BitNinja ile UltaHost serverlarının güvenliği nasıl sağlanır?

BitNinja servers are secured
Shares

Ekiplerimiz, müşterilerimizin güvenlik endişelerini daha verimli bir şekilde ele almak için güvenlik sistemlerimizi geliştirmek ve yükseltmekle her zaman meşguldür.

Bu nedenle, BitNinja’yı güvenlik ortağımız olarak kanalda tutarak, sunucularımıza en gelişmiş ve kırılmaz güvenlik sistemini yerleştirdiğimizi duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Ve şimdi, tüm müşterilerimiz BitNinja’nın gelişmiş güvenlik sistemi tarafından yüksek düzeyde korunmaktadır.

Sunucularımız %99,99 çalışma süresine sahiptir, bu da yüksek güvenli, verimli ve güncel sistemler kullandığımız için sistemlerimizin maksimum çalışma süresine sahip olduğu anlamına gelir, BitNinja’nın güvenlik algoritmaları nedeniyle BulletProof güvenlik sistemini kullanırız. Bunları durdurmak için aynı anda birden fazla isteği kesmek veya göndermek neredeyse imkansızdır. Aslında bu bir gerçek çünkü en son ve en verimli güvenlik araçlarını kullanıyoruz. Çok esnek ve kullanımı kolay olduğunu garanti ederim. Ve tüm bunlar BitNinja’nın güvenliği nedeniyle oldu.

BitNinja Nedir ve Nasıl Çalışır?

BitNinja, sunucu tarafı savunma yazılımına sahip Güvenlik Hizmetidir. Öncelikle, minimum katkı ile sunucunuzu birden çok tehdide karşı korumak ve sizi sunucu bakımı ve cezai güvenlik gerilimlerinden uzak tutmak için tasarlanmış ve üretilmiştir. BitNinja, kullanıcı veya sunucu işlemlerini rahatsız etmeden işini karanlıkta sessizce yapan Ninja gibi güçlü, özerk bir araçtır.

BitNinja İş Modeli:

Çerçevesi otomatik çalışma teknolojisine göre tasarlanmıştır. Birden çok bottan gelen saldırıları analiz ettikten sonra kendini yükseltebilir ve ardından bu önceki bilgileri konuşlandırılmış tüm sunucular için bir kalkan oluşturmak için kullanabilir. Kısacası, Ninja bir saldırıyla savaştığında, BitNinja bir dahaki sefere kapanmaya hazırlık olarak güncellenecektir. Ninja, davetsiz misafirlere, botnet’lere, saldırganlara ve kötü niyetli faaliyetlere karşı savaşan birinci sınıf gönüllülerden oluşan ateşli bir ordu gibidir.

BitNinja çerçevesi:

Bir “makine öğrenimi” çerçevesi aracılığıyla geliştirildi ve yeni bir saldırı türü saldırıya uğradığında kendini eğitmek için “makine öğrenimi” algoritmalarını kullanıyor. BitNinja’nın algoritmaları, saldırganların algoritmalarını analiz etmeye başlar ve analiz ettikten sonra sistemlerini öğretmeye ve tüm sunuculara güvenliği güncellemeye başlarlar.

BitNinja Verimliliği:

BitNinja’nın verimliliğini tartışacak olursak, çok etkilidir. Ayrıca kesim performansı etkilenmediği için sessiz çalışır. Kutudan çıktığı haliyle günlük ve haftalık raporlar sağlar ve sunucuya hiçbir kötü amaçlı yazılım, bot veya saldırı eklenmemesini sağlar. Her saldırıya karşı antibakteriyel sabun görevi görür. Yalnızca güvenlik açıklarını ortaya çıkarmanız ve bunları otomatik olarak düzeltmeniz gerekir. Herhangi bir saldırıya karşı kırılmaz bir kalkan görevi görür. Ve sunucunun kapanmayacağından emin olun.

