ve hizmetler için pek çok fikir vardır; bir web semineri veya istişare yapmak zorunda değilsiniz. Bir e-kitap, çevrimiçi bir kurs veya beyaz etiketli bir ürün olabilir. Dijital ürünlerin ölçeklendirme potansiyeli yüksektir, ancak ölçeklenemez görünen endüstrilerde de ölçeklenebilirlik vardır: örneğin grafik tasarım veya yazılım geliştirme.

Bir uzmanın yarı özel ürünlerden oluşan bir teklif oluşturması yeterlidir. Bu, yeni bir ürün oluşturmaktan daha hızlı bir şekilde müşterinin ihtiyaçlarına uyarlayabilecekleri bir ürün şablonudur (uygulama, grafik, web sitesi). Müşterinin logosunu ve verilerini girebilir ve renkleri veya diğer öğeleri değiştirebilirler. Fiyat, özel bir üründen biraz daha düşük olur ve çalışma süresi yarıdan fazla azalır.

Çevrimiçi işlerde ve uzaktan çalışmada zaman alan şeyler nelerdir?

What takes time and your attention in online business?

Aşağıda, çevrimiçi ticarette en çok zaman tüketen bazı ana şeyleri bulacaksınız.

Yasal ve muhasebe sorunları

Hukuk ve muhasebe konuları çok önemli olsalar da girişimciler tarafından sevilmezler. Çok azı aylık ödemelere, bir muhasebeci için belgeleri tamamlamaya, yönetmelikler ve bir gizlilik politikası hazırlamaya zaman ayırmayı sever. Ayrıca yasal konulardaki değişiklikleri takip etmeli ve güncellemeler yapmalısınız.

Teknoloji

Çevrimiçi bir iş yürütmek istiyorsanız, bir web siteniz ve ürün satacağınız bir mağazanız olmalıdır. Bir web sitesini ve WordPress eklentilerini yönetmeniz, doğru barındırmayı seçmeniz, SEO ve internet pazarlamasının temellerini bilmeniz ve bilgilerinizi sürekli güncellemeniz gerekir.

Ürün oluşturma

E-ticaretin en kritik kısmıdır. Çevrimiçi ticarette, ticari ürünlerin yanı sıra, web sitenizi arama motorlarında konumlandıracak ve uzman markanızı yaratacak bir haber bültenine abone olmak için bir kurşun mıknatıs veya blogdaki makaleler gibi ücretsiz materyaller oluşturmaya değerdir. Ancak metin materyalleri tek seçenek değildir. Grafik, video veya ses materyalleri de oluşturabilirsiniz.

Kompozisyon

İçeriğin maddi katkısına ek olarak, onu da göndermelisiniz. Bir e-kitap, e-okuyucuların kullanımına sunmayı planlıyorsanız, grafik işleme ve bir PDF veya epub/Mobi formatı oluşturmayı gerektirir. Bir video oluştururken, materyali düzenlemek ve grafik materyalleri ve açıklamaları hazırlamak için para (dış kaynak kullanıyorsanız) veya zaman (kendiniz yaparsanız) yatırım yapmanız gerekir.

Beyaz etiketli ürünler ayrıca çekici kapak ve pazarlama malzemelerine ihtiyaç duyar. Tüm ticari materyallerden önce ürünün iyi görünmesi için zaman ayırmanız yeterlidir.

Pazarlama

Genellikle çevrimiçi bir işte en çok zaman alır. Müşterilerin size ulaşmasını ve ürünlerinizi kullanmasını sağlamak çok önemlidir. Müşterileri bu şekilde elde edersiniz, bu nedenle zamanınızı, paranızı ve enerjinizi etkili pazarlamaya yatırmalısınız.

Lojistik

Bir müşteri ürününüzü satın aldığında, onu teslim etmeniz gerekir. Fiziksel ürünler satıyorsanız, bunları bir yerde saklamanız gerekir, ancak lojistik, dijital ürünler için de geçerlidir. Bunu kendiniz yapabilir veya devredebilirsiniz, ancak sürecin kontrolünü elinizde tutun. İlk izlenim çok önemlidir, bu nedenle müşterinin sipariş edilen ürünü çekici bir şekilde alıp almadığını bir kez daha kontrol edin.

