Dedicated Server Web hostıng nedir

Shares

UltaHost, çeşitli web sitesi hostıng türleri sunar.

Adanmış Server Web hostıng nedir

Bu video, Adanmış barındırma hakkında bir açıklama ve bunun sizin için doğru çözüm olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacak bazı ipuçları sağlar.
“Adanmış sunucu nedir?” Soruyu yanıtlamak için, onu diğer barındırma türleriyle karşılaştırarak başlamak faydalı olacaktır.

En yaygın altyapı barındırma seçenekleri, Paylaşılan hostıng , VPS hostıng ve Adanmış server hostıngdır.

Dedicated Server

Özel bir sunucunun tanımı, “tek bir barındırma istemcisinin uygulamalarını ve hizmetlerini barındırmak için kullanılan kurumsal düzeyde bir fiziksel sunucudur”.

Özel sunucular genellikle yüksek trafikli web sitelerini, web uygulamalarını ve performansın çok önemli olduğu diğer barındırma senaryolarını barındırmak için kullanılır. Ana ayırt edici özellik, adanmış bir sunucunun tek kiracılı bir barındırma ortamı olmasıdır. Çoğu altyapı barındırma seçeneği, bir sunucuyu iki veya daha fazla kullanıcı arasında böler: örneğin bulut barındırma platformları, fiziksel bir sunucunun kaynaklarını birkaç sanal makine arasında bölüştürür.

Çok kiracılı barındırma ortamları olarak bilinen hiçbiri, ayrılmış bir sunucunun tüm kaynaklarını ve performansını sağlamaz.

Özel sunucu barındırma ile, sunucunun sunduğu her şey hizmetinizdedir, bu nedenle özel sunucular en güçlü altyapı barındırma seçeneğidir – başka hiçbir barındırma seçeneği size daha fazla güç ve esneklik sağlayamaz. Örneğin, çoğu web sitesi paylaşılan bir barındırma planıyla başlar, ancak kısa sürede bu ucuz paylaşılan planın sınırlarını aşacak şekilde büyür.

Buradaki seçenekleriniz, bir sanal özel sunucuya (VPS) veya özel bir sunucuya yükseltmeyi içerebilir. Farklı seçenekleri değerlendirmek size kalmış. Web siteniz trafikteki artışa ayak uydurmakta zorlanıyorsa, web sitenizi özel bir sunucuya taşımanın zamanı gelmiş olabilir. Bu aslında sadece sitenizi barındıran bir sunucudur ve yalnızca sitenizin performansını iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda sayfa yükleme sürelerinizi de iyileştirir ve güvenliği optimize etmenize yardımcı olur. Hızlı bir şekilde özetlemek gerekirse, özel bir sunucuya ihtiyaç duymanızın bazı nedenleri şunlardır:

1-Web siteniz büyüyor ve trafikteki artışı kaldırabilmesi gerekiyor.
2-Güvenlik web siteniz için bir endişe kaynağıdır.
3-Sayfa yükleme sürelerinizin mümkün olduğunca optimal olmasını istiyorsunuz.
4-Sunucunuzun her yönü üzerinde kontrol sahibi olmak istiyorsunuz.

Ultahost, gerçek zamanlı izleme ve %100 Güç ve Ağ Çalışma Süresi Garantileri sağlayan Ucuz Adanmış sağlar. En yüksek düzeyde performans, güvenlik ve kontrol gerektiren web siteleri için.

Projenizi dünya çapında ağa koyalım ve geliştirme için daha fazla zaman ayıralım. Planlarımızı buradan kontrol edin: https://ultahost.com/dedicated-hosting

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Page Load Speed

Sayfa Yükleme Hızını Artırmak İçin En İyi 6 İpucu

Next Post
UltaHost ranked 1 Sourceforge

UltaHost, SourceForge listesinde 1. sırada yer aldı

Related Posts