آیا وب سایت شما از دسترس خارج شده است؟

Is Your Website Down?
Is Your Website Down?
Shares

آیا در بارگذاری وب سایت خود در کمتر از یک دقیقه مشکل دارید؟ کاربران ناراضی از کندی وب سایت شما شکایت دارند؟ ما راه حل‌های خوبی برای شما داریم!

به عنوان یک مالک وب سایت، همیشه دوست دارید تا وب سایت شما فعال باشد تا مخاطبان شما بتوانند تجربه‌ای روان و بدون وقفه را تجربه کنند. با کیفیت سروری که امروزه ارائه می‌شود، این امر چندان دور از ذهن نیست. اگر از بهترین طرح‌های میزبانی ارائه شده توسط UltaHost با قیمت های شگفت انگیز استفاده کنید، آرامش خاطر بیشتری خواهید داشت.

با این حال، هر چند وقت یکبار، ممکن است به دلیل نیمه خاموش بودن وب سایت خود با مشکلاتی مواجه شوید. اکنون، حتماً از خود پرسیده‌اید که »نیمه خاموش بودن به چه معنا است؟«. وقتی وب سایت شما برای برخی از مخاطبان قابل دسترسی است نه همه آنها و این مسئله به دلیل مشکلات نرم افزاری یا سخت افزاری از سمت بازدیدکننده نیست بلکه به دلایل پیچیده دیگری ایجاد می‌شود.

همچنین، ممکن است شرایطی وجود داشته باشد که بتوانید به خوبی به سایت خود دسترسی داشته باشید، اما مخاطبان شما از عدم دسترسی به آن شکایت داشته باشند. این مسئله می‌تواند باعث ایجاد تنش زیادی برای شما بشود و می بخواهید درباره اینکه این وضعیت چیست و چه علتی باعث ایجاد آن شده است بدانید. امروز سعی می‌کنیم تا این مشکل را برای شما برطرف کنیم.

ابزارهای متعددی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا تعیین کنید که آیا وب سایت برای مخاطبان واقعاً غیر قابل دسترس است یا اینکه مشکل فقط از سمت آنها است. این مشکل می‌تواند به دلیل مشکلات پایگاه داده، مشکلات DNS یا حملات امنیتی مانند brute-force یا DdoS ایجاد شود. نگران نباشید، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم.

Website Planet

Website Planet مجموعه‌ای از ابزارهای مفید را به عنوان مالک یک وب سایت در اختیار شما قرار می‌دهد. یکی از این ابزارها به شما امکان می‌دهد تا بررسی کنید که آیا وب سایت شما در سطح جهانی از کار افتاده است یا خیر. برای استفاده از این ابزار کافی است تا دستورالعمل‌ها را دنبال کنید.

 • از وب سایت Website Planet دیدن کنید..
 • URL کامل وب سایتی را که می‌خواهید بررسی کنید را وارد کنید.
Website Planet

 • بر روی دکمه check کلیک کنید.
 • Website Planet آنالیزی شبیه شکل زیر را به شما نشان می‌دهد که به شما می‌گوید آیا وب سایت در دسترس است یا خیر.

آنالیز وبسایت در Website Planet

این وب سایت چگونه همه اینها را انجام می‌دهد؟ Website Planet ادعا می‌کند که ابزارهای آنها وضعیت صفحه وب شما را نظارت می‌کند. وقتی که بر روی دکمه check کلیک می‌کنید، ابزارهای آنها از طریق یک مکان جایگزین به وب سایت دسترسی پیدا می‌کنند و آزمایش وضعیت را در زمان واقعی در وب سایت شما اجرا می‌کند.

IsItDownRightNow

IsItDownRightNow یکی از بهترین ابزراهای بررسی وضعیت وب سایت است و اگر عبارت Is my website down? را جستجو کنید، اولین رتبه در نتایج گوگل را دارد. دلایل خوبی برای آن وجود دارد. حداقل در تجربه‌ای که ما داشتیم، سریع‌ترین ابزار برای وضعیت وب سایت شما است. علاوه بر این، اگر سایت شما به عنوان فعال گزارش شده است اما برای شما غیر قابل دسترسی است، یک چک لیست از پیشنهادات عیب یابی را برای شما نمایش می‌دهد.

همچنین، آن آخرین وب سایت‌هایی که بررسی شده‌اند و همچنین آن هایی که در دسترس هستند و آنهایی را که از کار افتاده‌اند را نیز نشان می‌دهد. همچنین، فهرستی از پربازدیدترین وب سایت‌های جهان را به همراه وضعیت آنها نشان می‌دهد. برای استفاده از این ابزار کافی است تا دستورالعمل‌ها را دنبال کنید.

