Bitcoin Hakkında Bir Web Sitesi İçin Hangi Hosting Seçilmeli?

What Hosting to choose for bitcoin site?

Para aşırı duyguları çağrıştırır. Konu kolay ve hızlı kazanç fırsatları olduğunda, medyanın tüm ilgisi buraya çekilecektir. Son yılların en sıcak konularından biri kripto para birimleri, en popüler olanı ise Bitcoin oldu.

Bir yıl önce, 10 Kasım 2021’de Bitcoin’de tarihi bir zirve belirlendi ve 1 BTC’nin değeri 68.976 dolara ulaştı. Ancak o zamandan beri en eski kripto para birimi %73 oranında düştü. Bitcoin piyasasında böylesine çalkantılı bir yıl, bu konuyu son derece popüler hale getirdi. Şaşılacak bir şey yok -önce insanların milyonlar kazandığı kapsamlı bir boğa piyasası ve ardından insanların milyonlar kaybettiği derin bir ayı piyasası.

Bitcoin’in geleceğini tahmin etmek zor ama böylesine çalkantılı bir dönemden sonra, havayı sakinleştirmenin zamanı gelecek. Bitcoin sansasyonalizmi hakkında yazan ve içerik oluşturan insanların göçüne kendimizi hazırlamalıyız. Yeni, daha ısrarcı kripto para birimleri sevenler için yer açacak.

Bitcoin Web Sitesi Türleri

Profesyonelleşme düzeyine bağlı olarak, üç tür Bitcoin ve kripto para birimi web sitesi vardır. Sitenin türü, bir sitenin ihtiyaç duyduğu barındırma türünü belirler, ancak bu konular o kadar da basit değildir. Tek başına site türü, VPS’ye mi yoksa özel barındırmaya mı ihtiyacınız olacağını belirlemez; diğer faktörleri de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

İlk tür, meraklılar tarafından oluşturulan sayfalardır. Bunlar, kripto para birimleri, kılavuzlar ve görüşler dünyasından bilgiler içeren çeşitli türde bloglar veya diğer basit web siteleridir. Bu tür siteler, bilgilerini, düşüncelerini ve görüşlerini diğer kripto para severlerle paylaşmak isteyen kişiler tarafından oluşturulur.

İçerik oluşturucuları genelde bunlardan para kazanmayı tercih etmezler fakat eğer tercih ederlerse bu reklamlar yoluyla olacaktır. Bu siteler, genellikle dar bir alıcı grubuna hitap eden düşük erişimli hizmetlerdir.

İkinci tip daha profesyonel web siteleridir. Dolayısıyla, doğru şekilde çalışması için en azından bir VPS’ye ihtiyaçları olduğu açıktır. Genellikle başka bir projeye ek olarak, düşünceli bir şekilde oluşturulurlar. Böyle bir web sitesi işin birincil unsuru değil, tamamlayıcısıdır.

Bunlar girişimciler ve küçük ve orta ölçekli işletmeler tarafından oluşturulan web siteleridir. Profesyonel metin yazarları metinler yazar, içerik oluşturucular SEO optimizasyonuyla ilgilenir ve web sitesi, karmaşık bir projenin iş modelinin bir parçasıdır. Genellikle, bu tür web sitelerinin ek modülleri vardır – bağımsız bir tartışma forumu, müşteri bölgesi, mağaza veya çeşitli araç ve uygulamalara sahip bir platform.

Üçüncü tip, gelişmiş iş çözümleridir. Bunlar kripto para cüzdanları, NFT borsaları ve yatırım platformlarıdır. Kripto para birimleri dünyasında faaliyet gösterirler, gizli verileri işlerler ve önemli miktarda fon ticareti yaparlar. Bunların büyük bir kısmı özel sunucular gerektirir, ancak bu bir kural değildir.

What Hosting can you choose for a bitcoin-related website?

Yalnızca kripto para birimi meraklıları için paylaşılan barındırma türü

Paylaşılan barındırma, yalnızca birinci türden web siteleri için bir seçenektir. Web siteniz herhangi bir e-Ticaret çözümü içeriyorsa veya projenizin veya şirketinizin iş modelinin temel bir unsuruysa, paylaşımlı barındırmayı düşünmemelisiniz. Sunucu kaynaklarını, kendisine atanan istemciler arasında kaynak ayrımı olmadan dağıtır. Hiçbir istemcinin sunucu kullanımında herhangi bir kısıtlaması yoktur.

Blogunuz için paylaşımlı barındırmaya karar verdiyseniz, bir noktada alışılmadık derecede uzun yüklenmeye başlayabilir. Sunucudaki başka bir istemci, sunucunun kaynaklarını çok fazla kullanmaya başladığında geçebilir. Yoğun saatlerde, tüm web siteleri kuşatma altındayken daha yavaş yüklenirler. Müşterilerinizin canını sıkmasına, hatta geri dönüşü olmayan bir şekilde kaybetmesine neden olabilir.

Ancak gelirinizi belirlemeyecek bir web sitesi veya blog oluşturursanız, onu paylaşımlı barındırma üzerinde çalıştırabilirsiniz. Tutkulu biriyseniz, ekonomik durumunuza zarar vermeyeceği için bazı okuyucuların kaybını kabul edebilirsiniz. İçeriği yazma gerçeğinden memnuniyet duyacaksınız.

