Google arama sıralaması nasıl iyileştirilir?

Google arama sıralamasını iyileştirmenin birçok yolu vardır. Genel olarak, hepsi üç farklı kategoriye ayrılmıştır. Hangileri aşağıda tartışılmaktadır: - Sayfa içi SEO. - Sayfa dışı SEO - Teknik SEO. Ancak bu makalede, dönüşümler ve müşteri deneyimi açısından önemli bir rol oynadığı için, Google arama sıralamamızı iyileştirmek için yalnızca sayfa içi teknikleri tartışacağız:

Google arama sıralaması nasıl iyileştirilir?

 

Google arama sıralamasını iyileştirmede sayfa içi SEO teknikleri: 

  

Web Sayfalarını (sayfa içi SEO) optimize etmek için Kritik Uygulamalar: 

  

 • Yüksek kaliteli içerik yayınlamak. 
 • Uygun Meta açıklamasının yazılması. 
 • Sayfa içeriğinin optimizasyonu. 
 • Görüntülerin ve diğer multimedya öğelerinin optimizasyonu. 
 • İstenen web siteleri için URL'nin optimizasyonu. 
 • Dahili Bağlantı Oluşturma. 
 • Mobil uyumlu bir web sitesi sağlamak. 

  

Sayfa içi SEO yalnızca Yüksek Kaliteli İçerik yayınlamakla ilgili değildir, aynı zamanda Başlıklar, HTML etiketleri ( Meta ve başlık) ve Görsellerin optimizasyonunu da içerir. Bir site açılış sayfalarında yukarıda tartışılan tüm özelliklere sahip olarak, bazıları web sitelerinin uzmanlığını, kullanıcı ilgisini ve güvenilirliğini sağlayabilir. Bu nedenletüm Sayfa İçi SEO tekniği için temel uygulamalar aşağıdadır: 

 

 

1- Yüksek kaliteli içerik yayınlamak: 

 

 

Bir SEO uygulayıcısı, kaliteli içeriğin özelliklerini bilmeli ve niş ve hedef kitle hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Dolayısıyla web sitesinin içeriği aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır: 

  

 • İçerik orijinal olmalıdır. 
 • İçerik, web sitesine özel / benzersiz olmalıdır. 
 • İçerik çekici ve amaca yönelik olmalıdır. 
 • Yararsız içerik ortadan kaldırılmalıdır. 
 • İçerik iyi araştırılmalıdır. 
 • İçerikarama amacına uygun olmalıdır. 

 

 

2-Meta Açıklaması: 

 

 

Bir meta açıklama, web sitesindeki herhangi bir sayfanın bilgilerini açıklamaya yardımcı olan, "meta etiket" içindeki sayfanın başlığında yer alan bir özniteliktir. Bu nedenleherhangi bir web sitesinin meta açıklaması somut ve öz olmalı ve uzunluk, Google tarafından tanımlanan kalıba göre olmalıdır. 

 

 

3-Sayfa içeriğinin optimizasyonu: 

 

 

Sayfa içeriğinin optimizasyonu, belirli bir web sitesi için alakalı anahtar kelimelere karar vermekle ilgilidir. İçeriği yayınlamadan önce anahtar kelime araştırması yapmak gerekir. Anahtar kelimeleri belirledikten sonra herkes başlıklarında, açıklamalarında ve sayfa içeriklerinde kullanabilir. İşte zorunlu bir soru, herkes ilgili anahtar kelimelerin bir listesini nasıl hazırlayabilir? Yani, cevap, Google'ın önerdiği yardımı ile bunu yapabilir. Herhangi biri Google arama konsolunda herhangi bir  yazmaya başladığında, Google nihayetinde önerilen anahtar kelimeleri göstermeye başlayacaktır, böylece herkes LSI ANAHTAR KELİMELERİN bir listesini yapabilir ve bunları kendi web sitesinin sıralamasını iyileştirmek için içeriğinde kullanabilir. Bu ilgili yanı sıra (insanlar sorar, ilgili aramalar) vb. 

 

 

4-Görüntülerin ve diğer multimedya öğelerinin optimizasyonu: 

 

 

Her yerde görüntüler ve diğer multimedya öğeleri, herhangi bir sunumun en iyi parçası olarak kabul edilir. Burada ayrıca web siteleri, resimler ve multimedya dünyasında, herhangi bir web sitesini çekici, göz alıcı ve kullanıcı dostu yapmada önemli bir rol oynamaktadır. Herhangi bir web sitesinin sayfalarını anlaşılır ve daha çekici hale getirir. Ancak resimlerle ilgili en büyük sorun, Google tarayıcısının resimleri kolayca tanıyamaması ve bu da sonuçta herhangi bir web sitesinin sayfasının yükleme hızını etkileyecek olmasıdır. Bu nedenle, multimedya öğelerinin veya aşağıdaki görüntülerin hızını optimize etmek için akılda tutulması gerekir: 

