İyi ve kötü içerik arasında sizi hangi farklar etkiler?

konten berkualitas dan tidak berkualitas
Shares

Kaliteli ve kötü içerik arasında büyük farklar bulunur. İyi içeriklerin belirli avantajları ve kötü içeriklerin dezvantajları işte bunlardır:

İyi içeirk müşterileri harekete geçirmekte işe yarar ve müşterilerde marka sadakatini artırmanızı sağlar. Bu olmadan marka farkındalığı macerası çok daha beklenmedik ve problemli olur. Kaliteli içeriğin yardımı ile herkes bir kitle çekebilir. Eğer kitle çekildi ise bu kitleden para kazanma olasılığı da yüksek olacaktır. İyi içerik kitleniz arasında güven inşa etmek için de oldukça önemlidir. Kaliteli içerik sizleri sektörün olgun ve mantıklı bir temsilcisi olarak gösterir. Ve bu da sonuçta websitenize ya da web sayfalarınıza daha fazla trafik çekmenizi sağlar. İyi içerik piyasadaki uzmanlığınızı göstermenizi sağlar. Bu yüzden de işletmenizin pazar payını hatrı sayılır derecede büyütebilirsiniz. İyi içerik aynı zamanda kaliteli anahtar kelimelerin üretiminde bereketlidir. Ve doğru yerde doğru anahtar kelimelerin kullanılması trafiği çekmek anlamına gelir.

İyi içeriğin yaratımının arkasında her zaman bir amaç ve yaratıcılık bulunur. Ve tasarlanırken hep sosyal sorumluluklar, etik, normlar, değerler, özel olarak hedef alınmış kitleler ve bu kitlelerin demografileri göz önünde bulundurulur. Daha da önemlisi sahte ya da korsan bir içerik değil de hakiki bir içerik olmalıdır. Tüm bunları göz önünde bulundurmadan kar elde etmek, pazar payını büyütmek ya da arzu edilen kitleyi çekmek imkansızdır. Bu yüzden eğer içerik bu tüm ön gereksinimleri sağlamıyor ise içeriğinizi iyi içeriğe çevirmek için doğru adımları atmanız gerekmektedir. Belki başta kitleniz sizin kötü içeriklerinize tepki verip onlar ile etkileşime geçer ama bu sürekli olmaz. Kitlenizi tutmak ve devam ettirmek istiyorsanız kaliteli içerik kullanmalısınız. Yani bir websitesinin web görüntülenmelerini maksimize etmek için kaliteli içerik şarttır. İyi içerik aynı zamanda içerik kütüphaneninizi korumak için de faydalıdır. Ve eninde sonunda markaya, şirkete ya da diğer herhangi bir servise geniş ve kaliteli bir içerik kütüphanesi gereklidir. İyi içerik dijital pazarlama için elzemdir ve dijital pazarlamanın kralı olarak görülür. Ve Google aramalarında SEO ile yüksek sıralamalarda bulunan her işletmede büyük rol oynamıştır.

Diğer yandan kötü içerik asla müşteriyi harekete geçiremez. Uzun vadede müşteri tatminini ve marka sadakatini sağlama konusunda asla başarılı olamaz çünkü içeriğiniz kitlenizin sizinle alakalı ilk izlenimleridir ve aynı zamanda sizin de kitleniz ile ilk etkileşiminizdir. Kötü içerik her zaman kitlenizin istekleri ile çelişir. Eninde sonunda müşteri ile aranızda güvenilir bir ilişki kalmaz çünkü websitenizin ya da web sayfalarınızın hiçbir güveni ya da ikna edici gücü kalmamıştır. Hizmetlerinizin potansiyelini net bir şekilde aktarmakta ve tanımlamakta başarısız olmuşlardır. Kötü içerik amaç yoksunluğu yüzünden asla müşterileri ürüne çekemez. Kötü içerik hizmetlerinizin bir yansıması olarak görülür ve sizin de değerinizi düşürür. Güven unsuru yaratmak yerine kötü yazılmış içerik müşterinizi ya da tüketicinizi hayal kırıklığına uğratır. Genelde kötü içerik hep kaliteli anahtar kelimelerden yoksun olur ya da anahtar kelimeleri yanlış kullanır. Crawlerlar gibi Google algoritmaları işte bu yüzden websitenize ya da web sayfalarınızı kötü olarak damgalarlar. Bu da bunun pazar payınızı kaybettireceği anlamıan gelir. Ve müşteri sizin sunduğunuz bir ürün bir başkasından alır. Unutmayın ki işletmenizin %90’ı ilk sayfanızın ellerindedir. Kötü içerik asla içerik kütüphanenizde bulunmamalıdır ve websitenizden çıkartılmalıdır. Kötü içeriklerin bulunduğu siteler SEO ile Google arama sıralamalarında asla iyi bir sıralamaya sahip olamazlar. İyi bir Google arama sıralaması için ihtiyacınız olan tek şey kaliteli anahtar kelimer ile yazılmış kaliteli içeriklerdir. Ve bu arzunuza asla kötü içerik ile ulaşamazsınız.

Eğer bu makaleyi sevdiyseniz UltaHost hosting platformuna bayılacaksınız. Destek ekibimizden 7/24 destek alın. Güçlü altyapımız oto-ölçeklenebilirlik, performans ve güvenliğe odaklanır. İzin verin size farkı gösterelim! Paketlerimizi inceleyin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
web hosting turkey

Türk Şirketleri Yerel Web Hosting Hizmetlerinden Nasıl Faydalanabilir?

Next Post
PrestaShop

Prestashop için hangi hosting tercih edilmeli?

Related Posts