E-Ticaret için 9 Magento Uzantısı (#5 Olması Gerekir)

9 Magento Extensions for eCommerce
9 Magento Extensions for eCommerce
Shares

Magento, son birkaç yılda büyük ilerlemeler kaydeden popüler bir açık kaynaklı platformdur.

Ancak Magento sadece bir platformdur ve tüm işletmeler için hepsi bir arada bir çözüm değildir. Bu, bir mağaza kurduğunuzda, varsayılan kurulumun herhangi bir uzantı ile gelmediği anlamına gelir. 

Mağazanız için istediğiniz özelliklere karar vermeniz ve uygun uzantıları yüklemeniz gerekiyor. 

Neyse ki Magento, e-Ticaret mağazanızın işlevselliğini genişletmek için çok çeşitli uzantılar sunar. 

Doğru uzantılarla, SEO stratejilerinize yardımcı olabilir, çalıştırılması daha kolay, esnek ve güçlü bir mağaza oluşturmaya yardımcı olabilir ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi için daha iyi özelleştirme sağlar. 

Magento Çevrimiçi Mağaza Uzantılarına Neden İhtiyacınız Var? 

Magento uzantıları, e-ticaret mağazanızın farklı yönleriyle size yardımcı olabilir, örneğin: 

 • Pazarlama 
 • İçerik yönetimi 
 • Muhasebe ve Finans 
 • Ödemeler ve Abonelikler 
 • Güvenlik 
 • optimizasyon 
 • Raporlama ve Analitik 

Magento uzantılarını kullanmanın avantajlarından bazıları şunlardır: 

 • Gelişmiş kullanıcı deneyimi 
 • Geliştirilmiş bilgi mimarisi 
 • Artan mağaza işlevselliği 
 • Daha iyi arka uç verimliliği 
 • Gelişmiş dijital görünürlük 
 • Küresel kitle (dil çevirisi sayesinde) 
 • Çoklu mağaza işlevselliği 
 • Tasarruf 
 • Liste devam ediyor! 

Satışları yönetebilir, fiyatları güncelleyebilir, ödeme sürecini optimize edebilir, toplu siparişleri işleyebilir, pazarlama taktiklerini uygulayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Bu, Amazon’un satışını çok daha kolay hale getiren Amazon’daki bir yeniden fiyatlandırma aracı gibidir. 

Web teknikleriyle size yardımcı olmak ve müşterileri çekmek, dönüşümleri artırmak ve e-ticaret işinizin büyümesini sağlamak için bazı pazarlama ve teknoloji işe alımları yapmak mümkün olsa da, Magento uzantıları bunların çoğuna olan ihtiyacı ortadan kaldırır. 

Ancak, kullanabileceğiniz çok sayıda seçenek göz önüne alındığında, doğru uzantıları seçmek zor bir iş olabilir. 

Sizin için işleri basitleştirmeye yardımcı olmak için, müşterilerinize daha iyi bir e-ticaret deneyimi sağlamak için kullanabileceğiniz 9 Magento uzantısının bir listesi burada. 

Bu liste, e-Ticaret işinizin farklı alanlarını kapsayacak ve toplu olarak müşterileriniz için daha iyi bir deneyim yaratmanıza yardımcı olacak uzantıların bir kombinasyonunu içerir. 

Sözü daha fazla uzatmadan, Magento çevrimiçi mağazanızı olmasını istediğiniz her şeye dönüştürmenize yardımcı olacak uzantıları burada bulabilirsiniz. 

1. Super Monitoring 

Super Monitoring Hakkında: 

Super Monitoring, Magento mağazanızın optimum hız ve çalışma süresi ile düzgün şekilde çalışmaya devam etmesini sağlamak için 7/24 izlemenizi sağlayan bir uzaktan web sitesi izleme hizmeti sunar. 

Bunun gibi bir uzantıyla, daha iyi performans gösteren bir site için herhangi bir Magento alternatifi aramanıza gerek kalmayacak. 

Bu uzantının harika yanı, sisteminizde herhangi bir kesinti veya arıza olduğunda sizi e-posta veya SMS ile anında bilgilendirmesidir. E-Ticaret mağazanızın hiçbir zaman kesintiye uğramamasını sağlamak istiyorsanız, cephaneliğinizde bulunması gereken önemli bir araç haline getirir. 

