Yüksek bir sıralama elde etmek için Google My Business nasıl kullanılır?

Google My Business, herhangi bir işletmenin Google aramasında yer alması için çok yararlı olan ücretsiz bir pazarlama aracı olarak kabul edilir.

Google My Business, tüm işletme sahiplerinin ve pazarlamacıların işletmelerinin Google Arama ve Google Haritalar’da nasıl görüntüleneceğini yönetmesine olanak tanır. GMB, işletme adınızı, iletişim bilgilerinizi, adresinizi ve web sitesi bağlantılarınızı vb. içerir. Bu nedenle, Google My Business’ın yardımıyla herhangi bir işletmeyi sıralamak için aşağıdaki adımlar şiddetle tavsiye edilir:

  • Tüm profilinizi doğru bilgilerle doldurun.
  • Profilinizdeki fotoğraf sayısını en üst düzeye çıkarın.
  • İşletmenizle ilgili en son haberleri, güncellemeleri ve özel teklifleri yayınlamalıdır.
  • Müşterinizi İşletmeniz için bir inceleme bırakmaya teşvik edin.
  • Kötü incelemelere veya yorumlara yanıt vererek müşterileriniz arasında güven oluşturun.

Google My Business’ı kullanırken ilk adım

Yerel arama sıralamalarını iyileştirmek için Google My Business’ı kullanırken ilk adım, Google My Business profilinde İşletmeniz hakkında maksimum bilgi sağlamaktır. Profiliniz amaçlanan amacınızı karşılamalıdır. Şirket adınız, sunduğunuz ürünler veya hizmetler hakkında bilgilerin yanı sıra iletişim bilgileri, adres ve web sitesi bağlantısı gibi işletme bilgilerini sağlayabilirsiniz. Bu nedenle, GMB’de sağladığınız tüm veriler ve bilgiler doğru ve alakalı olmalıdır. GMB’ye sağladığınız bilgiler de doğru olmalıdır.

İnsanların veya izleyicilerin İşletmenizin neyle ilgili olduğunu ve ne sunduğunuzu ve sattığını görmelerine yardımcı olun ve bunu kendinize fotoğraflar ve logolar sunarak yapabilirsiniz. Google My Business profilinizi her oluşturduğunuzda, logo tasarımlarının yanı sıra kapak fotoğrafları da ekleyebileceksiniz. Bu nedenle GMB’de kullandığınız logolar veya görseller Facebook, Twitter, LinkedIn veya Pinterest profillerinizdeki gibi olmalıdır. Aynı desen ve logo tasarımları olmadan, bir izleyicinin markanızı çevrimiçi olarak tanıması çok zor olacak ve bu size daha az satış şeklinde mal olacak. Sadece burada durma. Ayrıca bazı ek fotoğraflar yayınlayarak işletmenizin, ürünlerinizin ve el sanatlarınızın yerini gösterin. Bir restoran işletiyorsanız, yemeklerinizin, menülerinizin ve yemek odanızın resimlerini yayınlayabilirsiniz. Bu görselleri yayınlarken lezzetli, profesyonel göründüklerinden ve müşterilerin ilgisini çektiğinden emin olun. Google‘ın son rakamlarına göre, daha fazla fotoğrafı olan işletmeler %42 daha fazla yol tarifi isteği ve web sitelerine veya sayfalarına %35 daha fazla tıklama alıyor.

Google My Business profilinizde verdiğiniz adres, çalışma saatleri gibi bilgiler ve (e-posta kimliği, iletişim numarası vb.) diğer iletişim bilgileri her zaman doğru, geçerli ve her zaman güncel olmalıdır. Ayrıca, zamanla değişirse önceki tüm bilgileri düzenlediğinizden emin olun. Müşterilerinizi güncellemeler, yeni ürünler, teklifler ve diğer etkinlikler hakkında bilgilendirmek için İşletmeniz için gönderiler de oluşturabilirsiniz. Satışları artıracak ve ayrıca fiziksel ve dijital vitrininizi ziyaretleri teşvik edecektir.

Google My Business’ın yardımıyla yerel arama elde etmek için müşterileri İşletmeniz için yorum bırakmaya teşvik etmelisiniz. İnsanların iş dünyasına inandıklarından daha fazla güvendikleri gerçeğidir. İyi bir inceleme, gelecekteki müşterileri şirketiniz lehine yönlendiren belirleyici faktör olduğunu gerçekten kanıtlayabilir. Şimdi soru, müşterinizden ne zaman inceleme isteyeceğinizdir, bu nedenle inceleme istemek için en iyi zaman, ürün veya hizmetinizi başarıyla teslim ettikten ve harika bir deneyim sağladıktan sonradır. Müşterinizden ister mağazada ister çevrimiçi olarak bir inceleme istemek için her zaman bir kart veya e-makbuz paylaşmayı düşünün.

Profilinizdeki kötü yorumlara veya incelemelere yanıt vererek müşterileriniz arasında güven oluşturun. Google My Business’ta sizi listeleyen kötü yorumlar veya incelemeler sizi hayal kırıklığına uğratır. Ardından, Google My Business’ta sizi yeniden canlandırabilecek tek şey, olumsuz geri bildirimlere verdiğiniz olumlu yanıttır. Kötü bir inceleme veya incelemeyle olan olumlu etkileşimleriniz, müşterileriniz arasında yerel işletme sıralamalarına ulaşmanıza yardımcı olacak güven ve sadakat faktörünü oluşturabilir. Yanıt verirken, tarzınızın veya tarzınızın marka sesinize uyması gerektiğini ve her zaman müşteriler için alakalı ve profesyonel kalması gerektiğini unutmayın. Bu yüzden onları görmezden gelmemek en iyisidir. Her zaman dürüst olun ve sorulduğunda özür dilediğinizden emin olun. Ve konu oldukça hassassa, onlardan size özel bir mesaj göndermelerini de isteyebilirsiniz, bu müşterileriniz için bir güven faktörü ve rahatlık alanı kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Google My Business listelerken veya oluştururken yukarıdaki faktörlerin veya ipuçlarının tümü izlenmelidir. Yukarıdaki tüm bilgileri takip ederek, müşterileriniz için nihayetinde İşletmeniz için daha fazla trafik elde etmenize yardımcı olacak güven faktörü ve konfor bölgesini elde edebilirsiniz. Daha fazla trafik alarak piyasada rekabet edebilir ve Business’tan daha fazla kar ve daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Bu nedenle GMB hakkında her zaman doğru bilgi vermeli, görsel ve logo kullanımını en üst düzeye çıkarmalı, profil bilgilerinizi güncellemeli, kaliteli içerik ve hizmetleri buna göre sürdürerek müşterileriniz için bir güven unsuru oluşturmalısınız.

Bu makaleyi beğendiyseniz, UltaHost barındırma platformunu seveceksiniz. Destek ekibimizden 7/24 destek alın. Güçlü altyapımız otomatik ölçeklendirme, performans ve güvenliğe odaklanır. Size farkı gösterelim! Planlarımıza göz atın

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

Google SMTP Serverı Ücretsiz Nasıl Kullanılır

Next Post
How do you register a domain?

Bir etki alanını nasıl kaydedersiniz?

Related Posts
Total
0
Share