En İyi Ve Ucuz VPS Nasıl Seçilir?

İş ihtiyaçlarınıza en uygun ve esnek olan ucuz bir VPS planı mı arıyorsunuz? İşletmeniz için doğru VPS planını ararken, farklı hizmet sağlayıcıları tarafından sağlanan ve hepsi oldukça uygun fiyatlı ve kullanımı iyi görünen birkaç teklif görmüş olabilirsiniz.

En İyi Ve Ucuz VPS Nasıl Seçilir?
en iyi VPS

 

Teklif havuzundan doğru ve ucuz bir VPS planı nasıl seçilir? Bu zor ama hayati bir seçimdir çünkü işinize getirdiğiniz kaynağın tam anlamını bilmelisiniz. Ayrıca, en iyi fiyat için, VPS sunucuları hakkında biraz bilgi sahibi olmanız gerekir. Daha önce herhangi bir ucuz VPS hizmeti deneyimi olmadan, bir web sitesi geliştirirken zorluklara yol açabilirsiniz. 

  

Sanal özel sunucular bu günlerde oldukça uygun fiyatlıdır. Bir VPS hizmeti satın almak için ağır paralar ödemeniz gereken günler geride kaldı. 

 

Artık mükemmel kalitede, iyi ve ucuz bir VPS ana bilgisayarına hızlı bir şekilde sahip olabilirsiniz. Bugün ucuz VPS hizmetleri bile birçok özellik ve depolama seçeneği ile birlikte geliyor. İş piyasası, kolayca karşılanabilen ve size makul bir kalite sunan VPS sağlayıcıları ile doludur. 

Ancak, ucuz bir VPS planı uygularken göz ardı etmemeniz gereken birkaç faktör var. Örneğin, müşteri desteği, güvenlik özellikleri ve iyi çalışma süresi, web sitenizi istikrarlı ve hatasız tutmanıza yardımcı olan birkaç şeydir. Size mümkün olan en az miktarda bir dünya sunan ucuz bir VPS sunucu sağlayıcısıyla uğraşırken, hizmetin bu yönlerini aklınızda tutmak en iyisidir. 

 

İşte işletmeniz için doğru ve ucuz VPS planını seçmenize yardımcı olabilecek birkaç husus. Ayrıca, seçtiğiniz ucuz VPS'nin ince bir maliyet ve değer kombinasyonuna sahip olup olmadığını kontrol edin. 

  

Musteri degerlendirmeleri 

Müşteri incelemesi, herhangi bir ürün veya hizmetin kalitesini bilmenin mükemmel bir yoludur. Bu nedenle, ucuz bir VPS barındırma sağlayıcısı size çok şey sunuyorsa, hizmet incelemeleri konusunda kendinizi netleştirin. Amaç için, bir grup web sitesini ziyaret edebilir ve tarafsız yorumları karşılaştırabilirsiniz. Bazı web siteleri sahte incelemeler satın aldığından, tüm incelemeler dürüst değildir. Ancak, sağlayıcının Facebook profili yorumlarını kontrol ederek bir ürün veya hizmetin işletmeniz için doğru olup olmadığını anlayabilirsiniz. Facebook profil yorumları, özellikle de tanıtım amaçlı gönderi yorumları, önceki müşterilerin hizmetlerden memnun olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilir. Ayrıca, Google ve PCMag.com'daki önceki müşteri incelemelerini de kontrol edebilirsiniz. 

 

İhtiyaç duyduğunuz kaynakların sayısını arayın 

Web siteniz için hangi barındırma sunucusunu kullanıyor olursanız olun, siteniz sunucudaki bazı kaynakları depolama olarak alacaktır. Bu nedenle, bu kaynaklara ne kadar ihtiyaç duyacağınızı belirlemelisiniz. Tipik olarak ihtiyacınız olan kaynaklar sabit disk alanı, RAM miktarı ve CPU'dur. Daha önemli bir projeniz varsa veya kurumsal düzeyde çalışıyorsanız, daha fazla kaynağa ihtiyacınız vardır. VPS barındırma planları, kullandığınız kaynaklar için sizden ücret alır. Bu nedenle, kullanmayacağınız kaynaklara para harcamaktan kaçınmak için kesin kaynak miktarını belirlemek akıllıca olacaktır. Başlangıçta bir Startup iseniz, ancak projeleriniz gelecekte büyüyecek ve genişleyecekse, gelecekteki planlarınızı dikkate alarak ucuz VPS servis sağlayıcınızı seçmelisiniz. 