Özellikler: 

 • Çalışma süresi izleme, web sitenizin her zaman kullanılabilir olmasını sağlar 
 • Performans kontrolü, yanıt süresini izler 
 • Sayfa hızı izleme, optimum tam sayfa yükleme süresini korur 
 • Sorun olması durumunda anında e-posta ve SMS uyarıları 
 • Çok dilli arayüz (İngilizce, Almanca, İspanyolca, Lehçe, vb.) 

Fiyatlandırma: 

Super Monitoring ücretsiz bir deneme sunar, ancak premium sürümü ayda yalnızca 5,99 ABD doları karşılığında alabilirsiniz. Ayrıca yıllık ödeme yaparsanız iki ay ücretsiz alırsınız. 

2. Poptin Smart Popups 

Poptin hakkında: 

Pop-up’lar, ziyaretçilerinizin dikkatini çekmenin en etkili yollarından biridir. e-Ticaret işletmeleri, çıkış amaçlı açılır pencereleri, geri sayım açılır pencerelerini, iletişim formu açılır pencerelerini ve daha fazlasını kullanır. Bunu, e-ticaret mağazalarındaki dönüşümleri artırmalarına, e-posta toplamalarına ve hatta alışveriş sepetini terk etmelerini azaltmalarına yardımcı olmak için kullanırlar. 

Kullanabileceğiniz birçok farklı açılır pencere türü olmasına rağmen, bunları doğru kullanmak önemlidir, böylece mağaza ziyaretçileriniz için olumsuz bir deneyim yaratmazsınız ve müşteri başarı stratejinizin şansını artırırsınız. 

Özellikler: 

 • Gelişmiş sürükle ve bırak düzenleyici, açılır pencereleri özelleştirmeyi kolaylaştırır 
 • Kullanıma hazır, önceden tasarlanmış, yüksek kaliteli açılır şablonlar 
 • Şablonlara kolayca resim, alan veya öğe ekleyin veya kaldırın 
 • Profesyonel görünümlü açılır pencereler oluşturmak için kodlama becerisi gerekmez 
 • Tüm cihazlarda harika görünen duyarlı tasarım 

Fiyatlandırma: 

Poptin uzantısını her ay 1.000’e kadar açılır pencere görünümü için ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Daha fazlasına ihtiyacınız varsa, premium sürüme ayda yalnızca 19 ABD doları karşılığında kaydolabilirsiniz. 

3. Paytrace Payment 

Paytrace Payment Hakkında: 

Paytrace Payment, kredi kartı ödemeleri için güvenli sunucuların yanı sıra çevrimiçi mağazanızda dolandırıcılığa karşı önlemler sunan popüler bir ödeme ağ geçidi sağlayıcısıdır. 

Bu uzantı, doğrudan bir işlem metodolojisi vererek müşterilerinizin ürünlerinizi mağazanızdan satın almalarını kolaylaştırır. Bunu dahil etmek, müşterilerinizin ödeme yaparken mağazadan ayrılmamalarını sağlar. Bu zaten ödeme sayfasında yapılır. 

Platform, verilerini 3 katmanlı yüksek güvenlikli bir veri merkezi kullanarak depolar ve uçtan uca şifreli kart okuyucuların yanı sıra PCI uyumlu veritabanı sağlar. 

Özellikler: 
Güvenli bir müşteri profili depolama kasası sunar 

Ödeme süreci, müşteri deneyiminde önemli bir rol oynar. Ödeme işlemleri için sorunsuz bir süreç elde ettiğinizde, tekrar eden müşterilere sahip olma ve olumlu işletme incelemeleri alma şansınızı artırırsınız. 

Fiyatlandırma: 

Paytrace, küçük e-ticaret işletmeleri için tasarlanmış “Temel” plandan, özellikle finansal kurumlar için uygun olan “Nakit Avans” planına kadar farklı fiyatlandırma planları sunar. 

Pazarlama hedeflerinize bağlı olarak uygun olanı seçebilirsiniz. Ancak, web sitesi yalnızca dinamik teklifler sunar ve fiyatlandırmayı açıklamaz. 

4. Language Translator 

Language Translator Hakkında: 

Bu uzantı, müşterilerinizin dilini konuşmanıza olanak tanır; bu, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi pazarlarken artık daha geniş ve hatta küresel bir kitleye hitap edebileceğiniz anlamına gelir. 

Bu uzantıyla, dil artık çevrimiçi mağaza sahipleri için bir engel olmak zorunda değil. 