BitNinja’nın Faydaları:

BitNinja’nın bir başka avantajı da, birden fazla sunucu sorununa bir arada çözüm olması ve tek bir sistemin birçok sunucu tarafı zorluğun üstesinden gelebilmesidir. Bu nedenle, kullanıcının her belirli zorluk için sunucuda farklı programlar yapılandırması gerekmeyecektir. Bu, maliyet, ikincil depolama alanı, bilgi işlem kaynakları, süreçler, tüm bu programları sürdürmek için kullanılan insan gücü ve sonuçta ekonomik değere ve işlemlere bağlı olan bakım maliyetinden tasarruf sağlar. Ayrıca her türlü sunucu saldırısına karşı tek kişilik bir ordu görevi görür. Yapılandırması, dağıtması ve bakımı kolaydır. Her sunucu türü ve özelliği ile tam uyumludur.

BitNinja birimleri

Bunun için güvenlik operasyonlarını 3 ana kategoriye ve birçok alt kategoriye ayırdılar. hangisi sonraki:

A-Genel birimler

B-Algılama birimleri

C-Captcha birimleri

A-Genel birimler

Genel birimlerin bölümleri aşağıdaki gibidir:

CLI:

BitNinja için zorunlu bir kaynak kodu içerir.

Veri Sağlayıcı:

Sunucu hakkında düzenli olarak planlanmış güncellemeleri BitNinja Central’a göndermelidir. Sistem kaynak kullanımı, bellek kullanımı, sistem yükü ve BitNinja koruma verimliliği gibi veriler istatistiksel amaçlarla iletilir.

şogun

Sistem:

WAF modülünü etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için lisanslamayı yönetmeli ve istemci sunucularının güvenlik algoritmalarını güncellemeli ve BitNinja’dan gelen komutları kabul etmelidir.

SSL sonlandırması:

HTTP bağlantısını atmalı ve CapatchpaHTTP ve WAF modülünün düzgün çalışmasına yardımcı olmalıdır.

Ajan Filtresi:

BitNinja, sistem genelindeki proxy’leri engellese de, bu birim, güvenilir aracıların sisteme erişmesine izin vermeyi amaçlar.

IP İtibar Filtresi Modu:

Kötü niyetli IP adreslerini tespit eden ve riski azaltmak için aktivasyonlarını sınırlayan son derece akıllı bir bot sistemidir. Gerekirse etkinleştirilmesi bile engellenecektir. Sadece aktivasyon işlemlerini engellemekle kalmaz, aynı zamanda virüslü sistemlerin ağa bağlanmasını da engeller. Çok gizli ve hızlı çalışır.

B-Algılama birimi:

Algılama ünitelerinin parçaları aşağıdaki gibidir:

Web Uygulaması Güvenlik Duvarı (WAF):

Bu modül, müşterilerimizin sitelerini SQL enjeksiyonu, siteler arası komut dosyası çalıştırma, veri hırsızlığı veya arabellek taşmaları gibi çeşitli yaygın saldırılara karşı korur. WAF, web sitesine gelen kötü amaçlı trafiği gerçek zamanlı olarak izler, filtreler ve engeller.

Aşırılığa karşı:

Bu birim, insan vücudunun spiral kordonuna benzer. Diğer tüm birimlerden bilgi almalı ve ihtiyacı olan birimlere iletmelidir. Ayrıca görevi, saldırganların sisteminize zarar vermesini önlemeyi içerir.

İlişkili Web Uygulaması Güvenlik Duvarı (WAF):

Bu birim, giden iletişim trafiğini gerçek zamanlı olarak algılar ve tarar. Şüpheli bir bağlantı bulursa, günlüğü BitNinja Central’a gönderir ve bundan sorumlu süreci ve komut dosyasını bulmaya çalışır. Ayrıca, bu metni engelleyebilir veya bir uyarı verebilir.

Savunma Robotu:

Birim, kötü amaçlı yazılım algılama modülünden bilgi bekliyor. Ondan veri aldıktan sonra, yapılandırılmış pencerede kötü amaçlı yazılım indirme hakkında günlük satırları bulmaya çalışır.