  

 • Köprüler aracılığıyla web'deki mevcut bir resmi kullanmaktan kaçınmaya çalışın. 
 • Orijinal görüntüleri kullanmayı deneyin. 
 • Web'den mevcut bir görüntüyü kullanmanız gerekiyorsanihai kaynağa başvurmanız gerekir. 
 • Daha küçük boyutlu bir görüntü [baytkullanmayı deneyin. 
 • Görüntünün boyutu büyüksedaha küçük baytlar halinde sıkıştırmayı deneyin. 
 • Dosyaların doğasını ve amacını en iyi açıklayan tanımlayıcı adlarını kullanmaya çalışınyani image.jpg yerine man_doing_exercise.jpg kullanın 
 • Arama motorunun algoritmaları için daha anlaşılır olması için bir görüntünün özelliklerini detaylandırmak için ALT etiketlerini kullanmaya çalışın. 
 • Mümkünsegörüntüleri barındırmak için farklı bir sunucu kullanmak iyi bir uygulamadır. 

 

 

5-İstenen web sitesi için URL'nin optimizasyonu: 

 

 

Herhangi bir web sitesinin URL'lerinin optimizasyonu, arama motoru optimizasyonunun maksimize edilmesinde de hayati bir role sahiptir. Bu nedenle, bu süreci gerçekleştirmek için, kişinin iki önemli parçasına aşina olması gerekir. İlk bölüm, alan adı olarak herkese de aşina olan URL optimizasyonudur ve ikincisi, sümüklü böcek adı verilen URL yapısıdır. Bu nedenle, Google aramasını iyileştirmek için, herhangi bir URL etki alanının karakterleri 255 sayısından daha az olmalıdır. Farklı bölümleri ayırmak için (slugs) arasında (Hyphens) kullanılmalıdırörneğinhttps://ultahost.com/blog/ . 

  

Bu nedenleherhangi bir URL'nin yapısı web sitesinin gerçek yapısını taklit etmesi gerektiğindenherhangi bir URL yapısının optimizasyonunu gerçekleştirmenin en iyi uygulamalarıdırÖrneğiniyi bir yapı kategorisi Ana SayfaSosyal Medya> Facebook> Makaledir. 

 

 

6-Dahili Bağlantı Oluşturma: 

 

 

Bir sayfa arama motoru keşfettikten sonra örümcek, web sitenizin sayfasındaki hem harici hem de dahili bağlantıları takip eder, böylece sayfanızda herhangi bir bağlantı yoksa, örümcek yalnızca sayfa bilgilerini okuyacak . dahili bağlantı, önemli dahili bağlantıların gönderilmesinin yardımıyla en kritik sayfaları belirler. Bu nedenle, iç bağlantı yapılırken aşağıdaki noktaya uyulmalıdır: 

  

 • Anahtar kelimeleri yalnızca dahili bağlantılar için kullanmaktan kaçının. 
 • Yalnızca kullanıcınız için yararlı olacağını düşündüğünüz yararlı dahili bağlantılar ekleyin. 
 • Mümkün olduğundaaltbilgi veya kenar çubuğuna eklemenin yanı sıra sayfanın gövdesine bağlantılar eklemeyi deneyin. 

 

 

7-Mobil uyumlu bir web sitesi sağlamak: 

 

 

Şimdi kullanıcının neredeyse% 70'i mobil kullanıyor ve aramaların% 70'i mobil cihazların yardımıyla yapılıyor. Dolayısıyla, bunu daha da ileri götürmek için web sitenizin mobil uyumlu olması gerekir. Web sitenizin mobil uyumlu olup olmadığından emin olmak için belirli araçlar vardırörneğinGoogle mobil uyumlu araç vb. 

 

 

Yukarıda belirtilen tüm teknikler sayfa üstü gruplara ayrılmıştır ve hepsi Google arama sıralamasını iyileştirmek için oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra, sayfa dışı ve teknik SEO gibi birçok başka teknik de vardır, bunların her ikisi de web sitelerinin analitik ve kodlama tarafı ile ilgilidir, ancak burada sadece herhangi bir web sitesinin omurgası olan tasarım tarafını tartıştık. Sayfa içi arama motoru optimizasyonu. 

  

--------------------------------------------------  

  

Bu makaleyi beğendiysenizUltaHost barındırma platformunu seveceksinizDestek ekibimizden 7/24 destek alın. Güçlü altyapımızotomatik ölçeklendirmeperformans ve güvenliğe odaklanır. Size farkını gösterelimPlanlarımıza göz atın