En iyi e-ticaret kursu bile, hedef müşterilerinizle rezonansa girecek şekilde iletişim kurmanın ne kadar önemli olduğunu size söyleyecektir. Bu nedenle, çevrimiçi mağaza sayfalarınızı kendi dillerine çevirebilirseniz, dönüşümlerinizi önemli ölçüde artırmanıza yardımcı olabilir. 

Bunu bir adım öteye taşımak ve aynı fikri video içeriğinize getirmek istiyorsanız, çeviri ihtiyaçlarınız için yaratıcı yetenekleri işe alabilirsiniz. Bu, içeriğinizin ve hizmetlerinizin dünya çapında farklı kişiler tarafından paylaşılmasını ve tanınmasını sağlayacaktır. 

Özellikler: 

 • Web sitenizdeki tüm sayfaların otomatik çevirisi 
 • Hangi içeriğin çevrileceği üzerinde tam kontrol 
 • Çeviri için alanlar, CMS sayfaları, kategoriler vb. seçin 
 • Müşteri yorumlarını herhangi bir dile çevirin 
 • İçeriği tercih edilen dillere toplu olarak çevirin 

Fiyatlandırma: 

Magento e-Ticaret mağazaları için bu dil çevirmeni, satışlarınıza ve erişiminize ne kadar yardımcı olacağı düşünüldüğünde son derece uygun olan 99 $ ‘dan geliyor. 

5. Extra Fee Pro 

Extra Fee Pro Hakkında: 

Magento 2 için bu uzantı, sağladığınız sigorta, hediye paketi, paketleme ücretleri vb. gibi ek hizmetler için ekstra ücretler eklemenize olanak tanır. 

Araç, müşterilerin karar vermesini kolaylaştırmak için bu ücretleri alışveriş sepetiniz, ödeme sayfanız, satış e-postalarınız, PDF’leriniz gibi farklı sayfalarda web sitenizin markasıyla eşleşecek şekilde görüntülemeyi kolaylaştırır. 

Özellikler: 

 • Yönetici yapılandırmanızdan uzantıyı kolayca etkinleştirin veya devre dışı bırakın 
 • Ek ücretler için “sabit fiyat” veya “yüzde fiyat” arasından seçim yapın 
 • Ekstra ücretlerin uygulanacağı mağazalar veya gruplar üzerinde ayrıntılı kontrol 
 • Çoklu mağaza ve çoklu para birimini destekler 
 • Ekstra ücretlerde otomatik vergi hesaplaması 

Örneğin, 3Wishes gibi bir moda/iç çamaşırı e-ticaret mağazası, bu uzantıyı, önemli kişilere hediye olarak vermek üzere Sevgililer Günü iç çamaşırları için hediye paketleme gibi ek hizmetler sunmak için kullanabilir. 

Fiyatlandırma: 

Ekstra Ücret Pro Magento uzantısını sadece 39 $ karşılığında alabilirsiniz. 

6. Xero 

Xero hakkında: 

Bu Magento uzantısı, küçük ve orta ölçekli işletmelere basitleştirilmiş muhasebe hizmetleri sunar. 

Muhasebe uygulaması, küçük bir aylık ücret karşılığında güvenli bulut tabanlı sunucusunda hesap tutmalarına yardımcı olur. 

Bu tür araçlar işinizi kolayca yürütmenizi sağlar ve bu da Magento’yu diğer alternatiflere kıyasla harika bir seçenek haline getirir. 

Özellikler: 

 • Xero hesabındaki muhasebe kayıtlarınızı otomatik güncelleyin 
 • Sadece birkaç tıklamayla Magento mağazasıyla entegre edin 
 • Doğru, güncel rakamlarla mağaza envanterini kolayca yönetin 

Fiyatlandırma: 

Xero Magento entegrasyon uzantısını 299 $ karşılığında alabilirsiniz. 50 $ kurulum ücreti ile birlikte gelir. 

7. Unbxd 

Unbxd hakkında: 

E-Ticaret web siteleri için AI destekli bir ürün keşif aracıdır. 

Müşterilerinizin alışveriş deneyimini geliştirmek için ürün önerilerinizi kişiselleştirmenize ve bağlama oturtmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. 

Sonuç olarak, bu, mağazanız için daha fazla dönüşümle sonuçlanır. 

Unbxd ile yeni eklemeler, silmeler, ürün açıklamalarındaki artımlı değişiklikler ve çok daha fazlası dahil olmak üzere envanterinizi de takip edebilirsiniz. 