Web Bal Saksıları:

Bir bilgisayar korsanı web sitenize saldırdığında, saldırı verilerini toplar ve saldırganın IP adresini ve saldırganları engeller. Hatta davetsiz misafirin sisteme girdiği kapıyı bile durduracaktır.

Port HoneyPot:

Bu modül, birisinin işletmenize derin bir saldırı gerçekleştirip gerçekleştirmediğini belirleyecektir (eşzamanlı güvenlik silme ve diğerleri hariç). Birim ayrıca bu balküplerine giden trafiği kesecek ve isteklere yanıt verecek, böylece bir saldırgan bu sözde yönetimlerden birini kötüye kullanmaya çalıştığında döngüler oluşturacaktır. Hem doğrudan saldırıları hem de robotik egzersizleri erken bir aşamada almak çok başarılı bir yaklaşımdır.

Günlük analizi:

Çalışma zamanında günlük dosyalarını analiz etmekten sorumludur ve şüpheli etkinlik tespit edilirse zorunlu önlemi alır.

DDOS saldırı tespiti:

DoS saldırılarını önlemek için aşırı kötü niyetli trafiği idare edebilen ağ kontrol modülü.

Kötü amaçlı yazılım algılama:

Güncellenmiş kötü amaçlı yazılım algılama teknolojileri, kötü amaçlı nesne algılama verimliliğini artırmaya yardımcı olmak ve yeni, düşmanca yazılımlara karşı proaktif korumayı desteklemek için standart yöntemlerle birleştirilir.

C-Captcha modülü:

BitNinja’yı olağanüstü yapan şey, bu birimin gerçekten çalıştığı fikridir. Çerçeve, gerçek zamanlı olarak 4 milyondan fazla IP adresinden oluşan kötü şöhretli bir bilgi tabanını inceler ve korur. Bu kötü şöhret, her bir IP prosedürünün 4 seviye üzerindeki geçmişine dayanmaktadır:

HTTP Captcha Modülü:

Bu, BitNinja’nın gri listeye alınmış veritabanının şüpheli IP yetkilendirmesidir ve insan web kullanıcılarının küçük bir yetkilendirme ile kendilerini gri listeye almalarına olanak tanır.

Captcha Smtp Modülü:

BitNinja gri listesindeki yanlış pozitifleri belirlemek için kullanılır ve insan kullanıcıları gri listeden hariç tutar. (Sunucu çapında aktivasyonlarını izledikten sonra otomatik olarak kaldırılacaklar)

Captcha FTP Modülü:

Bu birim, bağlanmaya çalıştığınız IP adreslerini kontrol edecek ve IP’nin BitNinja gri listesinde olup olmadığını öğrenecektir. IP gri listeye alınmışsa, bir FTP bağlantısını simüle eder ve kötü niyetli IP adresi için herhangi bir gerçek FTP işlemine izin vermez.

BitNinja’nın premium hizmetleri nedeniyle, %99,99 çalışma süresine sahip olduğumuzu iddia ediyoruz. Kurşun geçirmez güvenliğimiz var, sunucularımız son derece verimli ve harika hizmetler sunuyor. Minimum güvenlik endişemiz ve çok az server servisi ve sunucu bakımı sorunumuz var.

Bu makaleyi beğendiyseniz, UltaHost’un barındırma platformunu seveceksiniz. Destek ekibimizden 7/24 destek alın. İşletim altyapımız otomatik ölçeklendirme, performans ve güvenliğe odaklanır. Size farkı gösterelim! Planlarımıza göz atın!

Previous Post
Wowonder vs. sengine

WoWonder ve Sngine sosyal ağ komut dosyalarının karşılaştırılması.

Next Post
If you're interested in developing websites, a key decision in the process is choosing a PHP CMS that meets your expectations.

Piyasadaki En İyi ve En Çok Kullanılan 10 PHP CMS.

Related Posts
 25% off   Enjoy Powerful Next-Gen VPS Hosting from as low as $5.50