Çevrimiçi iş geliştirme

Çevrimiçi bir işe başladığınızda, genellikle diğer faaliyetlerinizle bir melez şeklini alır. Tam zamanlı çalışıyorsunuz ve saatler sonra günde 1-2 saat ayırarak bir e-Ticaret işi kuruyorsunuz. Çevrimiçi işiniz büyüdükçe, bu iki saat boyunca neredeyse tam zamanlı çalışmak kadar kazanabileceğinizi göreceksiniz.

Ardından işinizi ciddi anlamda geliştirmeye geçersiniz. Neyi geliştirebileceğinizi düşünmenin tam zamanı. Çalışma zamanınızı neye harcadığınızı analiz edin ve Pareto ilkesine göre gelirinizin %80’ini oluşturan faaliyetlerin %20’sini bulun. Gerisini silin, sınırlayın veya devredin. Etkili, ölçeklenebilir bir e-Ticaret işi geliştirmek için operasyonlarınızı nasıl kolaylaştırabilirsiniz?

Developed online business can help you achieve financial success

Delegasyon

Görevleri devretmek sayesinde, temel faaliyetiniz olduğu için önemli materyaller oluşturmak için zaman harcayabilirsiniz. Bunun için hukuk, muhasebe, teknoloji, malzeme bileşimi, pazarlama ve lojistik gibi zamanınızı alan diğer şeyleri verebilirsiniz. Siz işinizi geliştirirken diğer insanlar bunlarla uğraşabilir.

Yatırım yapmak ve mali durumunuzu yönetmek

Çevrimiçi bir iş yürütmenin başlangıcında, yatırım yapacak çok paranız yoktur, bu nedenle nakit yerine zamanınızı yatırmayı tercih edersiniz. İş büyüdüğünde, kazanılan parayı işletmeye geri yatırmaya çalışın.

Bu nedenle bir acemi, ücretsiz çözümler ve eklentiler kullanarak bir web sitesi yapmalıdır, ancak işi geliştirmenin yanı sıra, zamanınıza daha fazla değer vermeli ve daha fazla otomasyona izin veren birinci sınıf çözümlere yatırım yapmalısınız.

Kendinize sabit bir aylık maaş belirlemeniz iyi bir uygulamadır. İşe başlarken bu tayin edilen maaştan daha az kazanırsınız ancak şirket geliri arttıkça kendinize sadece bu maaşı ödeyin. Kalan fonları işletme hesabında bırakın ve işletmeye ve yeni malzemelere, yeni ürünlere, yeni pazarları ve endüstrileri fethetmeye ve otomasyonu artırmaya yatırım yapın.

Maaşınızı kendinize ödemenizi ve daha kötü zamanlarda iş istikrarını korumanızı sağlayacak bir finansal yastık oluşturun.

Sonuç Olarak

Çevrimiçi ticaretin ofiste çalışmaya göre birçok avantajı vardır. İşe gidip gelmek zorunda olmamak size günde bir veya iki saat kazandırır, ancak e-ticaretin daha önemli avantajları vardır. Çevrimiçi hizmet satma ve sağlama yeteneği, iş alanınızı önemli ölçüde genişletmenizi sağlar. Ülke çapında ve hatta dünya çapında satış yapabilirsiniz.

İşinizi ölçeklendirebilir, yani faaliyetleri otomatikleştirip devredebilir ve sizin daha fazla müdahaleniz olmadan kendi kendini satan dijital ürünler yaratabilirsiniz. Bu arada, otomasyonu, delegasyonu, ölçeklendirmeyi iyileştirmeye ve işinizi geliştirmeye odaklanabilirsiniz.

Günde iki saat çalışmak mı yoksa işinizi geliştirmek, ölçeğini büyütmek ve daha fazla kazanmak mı size kalmış.Bu makaleyi beğendiyseniz, UltaHost barındırma platformuna bayılacaksınız.. Destek ekibimizden 7/24 yardım alın. Güçlü altyapımız otomatik ölçeklendirme, performans ve güvenliğe odaklanır. Size farkı gösterelim! Planlarımıza göz atın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

SEO Hakkındaki En Yaygın 10 Efsaneyi Ortadan Kaldırıyoruz

Next Post
What Hosting to choose for bitcoin site?

Bitcoin Hakkında Bir Web Sitesi İçin Hangi Hosting Seçilmeli?

Related Posts
Total
0
Share