Özellikler: 

 • Mağazanızdaki kataloğu aranabilir verilere dönüştürün 
 • Yüksek hızlı katalog indeksleme 
 • İndeksleme kuyruğunda ürünleri aramak için kayıt sistemi 
 • Benzersiz müşteri profili için analiz entegrasyonu 
 • Daha yüksek dönüşümler için kullanıcı kişiselleştirmesini artırmaya yönelik araçlar 

Bu, tonlarca farklı seçenek sunan bu yemek planlama hizmeti gibi birçok farklı ürünü satan bir web sitesinin cephaneliğine eklemek için harika bir araçtır. 

Unbxd ve bunun gibi diğer uzantılar, tentürleri, balzamları, jelleri ve kenevir losyonları için birden fazla çeşidi bulunan High Desert Pure gibi işletmeler için mükemmeldir. 

Fiyatlandırma: 

Unbxd fiyatlandırması web sitesinde açıklanmadı, ancak platform, uzantıyı test etmek için 21 günlük ücretsiz deneme sunuyor. 

8. Zoho CRM ‘si 

Zoho CRM Hakkında: 

Zoho, kullanıcılara müşterileri hakkında değerli bilgiler sağlamak ve pazarlama çabalarını çok daha etkili hale getirmeye yardımcı olmak için Magento ile sorunsuz bir şekilde çalışır. 

Daha fazla müşteri adayı toplamanıza ve pazarlama hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olması için bu aracı diğer birçok pazarlama ve otomasyon yazılımıyla entegre edebilirsiniz. 

Özellikler: 

 • Verileri (müşteriler) siparişler ve nakliye bilgileriyle yükleyin ve senkronize edin 
 • Kullanıcının müşteri yolculuğundaki yerine göre verileri farklı gruplara ayırın 
 • Hedef müşterileri daha iyi tanımlamanıza yardımcı olacak faydalı bilgiler toplayın 

Fiyatlandırma: 

Magenest Zoho CRM Magento entegrasyonunu 319 $ karşılığında alabilirsiniz. 

9. ClickSend SMS 

ClickSend SMS Hakkında: 

Bu B2B iletişim yazılımı, Magento mağaza sahiplerine SMS, e-posta, zengin medya ve ses gönderme ve alma gibi büyük ölçekli pazarlama görevlerini gerçekleştirme yeteneği sunar. Web uygulamalarını veya API’yi kullanarak dünya çapında bile yayınlayabilirsiniz. 

Bu araçla, uygun tek bir platform kullanarak müşterilerinizin ve çalışanlarınızın tercih ettiğiniz kanallarla ilgisini çekebilirsiniz. Bir SMS sağlayıcısı olarak, işletmelerin küresel olarak SMS metin mesajlarını almasına, göndermesine ve izlemesine olanak tanır. Mağazanızın müşterilerinize veya çalışanlarınıza pazarlama promosyonları veya işlem bilgileri göndermesine olanak tanır. 

Örneğin, Impossible gibi bir e-Ticaret mağazası, küresel izleyicilerinin yeni promosyonları ve taze ürünleri hakkında güncel bilgilere sahip olmasını sağlamak için aracı kullanmaktan yararlanabilir. Müşterilerini çevrimiçi mağazalarını ziyaret etmeden bile döngüde tutar. 

Özellikler: 

 • ClickSend platformunda otomatik olarak SMS gönder 
 • Siparişler gönderildiğinde otomatik olarak SMS gönder 
 • Yeni bir sipariş verildiğinde SMS bildirimleri alın 

Fiyatlandırma: 

Bu uzantının kullanımı ücretsizdir. Ancak, ihtiyaç duyduğunuz SMS hizmetinin miktarına, konumuna ve türüne göre değişen ücretlere tabi olabilirsiniz. Premium planlar 0,008 ABD Doları/SMS’den başlar. 

Magento Uzantısı Seçerken Nelere Bakmalı? 

Çevrimiçi mağazanız için bir Magento uzantısı seçerken, saygın bir kaynaktan indirdiğinizi bilmeniz için mükemmel ve derecelendirmelere sahip bir uzantı aradığınızdan emin olun. 

Ayrıca, sertifikalı Magento ortaklarından ve geliştiricilerinden bir Magento uzantısı seçin. 

Ayrıca, ihtiyaç duymanız halinde geliştiriciden teknik destek alacağınızdan emin olmak için aktif olarak geliştirilmekte olan bir uzantı istiyorsunuz. 

