En iyi 10 WordPress e-Ticaret eklentisi (4 numara olmazsa olmazlardan!)

Top 10 WordPress e-Commerce plugins (No. 4 is a must have!)
Top 10 WordPress e-Commerce plugins (No. 4 is a must have!)
Shares

Çevrimiçi mağazanızın olabildiğince verimli çalışmasına yardımcı olacak en iyi WordPress e-Ticaret eklentileri.

İnsanların kendi web sitelerini oluşturmayı tercih etmelerinin en yaygın nedenlerinden biri, çevrimiçi ürün ve hizmet satmak için kendi e-ticaret mağazalarına ihtiyaç duymalarıdır. Doğal olarak, internetteki en büyük web sitesi oluşturma platformu olan WordPress, bu görev için en uygun olanıdır. Bütün işletme sahipleri, CSS ve HTML’de programlarında usta değildir ve olmaları için de bir sebep yoktur. WordPress, web sitenizi oluşturmak, e-posta haber bültenlerini entegre etmek, müşterilerinizin demografisini kontrol etmek ve çok daha fazlasını yapmak için size basit sürükle ve bırak çözümleri sunar.

Dahası, bu eklentilerin çoğu, aksi takdirde bir işletme için insan girdisine ihtiyaç duyacağınız görevleri otomatikleştirir. Örneğin bir kişinin adres bilgilerini alıp ona sipariş numarası oluşturmak bir satış asistanının yapacağı bir iştir. Ancak, bir eklenti kullanarak tüm bu görevi otomatikleştirebilirsiniz. E harika değil mi?

Lafı daha fazla uzatmadan, işte sizin için hazırladığımız e-ticaret mağazanız için WordPress’te ihtiyacınız olan 10 eklenti:

WooCommerce

WooCommerce, dünyadaki mevcut en büyük açık kaynaklı e-Ticaret çözümüdür. Buna ek olarak, bize WordPress’i vermekten sorumlu ekip olan Automattic tarafından geliştirilmiştir. Her 5 WordPress sitesinden 1’inin WooCommerce kullanmasının arkasındaki başarı websiteleriyle çok iyi bütünleşmesi ve sahip olduğu çok sayıda özellik ile kullanım kolaylığı sunmasındandır. SEO optimizasyonu, yapılandırılabilir nakliye seçenekleri, çoklu ödeme ağ geçitleriyle müşterilerinizin ürünler stokta olmadan ön sipariş vermesine dahi izin verir.

Devasa küresel topluluk, bir sorunla karşılaşmanız durumunda her zaman koruma altında olduğunuz anlamına gelir. Hepsinden iyisi, bazı gelişmiş özellikler için yükseltme yapmaya karar verdiğiniz zamanlar dışında, bu eklentinin size hiçbir maliyeti yoktur.

ShopWP

WooCommerce size pek uygun gelmediyse her zaman civardaki en büyük rakibe göz atabilirsiniz: Shopify! Shopify JavaScript snippet’i lehine resmi WordPress eklentisini durdurmuş olsa da, ShopWP’deki insanlar iki dünyayı bir araya getirme konusunda ısrarcı olmaya devam ediyor. Sonuç olarak, ShopWP’dir; Shopify mağazanızın tamamını WordPress CMS’ye taşımak için bir çözümdür. Ayrıca, tek bir ürün için farklı çeşitler eklemenize olanak tanıyarak müşterilerinizin tek seferlik abonelikler veya ürünler seçmesine olanak tanır ve iFrame’leri ortadan kaldırır.

Easy Digital Downloads

Pek çok satıcı müzik, film, kurs, e-kitap ve hatta abonelik gibi dijital medya ürünleri satmak ister. Bu, bu gönderide bahsedilen diğer eklentiler kullanılarak yapılabilse de, Easy Digital Downloads diğerlerinin üzerinde bir kesimdir. Müşteri yönetimi seçeneklerine sahip olarak gerekirse tekrarlayan ödemelerle birden fazla ödeme yöntemine izin verir ve hatta müşterilerinizin satın alma geçmişlerini görüntülemelerine olanak tanır.

