Nasıl Ücretsiz Alan Adı Alınır? (.com alan adları dahil)

Get a Free Domain Name
How to get a Free Domain Name
Shares

Bizim hosting paketlerimizden birine abone olarak kendi alan adınızı bedavaya nasıl getirebileceğiniz üzerine basit bir rehber hazırladık!

İnterneti kullanan her kullanıcı bir sitenin sunumunun ne kadar önemli olduğunu biliyor. Siteniz ile alakalı en önemli unsurlardan birisi diğer insanlara alan adında nasıl gözüktüğü konusudur. Bu da sitenizi ziyaret eden kullanıcıların tarayıcılarının adres çubuğunda yazan isim demektir. (bu yazıdan alan adlarınnı ne olduğu hakkında detaylı bilgileri okuyabilirsiniz)

Çoğu alan adları .com ya da bunun websitenin bulunduğu ülkedeki bir varyasyonu ile biter. Eğer yerel alan adları kullanıyor iseniz bunlar .com.tr ya da .com.it gibi alan adı uzantıları anlamına gelir yani. Alan adında noktadan sonra bulunan kısım TLD olarak bilinir. Mükemmel TLD’yi nasıl seçeceğinizi bu yazıdan okuyabilirsiniz.

Ayrıca organizasyonlar için .org alan adları, eğitim kurumları için .edu alan adları, işletmeler için .biz gibi farklı alan adları da bulunmaktadır. Son zamanlarda piyasada .io, .to, .so gibi düşük fiyatlı alan adları da arttı. Genellikle bu alan adları çok güvenli olmayan satıcıların sattığı ve çok SEO dostu olmayan kısa süreli lisanslardır.

Bu nedenle böyle şüpheli alan adlarından uzak durmak en iyisidir. Bu yazıdan siteniz için en iyi alan adını nasıl seçeceğinizi okuyabilirsiniz.

Bugün yazının devamında sizlere web hosting paketiniz ile birlikte nasıl ücretsiz bir alan adı alabileceğinizi adım adım takip edebileceğiniz bir rehber ile anlatacağız.

Ücretsiz Alan Adı Almak için Adımlar:

  1. UltaHost.com‘u ziyaret edin.
  2. Hosting kısmından VPS Hosting’i seçin.
  3. Herhangi yıllık ödemeli bir paketi seçin.
  4. Voila! Yılda 17 dolara kadar ulaşabilen bir değer sahip ücretsiz bir alan adınız var artık.

UltaHost size 12 aylık, 24 aylık ve 36 aylık ödeme paketleri ile ücretsiz alan adları sunar. Alan adı ilk yıl ücretsizdir ve aboneliğinizi ikinci bir yıl için yenilemek isterseniz ikinci yıl da ücretsizdir. Muhteşem değil mi?

Neyi bekliyorsunuz? Hemen ücretsiz alan adınızı satın alın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Email security

E-posta Sunucuzun Performansını Nasıl Optimize Edersiniz

Next Post
What is CRM Hosting

CRM Hosting Nedir – Ne Değildir? Neden Tercih Edilmeli?

Related Posts