Önce Hedeflerinize Karar Verin 

Magento uzantılarınızı seçerken, önce hangi uzantıların onlara ulaşmanıza yardımcı olacağını daha iyi anlamak için hedeflerinizin ne olduğuna karar verin. 

Örneğin, aşağıdaki ihtiyaçlara göre seçim yapabilirsiniz: 

 • Müşteri desteği uzantıları 
 • Pazarlama uzantıları 
 • Dönüşüm optimizasyonu uzantıları 
 • İçerik ve özelleştirme uzantıları 
 • Uzantıları inceleyin 
 • Profesyonel ürün resimleri için resim flipper uzantıları 
 • Mağaza geliştirme uzantıları 
 • İş modeli uzantıları 
 • Muhasebe ve finans uzantıları 
 • Ödeme ve güvenlik uzantıları 
 • Gönderim ve sipariş karşılama uzantıları 
 • Raporlama ve analiz uzantıları 

Hedeflerinizin ne olduğunu öğrendikten sonra (örneğin, her müşteri işleminin değerini artırarak mağaza kârını artırmak), Magento çevrimiçi mağazanızı optimize etmenize yardımcı olacak araçları bulmak ve onu işletmenizi çok daha kolay hale getirmek daha kolay. web sitenizin arka ucunun verimliliğini artırarak. 

Sonuç olarak, bu uzantılar işinizi her yönden kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır. 

Örneğin, e-ticaret blogunuzu pazarlamak, misafir gönderilerini kabul eden en kaliteli blogları yayınlamayı içerebilir. Ancak, Magento’daki pazarlama odaklı uzantılardan birini kullanarak, pazarlama ve blog tanıtım görevlerinizin çoğunu otomatikleştirebilecek ve size tonlarca zaman kazandırabileceksiniz. 

Aralarından seçim yapabileceğiniz düzinelerce Magento uzantısı olmasına rağmen, Magento çevrimiçi mağazanızı uzantılarla doldurmanız gerekmediğini unutmayın. 

E-Ticaret mağaza deneyiminizi geliştirmek için ihtiyacınız olan özelliklere sahip olanları seçmeniz yeterlidir. 

Bu nedenle, mağazanız ister lüks, ister üst düzey moda ürünleri, isterse dijital ürünler sunuyor olsun, çevrimiçi iş operasyonlarınızın farklı yönlerini basitleştirmenize ve otomatikleştirmenize ve ayrıca mağazanızı daha hızlı, daha güvenli hale getirmenize yardımcı olacak doğru araçlardan yalnızca birkaçına ihtiyacınız var., ve daha kullanıcı dostu. 

Çözüm 

İşte karşınızda – e-Ticaret mağazanızı optimize etmenize yardımcı olmak için indirebileceğiniz 9 Magento uzantısı. 

Burada listelenen uzantıların her biri, Magento’nun platformuyla uyumlu yüksek kaliteli bir uzantıdır. Güvenilir bir satıcıdan gelir ve geliştiricinin düzenli güncellemeleriyle birlikte gelir. 

Yukarıda özetlenen araçlarla web sitenizi ölçeklendirebilir, ödeme sürecinizi basitleştirebilir, çevrimiçi mağaza mobil uygulamanızı oluşturup özelleştirebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. 

E-Ticaret işinizi, olmasını istediğiniz şeyin vizyonuna dönüştürmek söz konusu olduğunda, yalnızca hayal gücünüzle sınırlısınız. 

Bu nedenle, çevrimiçi mağazanızın işlevselliğini artırmak veya müşterileriniz için alışveriş deneyimini geliştirmek, hatta her ikisini birden yapmak istiyorsanız, bu makalede özetlenen Magento uzantıları tam da bunu yapmanıza yardımcı olacaktır. 

Yazar Biyografisi 

Burkhard Berger, Novum™’un kurucusudur. Novumhq.com’da aylık 0 ila 100.000 ziyaretçi arasındaki yolculuğunu takip edebilirsiniz. Makaleleri, kendi başarılarından ve başarısızlıklarından öğrendiği en iyi büyüme korsanlığı stratejilerin bazılarını ve dijital ölçekleme taktiklerini içerir. 

Previous Post
Top 10 WordPress SEO Plugins

En İyi 10 WordPress SEO Eklentisi

Next Post
Dedicated servers are back on track

Özel Sunucular Tekrar İş Başında, İşte Nedeni

Related Posts
 25% off   Enjoy Powerful Next-Gen VPS Hosting from as low as $5.50