Bu eklentinin gerçek faydası, birçok farklı müşterinin aynı ürünü sepetlerine eklemesine ve dijital ürünlerde gerçek bir stok sıkıntısı olmadığı için ödeme yapmasına izin vermesidir. Diğer eklentiler bunu iyi optimize edemezken Easy Digital Downloads, ücretli bir yükseltme seçeneğiyle temelde ücretsizdir.

Ecwid

Ecwid, WordPress için en önde gelen, köklü e-ticaret eklentilerinden biridir. Diğer, daha az özellikli eklentilere kıyasla oldukça uygun maliyetlidir. İçerik Yönetim Sistemi (CMS), diğerleri arasında Tumblr, Facebook ve Instagram ile senkronize olmanızı sağlar.

Ayrıca Google Ads, banka havaleleri için PCI uyumluluğu ve mobil optimizasyon için destek sağlar. Ecwid ayrıca çok çeşitli temalar arasından seçim yapmanıza ve gerekirse tek bir tıklamayla vitrininizi birden çok web sitesinde uygulamanıza olanak tanır. Ayrıca, tüm envanterinizi ve işlem verilerinizi depolamak için harika bir iş çıkararak bunları diğer platformlara aktarmanıza olanak tanır. Ecwid, premium planları için ölçeklenebilir aylık aboneliklere sahip ücretsiz bir eklentidir.

WP eCommerce

Listedeki en eski eklenti olan WP eCommerce, kelimenin tam anlamıyla WordPress e-ticaret eklentilerinin büyükbabasıdır. Zaman içerisinde e-ticaret alanındaki değişimlere ayak uydurmuş olsa da daha öğreneceği çok şey vardır. Sonuç olarak eklenti; çoklu ödeme yöntemleri, stok yönetimi ve alışveriş sepeti sistemleri gibi temel özelliklerin mevcut olması ve eklentiye iyi bir şekilde entegre edilmesi ile işlevselliği açısından temeldedir.

Bununla birlikte, diğer eklentilere kıyasla öne çıktığı iki temel alan mevcuttur. Eklentide çok az eklenti bulunduğundan ve hafif yapısı nedeniyle, müşteriniz web sitenizde gezinirken ışık hızında olduğunu hissedecektir. Ayrıca, bilgili geliştiricilerin HTML ve CSS kodunda kalplerinin içeriğinde ince ayarlar yapmalarına olanak tanır. Birkaç ücretli eklenti ile ücretsiz olarak gelir.

WP EasyCart

WP EasyCart, adından da anlaşılacağı gibi; online alışveriş mağazası kurmanın kolay bir yolu. WordPress’te usta olmayan veya bir çevrimiçi mağaza işletmeyen küçük işletme sahipleri, bu eklenti ile kendilerini evlerinde hissedecekler. Entegre ödeme ağ geçitleri, dijital ürün envanteri ve pazarlama araçları gibi olağan özellikleri sunar.

Çalışması çok kolaydır ve size bir tak ve çalıştır deneyimi sağlar. EasyCart ayrıca müşterilerinizin size bağış yapmasına olanak tanıyarak platformunuz için birden fazla dil ve para birimine izin verir. Tüm bunlar, uygun fiyatlı premium planlarla ücretsiz olarak gelmektedir. Tek uyarımız, eklentinin ücretsiz planın bir parçası olarak sizden işlem başına bir komisyon almasıdır.

MemberPress

MemberPress, mükemmel Easy Digital Downloads eklentisine başka bir alternatiftir. Çevrimiçi olarak üyelikler, abonelikler ve kurslar satmak için kapsamlı bir çözümdür. Diğer ürünleri de yinelenen ödemelerle entegre edebilirsiniz. Kurulum son derece acemi dostudur ve yalnızca ürünlerinizi ve ödeme ağ geçitlerini kurmanızı gerektirirken eklenti gerisini sizin yerinize yapar.

MemberPress, tekrarlayan bir ödeme modeli olduğu için kupon ve müşterilerinize verebileceğiniz kuponların entegrasyonunu sağlar. Eklenti ayrıca, ürünlerinizin satın alınabileceği zamanları planlamanıza da olanak tanır.

