Google’dan nasıl daha olumlu işletme incelemeleri alabilirsiniz?

cara mendapatkan review positif di google bisnis
Shares

Günümüzün hızla büyüyen pazarında, kimse keşfetmek için pazara şikayet etmek istemez.

Örneğin, birisi şehirdeki en iyi oteli, restoranı veya dinlenme salonunu bulmak isterse, herkes sadece Google işletme incelemesinde seçilen ürünü incelemek ister.
O zaman herkesin kendi ihtiyacına göre yapması gereken ilk adım Google’da arama yapmaktır. Daha sonra sayfaya yüklenen aramaların sıralaması, incelemelere ve sıralamalara göre gösterilir. Ve bu sıralamalar ve incelemeler, herhangi bir sektör için büyüyen Google işinde önemli bir rol oynamaktadır. Bu incelemeler dijital pazarlamada büyük önem taşıdığından.

Daha olumlu düşünceler edinmek için işte bazı ipuçları:

 1. Müşterinizden işletme incelemelerini isteyin.
 2. Takip e-postaları göndererek.
 3. “Destek”i geride bırakmak.
 4. Müşteriler için web sitesine (inceleme bağlantısı) ekleyerek daha fazla yorum alabilirsiniz.
 5. Web sitesinde müşterilerin kötü yorumlarına cevap vererek olumlu yorumlar alabilirsiniz.

Müşterilerinizden doğrudan yorum istemek, web siteniz veya web sayfanız için olumlu yorumlar almanın kolay yollarından biridir. Müşteriler arasında işletmenizin güvenini kazanmanın en premium yoludur. Dolayısıyla, müşterinizle doğrudan telefonda konuşuyorsanız ve müşteriniz sizden memnunsa, onlardan doğrudan bir Değerlendirme isteyebilirsiniz.

Ürününüzü veya hizmetinizi müşteriye başarıyla teslim ettikten ve işiniz bittiğinde, müşterinize bir takip e-postası göndererek olumlu bir işletme incelemesi kazanabilirsiniz. Bu nedenle, e-postanızda müşterilerinizle etkileşim şeklinizin kişisel olduğundan emin olun. Ayrıca müşterinize e-postada sizi seçtiği için teşekkür edebilirsiniz. Tüm geri bildirimleri tek bir e-postada takdir ettiğinizi ve okuduğunuzu göstererek müşterilerinizde bir güven faktörü oluşturabilirsiniz. Müşterinize bir e-postada geri bildirimin neden önemli olduğunu da söyleyebilirsiniz. Ayrıca, daha fazla inceleme almak ve Google işinizi geliştirmek için ziyaretçilerinize geri bildirim ve inceleme için doğrudan bir bağlantı sağlayabilirsiniz.

Daha fazla Google işletme incelemesi almak için başka bir teknik, geride bırakma tekniğidir. Google inceleme kartı gibi, müşterilerinizin yerine veya mülküne bırakabileceğiniz bir tür pazarlama garantisidir. Bu eğilimler, müteahhitler ve yerel hizmet şirketleri arasında daha popüler olma eğilimindedir.

Örneğin, bir müşterinin evine veya ofis gibi başka bir yere yeni parke zeminler döşeyen bir ahşap döşeme yüklenicisiyseniz, aşağıdakileri içeren bir klasör bırakmayı düşünün:

 • Müşterinizin yeni katının bakımı için bakım ipuçları.
 • Müşterinizin zemini tamir ederken sorun yaşaması durumunda bir irtibat numarası.
 • Bir Kartvizit.
 • Bir Google inceleme kartı.

Yukarıdaki tüm ekstra hizmetleri sağlayarak, müşteri ve güvenin cazibesini elde edebilirsiniz. Ve sonunda, müşteriniz size sadık hale gelir ve size işletmeyle ilgili olumlu Google işletme incelemeleri verir.
Web sayfasına web siteniz için bir İnceleme Bağlantısı eklemek, daha olumlu Google işletme incelemeleri almak için çok yararlıdır. Daha fazla Google incelemesi almanın kolay bir yolu olarak kabul edilir. Yani, bağlantıyı göndermeden önce, bağlantının ne hakkında olduğunu anlamamız gerekiyor? Müşterilerinizin ürününüz veya hizmetiniz için yorum bırakabileceği bir sayfa tesisi oluşturmanıza olanak tanıyan özel bir URL’dir. Sağladığınız özel Google inceleme bağlantısını tıklayanlar, sonunda müşteri web sitenizin bir Google inceleme sayfasına taşınacaktır.

Daha olumlu işletme incelemeleri almanın bir başka etkili yolu, memnun olmayan müşterilerinize dikkat etmektir. Bazı insanlar sizi, ürününüzü veya hizmetlerinizi beğenmiyor ve sonunda Google işletmeniz için kötü bir inceleme olduğunu kanıtlıyor. Bu nedenle, bu sorunu tamamen çözmek için kötü yorumlar bırakan yorgun müşterilere dikkat etmeniz gerekir. Bu nedenle, kötü e-postalarına aşağıdaki şekillerde yanıt verebilirsiniz, böylece değerlendirmelerinizi sıralamalarla geri alabilirsiniz:

 • Adım 1, tüm olumsuz yorumlara verdiğiniz yanıtın yardımıyla müşterinizden özür dileyebilmek ve sempati duyabilmektir. Bir Google işletmesinde ürününüz için olumlu bir inceleme istiyorsanız ve Google sıralamanızda yerinizi almak istiyorsanız, müşterinizin endişelerini kabul etmelisiniz.
 • Adım 2, müşteri tarafından yapılan tüm kötü incelemelere verdiğiniz yanıta küçük bir pazarlama stratejisi ekleyebileceğiniz zamandır.
 • Adım 3, Yanıtta İletişim numarasını bırakın, ardından sizinle onun arasındaki iletişimi kişisel olarak İnternet üzerinden aktarabilirsiniz. Bunun yardımıyla, müşterinin endişesini kabul edebileceksiniz. Güven faktörüne tüketicinizle de ulaşabilirsiniz; bu, sonuçta olumlu bir Google işletme incelemesi almanıza ve Google işletme sıralamanızı iyileştirmenize yardımcı olacaktır.
 • Adım 4, müşterinizin kötü eleştirisine yanıt verirken korumanız gereken stili ele alır, bu nedenle tarzınız ve ifadeniz yanıtınızı basit, kısa ve tatlı tutmalıdır.

Yukarıda tartışılan faktörlerin tümü, daha olumlu işletme incelemeleri almada önemli bir rol oynamaktadır. Google işletme incelemeleri almak söz konusu olduğunda herkesin aklında olması gereken yukarıdaki faktörlerin tümü. Bu, yalnızca daha fazla işletme incelemesi almanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda müşterileriniz arasında güven faktörünü kazanmanıza da yardımcı olacak ve bu da sonuçta google işletme sıralamanızı da artıracaktır.

Bu makaleyi beğendiyseniz, UltaHost barındırma platformunu seveceksiniz. Destek ekibimizden 7/24 destek alın. Güçlü altyapımız otomatik ölçeklendirme, performans ve güvenliğe odaklanır. Size farkı gösterelim! Planlarımıza göz atın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Free SSL Vs Paid SSL Certificate: Which is Best for You?

Ücretsiz SSL ve Ücretli SSL Sertifikası: Hangisi En İyisi?

Next Post
Page Load Speed

Sayfa Yükleme Hızını Artırmak İçin En İyi 6 İpucu

Related Posts