  

  

Veri deposu 

İşletmeniz büyüyor veya büyük bir proje üzerinde çalışıyorsa, birden çok web sitesi ve proje çalıştırmanız gerekecektir. İşlerin sorunsuz çalışmasını sağlamak için optimize edilmiş bir RAM'e ihtiyacınız var. 

  

VPS barındırma hizmetiniz, yalnızca en az 4 GB RAM'e sahipse çeşitli web sitelerinin ve projelerin hatasız çalışmasını sağlayabilir. Ancak medya yoğun projeler üzerinde çalışıyorsanız, RAM miktarına olan ihtiyaç önemli ölçüde artar. 

  

Ancak, gücü yönetmek için her gücün eşdeğer bir kaynağa ihtiyacı vardır. 4 GB'tan fazla RAM'iniz varsa, iyi bir RAM'in tüm sağlamlığını ve gücünü kullanmak için yine de yeterli bir CPU'ya ihtiyacınız olacaktır. 

  

Ucuz VPS sağlayıcısının RAM ve CPU sunduğunu doğrulayın. 

 

İşlemci 

Büyüyen işletmeler, çoklu alım üzerinde çalışır. Çoklu görevler için, çok çekirdekli 14nm mimariye ihtiyacınız olacak. Şimdiye kadar Intel, birden çok çekirdekli çalışan Haswell ve Broadwell mimarisinin yanı sıra E5 ve E7 Xeon sunucuları da sundu. Bu tür bir mimariyi sunan VPS, en yoğun zamanlarda bile en iyi performansı verir. 

  

  

Teknik Destek 

Teknik destek, ucuz bir VPS ararken birçok girişim tarafından göz ardı edilen önemli bir husustur. Ancak teknik becerilerinizin ötesinde bir sorunla karşılaşırsanız hangi kapıyı çalacağınızı bir süre düşünün. İşletmenizin, her zaman ziyaretçilere hizmet veren ve çalışan aktif bir web sitesine ihtiyacı vardır. Küçük teknik aksaklıklar, web sitenizi aniden çökertebilir. Web sitenizin her zaman meşgul olduğundan emin olmak için, VPS web barındırıcınız olarak kiraladığınız şirketten zamanında teknik desteğe ihtiyacınız vardır. 

  

Ne zaman ucuz bir VPS ararsanız, kriz veya çöküşler için istekli ve duyarlı Teknik Desteğin önemini göz ardı etmemelisiniz. 

  

  

Zamanında teknik destek, web sitenizi bilgisayar korsanlığı ve diğer sorunlardan korumanıza yardımcı olabilir. Yedekleme ve farklı güvenlik teknikleri kullanarak web sitenizi kurtarmanıza yardımcı olabilirler. 

İnternet, her zaman web sitesinin verilerini kullanmaya çalışan bilgisayar korsanlarıyla doludur. Bir bilgisayar korsanı, fidye için web sitenizi hedefleyebilir. Bu nedenle, 7/24 müşteri desteği bu konuda yapıcı olabilir. Ayrıca, zamanında müşteri desteği, web sitenizi savunabilir ve bu tür saldırıları önleyebilir. Bununla birlikte, ucuz VPS durumunda, teknik destek ekibinin bu tür sorunlarla başa çıkacak kadar bilgi sahibi olduğundan emin olun. 

 

Son sözler 

İş gereksinimlerinize uygun ucuz bir VPS  seçmek bazen zor olabilir. Aşağı yukarı aynı fiyata kaliteli hizmet sunmak için bu kadar çok seçenek olduğunda bu karar çok daha zor hale geliyor. Yine de, size en üst düzeyde deneyimi uygun bir fiyata sunan VPS ana bilgisayarını seçmenizi öneririz. Önceki müşterilerin incelemeleriyle birlikte hizmet sağlayıcının fiziksel niteliklerini kontrol edin. Tam olarak aradığınız şeyi elde etmek için her zaman planları iş gereksinimlerinize uyan VPS ana bilgisayarını seçin. 

  

------------------------------------------------ 

  

Bu makaleyi beğendiysenizUltaHost barındırma platformunu seveceksinizDestek ekibimizden 7/24 destek alın. Güçlü altyapımız otomatik ölçeklendirmeperformans ve güvenliğe odaklanır. Size  farkını gösterelim! Planlarımıza göz atın