MemberPress’in zarif bir özelliği, abonelik modelinizi birden çok düzeye ayırmanıza izin vermesi ve otomatik faturalandırmanın, kullanıcıların istedikleri zaman aktarım yapmasına olanak sağlamasıdır. MemberPress ücretsiz değildir ve gereksinimlerinize göre yıllık fiyatlandırma planları ile birlikte gelir.

BigCommerce

BigCommerce, WordPress e-ticaret dünyasının devidir ve böyle anılmasının iyi bir nedeni vardır. Büyük işletmelerin ihtiyaçlarına en uygun olan bu ürün, sergilemek istediğiniz ürün miktarında herhangi bir sınırlamaya sahip değildir. Eklenti, çok kanallı satışları tek bir yerden yönetmenize olanak tanıyarak envanterinizi otomatik olarak senkronize eder.

Ayrıca PCI uyumlu olarak kredi kartı işlemcileriyle olan ortaklıkları sayesinde tüm eklentiler arasında en düşük kart işlem oranlarını sunar. BigCommerce, 65 büyük ödeme kanalı sunar ve tüm uluslararası müşteriler için gerçek zamanlı nakliye sağlar.

Hızlandırılmış Mobil Sayfalar için de destek hizmeti bulunur ve arka uç yönetimi sayesinde performans inanılmaz derecede hızlıdır. Ancak, şu an itibariyle, BigCommerce beta aşamasındadır ve kullanıcıların eklentiyi kullanabilmeleri için şirkete başvuruda bulunması gerekmektedir.

WooCommerce B2B

Bu liste, bir B2B platform çözümü eklemeseydik eksik kalırdı. WooCommerce B2B ile tanışın!  Bu eklenti, standart WooCommerce eklentisiyle birlikte veya bağımsız bir eklenti olarak kullanılabilen premium bir eklentidir. Sonuç olarak, B2C mağazanıza B2-B öğeleri eklemek veya kendi B2-B mağazanızı oluşturmak için bu eklentiyi kullanabilirsiniz.

Vergi muafiyeti, belirli satın alma miktarlarında indirimler ve minimum satın alma tutarları gibi bir B2B satış noktasının tüm standart özelliklerini sunar. Yalnızca ücretli bir sürümde gelir.

Cart66 

EasyCart’a çok benzeyen Cart66, çevrimiçi mağazalarını WordPress’te çalıştırmak isteyenler tasarlandı. Cart66 kendi başına çok kapsamlı olmasının yanı sıra normal bir mağazanın düzgün çalışması için ihtiyaç duyacağı tüm özellikleri sunar.

Ayrıca kendi satıcı pazarına sahiptir, böylece işinizi bu trafik üzerinden de pazarlayabilirsiniz. Cart66, WordPress ve çevrimiçi mağazalar hakkında çok az bilgisi olan veya hiç bilgisi olmayan acemilere yönelik olduklarından WooCommerce ile rekabet etmediklerini iddia ediyor. Bu özelliği barındırdıkları 7/24  destek ile birleştiriyor ve kazananımızı seçiyoruz.

Kendi çevrimiçi mağazanızı işletmek için ihtiyacınız olan en iyi 10 WordPress eklentisinde seçtiklerimiz bunlardı. Favori eklentinizden bahsetmeyi unuttuysak aşağıdaki yorumlarda bize bildirebilirsiniz.

Bunun gibi daha fazla şey için bu blogumuzu takip etmeye devam edin!   

1 comment
  1. Merhaba Erencan bey. Bu eklntiler ile normal bir wordpress siteyi eticaret sitesine cevirebilirimiyz.Meile dönüş yaparsanız sevinirim iyi günler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
secure WordPress

WordPress nasıl güvenli hale getirilir? Güvenli bir web sitesi için 16 adım

Next Post

Ürününüzün Görselleştirilmesi – Ücretsiz Mockup Araçları

Related Posts
 25% off   Enjoy Powerful Next-Gen VPS Hosting from as low as $5.50