İçerik Fikirlerini çıkarmanın en etkili yolları

İçerik, dijital pazarlamada her zaman kritik bir rol oynar; Kaliteli içerik olmadan Google arama sıralamasına ulaşmak imkansızdır. Nihayetinde herhangi bir işletmenin pazar payını artırmak imkansız hale gelir.

İçerik Fikirlerini çıkarmanın en etkili yolları

 

Kaliteli içerik fikirleri çıkarmak için birkaç üretken teknik: 

  

-Anketler 

-Kullanıcı gözlemi 

-Bire bir röportaj 

-Grup görüşmeleri 

-Beyin fırtınası 

-Prototipleme 

 

Kaliteli içerik fikirlerinin çıkarılmasıyla ilgili listenin başında Anket yer almaktadır. Anketler, fikir çıkarmanın en iyi kaynağı olarak kabul edilir. Araştırma aracı olarak kabul edilir. Anket, geleneksel bir röportaj gibi bazen ürün / hizmet yetkililerinden veya kullanıcılardan sorular sorduğunuz bir tür resmi gazetecilik röportajıdır. Araştırma ve geliştirme ekibinin görüşmeyi yalnızca bir kez yapması zorunlu değildir. Bazen ekibin ihtiyaçları en iyi şekilde anlamak için bir dizi oturum yapması gerekir. Anketler, kaliteli içerik çıkarma amacıyla bir dizi sorudan oluşur. Anketler türleri, örneğin yapılandırılmış, yapılandırılmamış, açık uçlu ve kapalı uçlu. 

 

Kaliteli içerik fikirlerini çıkarırken kullanıcı gözlemi de önemli bir rol oynar. Müşteri davranışının kullanıcı, hedef kitle, ürün, niş ve satın alma kapasitesini gözlemlemeden müşterinin taleplerini ve pazarı karşılamak imkansızdır. Kullanıcı gereksinimlerinin izlenmesi, ürünle ilgili objektif bir görünüm elde etmenin hızlı yolu olarak kabul edilir. 

 

Bire bir görüşme, kaliteli içerik fikirleri çıkarılırken şimdiye kadarki en yaygın teknik olarak kabul edilir. Bire bir görüşme açık uçlu veya kapalı uçlu olabilir. Bir röportaj yaparken en önemli şey, belirli bir röportajın formatıdır. Görüşmenin yapısı konuşmalı olmalı ve içerik fikirlerini çıkarırken yukarıdan aşağıya hiyerarşiyi takip etmelidir. 

 

Bire bir ve grup mülakatları arasındaki fark, bire bir mülakatta yalnızca iki kişinin olması, ancak grup mülakatlarında, bilgi almak için bütün bir panelin oturmasıdır. Her iki görüşmenin de amacı aynı. 

 

Anket başka bir araştırma yöntemi tekniğidir ve önceden tanımlanmış grubun belirli izleyicilerinden veri toplamak ve analiz etmek için kullanılır. Anketler, insanların düşüncelerini değerlendirirken ve izleyicilerin fikirlerini ve duygularını toplarken her zaman faydalıdır. Yani, başka bir deyişle, anket insanların düşüncelerinin, fikirlerinin ve duygularının incelenmesidir. 

 

Beyin fırtınası, problemi tanımlama, problemi analiz etme ve problemi tanımlama sürecidir. Bu adım, temelde kararlar alacağınız veya stratejiler oluşturacağınız, kullanıcınız hakkında yeterli bilgi topladığınız bir zamanda takip etmektir. Çok fazla veriniz yoksa, tüm daireyi tekrar takip etmeniz önerilir. Tanımlanan problemi çözmek için fikir üretmek için kullanılan özgür düşünme ortamıdır. 

 

Prototipleme, gereksinim toplama ve veri çıkarmanın pratik ve deneysel süreci olarak kabul edilir. Prototip, proje hakkında kısa bir fikir veren önceden tanımlanmış bir modüldür. Prototip oluştururken belirli boyutlar vardır, örneğin, yatay, dikey, atılabilir, evrimsel, artımlı, aşırı ve operasyonel prototipleme. Böylece bir prototip yardımıylatüm proje içeriğinin arkasındaki fikirleri anlamak kolaylaşır. 

 

 

-------------------------------------------------- 

  

Bu makaleyi beğendiysenizUltaHost barındırma platformunu seveceksinizDestek ekibimizden 7/24 destek alın. Güçlü altyapımız otomatik ölçeklendirmeperformans ve güvenliğe odaklanır. Size farkını gösterelimPlanlarımıza göz atın