 • به وب سایت IsItDownRightNow مراجعه کنید. .
 • نام دامنه یا آدرس وب سایت خود را در جعبه گفتگو وارد کنید.
IsItDownRightNow
 • بر روی دکمه check کلیک کنید.
جزئیات بررسی وضعیت وبسایت در IsItDownRightNow
 • جزئیات وب سایت خود به همراه وضعیت در دسترس یا خارج از دسترس بودن را مشاهده خواهید کرد. همچنین، اگر وب سایت شما چند روز قبل بررسی شده باشد، آمار چند روز گذشته وب سایت شما را نیز نشان می‌دهد. اگر وب سایت شما اخیراً از کار افتاده است، وب سایت IsItDownRightNow به شما می‌گوید که اخیراً در چه زمانی به عنوان down گزارش شده است.

SiteChecker Pro

SiteChecker Pro پلتفرمی ‌است که قابلیت‌هایی را در قالب ابزارهای مختلف برای وب سایت شما ارائه می‌دهد. در این پلتفرم می‌توانید حسابرسی سئو سایت خود را انجام دهید، رتبه سئو خود را پیگیری کنید، رتبه بک لینک خود را بررسی کرده و تغییرات وب سایت خود را که بر روی سئو سایت تأثیر می‌گذارد را پیگیری کنید. ابزاری که با آن سر و کار داریم، «Website Down Checker» است. برای استفاده از این ابزار کافی است دستورالعمل‌ها را دنبال کنید.

 • به وب سایت SiteChecker Pro مراجعه کنید. .
 • URL یا دامنه وب سایت خود را در کادر گفتگو وارد کنید.
SiteChecker Pro
 • بر روی دکمه فلش آبی رنگ که به سمت راست اشاره می‌کند و در سمت راست کادر گفتگو قرار دارد کلیک کنید.
جزئیات بررسی وضعیت وبسایت در SiteChecker Pro
 • SiteChecker Pro نشان خواهد داد که وب سایت شما در دسترس است یا خیر. همچنین آدرس IP و یک اسکرین شات از سایت را برای نشان دادن نحوه فعالیت آن و آمار پاسخ سایت را نشان می‌دهد. علاوه بر این، مکان سروری که برای دسترسی به وب سایت شما استفاده شده است را نیز به شما می‌گوید.

با سوالی که الان ممکن است در ذهن شما ایجاد شده باشد ادامه می‌دهیم: اگر وب سایت من واقعاً از دسترس خارج شده باشد چه کاری باید انجام بدهم؟ چندین راه حل وجود دارد که می‌تواند به وب سایت شما کمک کند تا در کمترین زمان دوباره بالا بیاید و راه‌اندازی شود.

اگر از یک وب سایت وردپرس استفاده می‌کنید باید بدانید که نصب‌های ناقص، افزونه‌های ناسازگار یا خرابی افزونه‌ می‌تواند کل وب سایت شما را پایین بیاورد. سازگاری افزونه‌های خود را با نسخه وردپرسی که اکنون استفاده می‌کنید بررسی کرده و مطمئن شوید که همه چیز همانطور که باید اجرا می‌شود.

شما می‌توانید تحلیل‌های عمیق‌تری را درباره اینکه چرا وب سایت شما ممکن است خاموش باشد یا اینکه ممکن است بارگذاری نشود را در وبلاگ ما در اینجا مشاهده کنید.

در هر شرایطی مانند این، اولین اقدام شما باید بررسی انواع خطاها در سمت شما یا فراهم آوردن راهنمایی برای بازدید کنندگان شما باشد که با استفاده از آدرس های IP یا دستگاه های مختلف بررسی کنند تا عدم اطمینان از اینکه یک خطای منحصر بفرد است، تأیید شود. اگر بازدیدکنندگان شما هنوز خطا را گزارش می‌کنند، باید سریعاً با ارائه دهنده میزبانی خود تماس بگیرید تا مشکل را در سمت خودشان بررسی کنند.

با این حال، بهترین راه حل سریع برای جلوگیری از یک وضعیت مشابه به طور کامل بسیار ساده است. میزبانی وب سایت خود را به UltaHost با 100٪ زمان به کار (Uptime)، پشتیبانی فنی 24 ساعته و انتقال رایگان برای انتقال وب سایت خود به طرح های میزبانی ما تغییر دهید. منتظر چه هستید؟ همین الان ثبت نام کنید!

امیدواریم این مقاله را دوست داشته باشید. در نظرات زیر به ما اطلاع دهید که کدام یک از مشکلات شما را باید در بحث بعدی مورد بررسی قرار دهیم. برای مطالب بیشتر مانند این به خواندن وبلاگ ما ادامه دهید!

Previous Post
UltaHost ranked 1 Sourceforge

UltaHost در فهرست SourceForge رتبه اول را کسب کرد

Next Post
What is FID and how to fix it?

تاخیر اولین ورودی (FID) چیست و چگونه آن را برطرف کنیم؟

Related Posts
 25% off   Enjoy Powerful Next-Gen VPS Hosting from as low as $5.50