Google arama sıralaması nasıl iyileştirilir?

Google search ranking

Google arama sıralamalarını iyileştirmenin birçok yolu vardır. Genel olarak konuşursak, hepsi üç farklı kategoriye ayrılır. Aşağıda tartışılanlar:

 • Sayfa içi SEO.
 • Sayfa dışı SEO.
 • Teknik SEO.

Ancak bu makalede, dönüşümlerde ve müşteri deneyiminde önemli bir rol oynadıkları için yalnızca Google arama sıralamamızı iyileştirmeye yönelik sayfa içi teknikleri tartışacağız:

Google arama sıralamalarını iyileştirmek için sayfa içi SEO teknikleri:

Web Sayfalarını optimize etmek için Kritik Uygulamalar (sayfa içi SEO):

 • Yüksek kaliteli içerik yayınlamak.
 • Uygun Meta açıklamasını yazma.
 • Sayfa içeriğinin optimizasyonu.
 • Görüntülerin ve diğer multimedya öğelerinin optimizasyonu.
 • İstenilen web siteleri için URL optimizasyonu.
 • Dahili Bağlantı.
 • Mobil uyumlu bir web sitesi sağlamak.

Sayfa içi SEO, yalnızca Yüksek Kaliteli İçerik yayınlamakla ilgili değildir, aynı zamanda Başlıkları, HTML etiketlerini (Meta ve başlık) ve Görselleri optimize etmeyi de içerir. Bir site açılış sayfalarında yukarıda tartışılan tüm özelliklere sahip olarak, bazıları web sitelerine uzmanlık, kullanıcı ilgisi ve güvenilirlik sağlayabilir. Bu nedenle, Sayfa İçi SEO tekniğinin tamamı için temel uygulamalar aşağıdadır:

1- Yüksek kaliteli içerik yayınlamak:

Bir SEO uygulayıcısı, kaliteli içeriğin özelliklerini bilmeli ve niş ve hedef kitle hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu nedenle, web sitesinin içeriği aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır:

 • İçerik özgün olmalıdır.
 • İçerik, web sitesine benzersiz/benzersiz olmalıdır.
 • İçerik çekici ve amaçlı olmalıdır.
 • Gereksiz içerik kaldırılmalıdır.
 • İçerik iyi araştırılmalıdır.
 • İçerik, arama amacı ile eşleşmelidir.

2-Meta Açıklama:

Meta açıklama, web sitesindeki herhangi bir sayfanın bilgilerini açıklamaya yardımcı olan “meta etiket” içindeki sayfanın başlığında yer alan bir özelliktir. Bu nedenle, herhangi bir web sitesinin meta açıklaması somut ve özlü olmalı ve uzunluk Google tarafından tanımlanan kalıba uygun olmalıdır.

3-Sayfa içeriğinin optimizasyonu:

Sayfa içeriğini optimize etmek, belirli bir web sitesi için alakalı anahtar kelimelere karar vermekle ilgilidir. İçeriği yayınlamadan önce anahtar kelime araştırması yapmak gerekir. Anahtar kelimeleri belirledikten sonra, herkes bunları başlıklarında, açıklamalarında ve sayfa içeriklerinde kullanabilir. Burada zorunlu bir soru var, herhangi biri alakalı anahtar kelimelerin bir listesini nasıl yapabilir? Bu nedenle, yanıt, Google’ın önerilen yardımı ile bunu yapabilir. Herhangi biri Google arama konsolunda herhangi bir yazmaya başladığında, Google en sonunda önerilen anahtar kelimeleri göstermeye başlar, böylece herkes LSI ANAHTAR KELİMELERİN bir listesini yapabilir ve bunları web sitelerinin sıralamasını iyileştirmek için içeriklerinde kullanabilir. Bu, (insanlar soruyor, ilgili aramalar) vb. ile ilgilidir.

4-Görüntülerin ve diğer multimedya öğelerinin optimizasyonu:

Her yerde görüntüler ve diğer multimedya öğeleri, herhangi bir sunumun en iyi parçası olarak kabul edilir. Burada ayrıca web siteleri, herhangi bir web sitesini çekici, göz alıcı ve kullanıcı dostu hale getirmede görüntü ve multimedya dünyasında önemli bir rol oynamaktadır. Herhangi bir web sitesinin sayfalarını anlaşılır ve daha çekici hale getirir. Ancak resimlerle ilgili en büyük sorun, Google tarayıcısının, herhangi bir web sitesinin sayfasının yükleme hızını eninde sonunda etkileyecek olan resimleri kolayca tanıyamamasıdır. Bu nedenle, multimedya öğelerinin veya aşağıdaki görüntülerin hızını optimize etmek için akılda tutulmalıdır:

 • Web’de mevcut bir resmi köprüler aracılığıyla kullanmaktan kaçınmaya çalışın.
 • Orijinal görüntüleri kullanmayı deneyin.
 • Web’den mevcut bir görüntüyü kullanmanız gerekiyorsa, son kaynağa başvurmanız gerekir.
 • Daha küçük boyutlu bir görüntü [bayt] kullanmayı deneyin.
 • Resmin boyutu büyükse, onu daha küçük baytlara sıkıştırmayı deneyin.
 • Dosyaların yapısını ve amacını en iyi tanımlayan tanımlayıcı adları kullanmaya çalışın, yani image.jpg yerine man_doing_exercise.jpg kullanın
 • Arama motorunun algoritmaları için daha anlaşılır olması için bir görüntünün özelliklerini detaylandırmak için ALT etiketlerini kullanmayı deneyin.
 • Mümkünse, görüntüleri barındırmak için farklı bir sunucu kullanmak iyi bir uygulamadır.

5-İstenen web sitesi için URL’yi optimize etme:

Herhangi bir web sitesinin URL’lerini optimize etmek, arama motoru optimizasyonunu en üst düzeye çıkarmada hayati bir rol oynar. Bu nedenle, bu işlemi gerçekleştirmek için, iki önemli parçasına aşina olmak gerekir. İlk kısım alan adı olarak herkesin aşina olduğu URL optimizasyonu, ikincisi ise slug denilen URL yapısıdır. Bu nedenle, Google aramasını iyileştirmek için, herhangi bir URL etki alanının karakterleri 255 sayısından az olmalıdır. Farklı bölümleri ayırmak için (sümüklü böcekler) arasında (tireler) kullanılmalıdır, örneğin https://ultahost.com/blogs/ .
Bu nedenle, herhangi bir URL yapısının optimizasyonunun gerçekleştirilmesi en iyi uygulamalardır, çünkü herhangi bir URL’nin yapısı web sitesinin gerçek yapısını taklit etmelidir. Örneğin, iyi bir yapı kategorisi Ana Sayfa > Sosyal Medya > Facebook > Makale’dir.

6-İç Bağlantılar Oluşturma:

Bir sayfa arama motoru keşfettikten sonra örümcek, web sitenizin sayfasındaki hem harici hem de dahili bağlantıları izleyecektir, bu nedenle sayfanızda herhangi bir bağlantı yoksa, örümcek yalnızca sayfa bilgilerini okuyacaktır. dahili bağlantı, önemli dahili bağlantıların gönderilmesinin yardımıyla en kritik sayfaları tanımlar. Bu nedenle dahili bağlantı yapılırken aşağıdaki noktalara dikkat edilmelidir:
Anahtar kelimeleri yalnızca dahili bağlantılar için kullanmaktan kaçının.
Yalnızca kullanıcınız için faydalı olacağını düşündüğünüz faydalı dahili bağlantıları ekleyin.
Mümkün olduğunda, sayfanın gövdesine bağlantılar eklemenin yanı sıra altbilgiye veya kenar çubuğuna eklemeyi deneyin.

7-Mobil uyumlu bir web sitesi sağlamak için:

Artık kullanıcıların neredeyse %70’i mobil kullanıyor ve aramaların %70’i mobil cihazlar yardımıyla yapılıyor. Bu nedenle, bunu daha da ileri götürmek için web sitenizin mobil uyumlu olması gerekir. Web sitenizin mobil uyumlu olduğundan emin olmak için belirli araçlar vardır, örneğin Google mobil uyumlu araç vb.

Yukarıda bahsedilen tüm teknikler sayfa gruplarına ayrılmıştır ve hepsi Google arama sıralamalarını iyileştirmek için çok önemlidir. Bunun yanı sıra, site dışı ve teknik SEO gibi her ikisi de web sitelerinin analitik ve kodlama tarafı ile ilgili olan birçok teknik var, ancak burada sadece herhangi bir web sitesinin omurgası olan tasarım tarafını tartıştık. Sayfa içi arama motoru optimizasyonu.

Bu makaleyi beğendiyseniz, UltaHost barındırma platformunu seveceksiniz. Destek ekibimizden 7/24 destek alın. Güçlü altyapımız otomatik ölçeklendirme, performans ve güvenliğe odaklanır. Size farkı gösterelim! Planlarımıza göz atın

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Top 6 Benefits of using VPS hosting for business

İşletmeler için VPS kullanmanın en önemli 6 avantajı.

Next Post

2022’de çevrimiçi para kazanmanın en iyi 33 yolu

Related Posts
Total
0
Share