Bitcoin hakkında web sitesi – Bolca VPS

Bitcoin VPS barındırma, en büyük kripto para birimi web sitesi yaratıcıları grubu için en uygun olacaktır. Tüm ikinci tür web siteleri için doğru seçimdir, ancak bazı birinci ve üçüncü türler için de geçerlidir. Blogunuz veya web siteniz çoğunlukla yoğun saatlerde ziyaret ediliyorsa, daha fazla düşünmeden VPS barındırmayı tercih etmek daha iyidir. Fiyat farkı azdır, ancak sitenin çalışma şekli gözle görülür şekilde değişecektir.

VPS, sunucu kaynaklarının daha küçük parçalara – sanal sunuculara – bölünmesinden oluşur. Her birinin kendisine atanmış kaynakları vardır. Bunlar işlemci çekirdekleri ve RAM’dir. İstemci yalnızca kendisine atanan kaynakları kullanabilir. Web siteleri çok fazla trafik oluşturursa, yalnızca yavaşlar – sunucudaki diğer müşterilerin web sitelerini hiçbir şekilde etkilemez.

Her müşterinin kendi kaynakları vardır ve bunları tamamen kullanıp kullanmamak onların kararıdır, ancak önemli olan, bunların başka herhangi bir müşteri tarafından kullanılamayacak olmasıdır.

Makul bir şekilde beklediğiniz gibi, çok çeşitli VPS seçenekleri vardır. En zayıf paketler minimum kaynak sunar – bir işlemci çekirdeği ve 1 GB RAM, en büyüğü ise 24 adede kadar çekirdek ve 64 GB RAM sağlar. Muazzam bir potansiyel veren bir güçtür. Bu nedenle, sunucuyu diğer istemcilerle paylaşmayı kabul edebiliyorsanız, hizmetleriniz zorlu olsa bile bir VPS seçebilirsiniz.

What type of hosting should you choose for a bitcoin-related website? VPS or Dedicated Server?

Hassas veriler mi barındıracaksınız? Öyleyse aradığınız özel bir sunucu olabilir

Ancak, fiziksel bir sunucuyu başka biriyle paylaşmaya gücünüzün yetmediği zamanlar vardır. Sunucunuza ödün vermeden eksiksiz, birinci sınıf koruma sağlamanız gereken zamanlar. Sunucunuz tamamen güvenli olmalıdır. Bu durumlarda, Bitcoin’e özel sunucuları tercih etmeniz gerekir.

Fiziksel sunucunun tamamını sadece kendiniz için kiralarsınız. Yapılandırma, herhangi bir yazılım yükleme ve yapılandırmada herhangi bir değişiklik yapma konusunda tamamen özgürsünüz. Sunucuyu tamamen ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmenizi sağlar. En gizli verileri işlerken gereklidir ve bunları kaybetme riskini alamazsınız.

Kullanıcıların NFT’lerini veya kripto para birimlerini yerleştirecekleri bir platform oluşturmak istiyorsanız, güvenlikten ödün vermeyi göze alamazsınız. Sitenizdeki dijital varlıklar önemli ölçüde değer kazanabilir ve web siteniz yüksek değerli aktarımları işleyecektir, bu nedenle kullanıcılarınıza tam güvenlik garanti etmelisiniz.

Bunun için, sunucunuz üzerinde tam kontrole, kurulu sistemler ve yazılımlar hakkında bilgiye ve etkili ek koruma sistemleri oluşturmaya ihtiyacınız olacak. Yalnızca adanmış sunucu bunu yapmanıza izin verecektir.

Sonuç Olarak

Piyasa, kripto para biriminin değerindeki önemli bir düşüşten dolayı hala kıpır kıpırdır. Kripto para birimlerindeki ani düşüşler rakiplerini çok mutlu ederek “sana söylemiştim” tepkisini beraberinde getirse de Bitcoin birçok kişinin inanmak istediği gibi spekülatif bir araç değildir. Gelecekte tıpkı altın gibi enflasyona dayanıklı olabilecek mükemmel bir ödeme aracıdır.

Arzı sınırlıdır ve 21 milyon BTC’nin tamamı çıkarıldığında daha fazla madencilik yapmak mümkün olmayacaktır. Bitcoin geleceğin para birimidir. Bu nedenle, kitle iletişim araçlarının geçici olumsuz görüşü hakkında endişelenmeyin. Bitcoin VPS’nizi veya özel sunucunuzu satın almakta ve kripto para birimleri hakkında ilgi çekici ve objektif içerik oluşturmakta fayda vardır.

Bitcoin ile ilgili bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, Bitcoin ile VPS satın almalısınız! UltaHost, BTC ve diğer popüler kripto para birimleri cinsinden ödemeleri kabul eder. Destek ekibimizden 7/24 yardım alın. Güçlü altyapımız otomatik ölçeklendirme, performans ve güvenliğe odaklanır. Size farkı gösterelim! Planlarımıza göz atın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

Çevrimiçi iş ve uzaktan çalışma için harcanan süre nasıl azaltılır?

Next Post

WordPress için en iyi 5 önbellek eklentisi

Related Posts
Total
0
Share