En İyi ve Ucuz VPS Nasıl Seçilir

VPS
Shares

İş ihtiyaçlarınıza en uygun ve esnek olan ucuz bir VPS planı mı arıyorsunuz?

İşletmeniz için doğru VPS planını ararken, farklı hizmet sağlayıcılardan, tümü oldukça uygun fiyatlı ve kullanımı iyi görünen birkaç teklif görmüş olabilirsiniz.
Teklif havuzundan doğru ve ucuz bir VPS planı nasıl seçilir? Bu zor ama hayati bir seçimdir çünkü işinize getirdiğiniz kaynağın tam anlamını bilmelisiniz. Ayrıca, en iyi fiyat için VPS sunucuları hakkında biraz bilgi sahibi olmanız gerekir. Daha önce ucuz VPS hizmetleri deneyimi olmadan, bir web sitesi geliştirirken zorluklarla karşılaşabilirsiniz.

Sanal özel serverlar bu günlerde oldukça uygun fiyatlı. Bir VPS hizmeti satın almak için ağır paralar ödemek zorunda kaldığınız günler geride kaldı.

Artık mükemmel kalitede iyi ve ucuz bir VPS sunucusuna hızla sahip olabilirsiniz. Günümüzde ucuz VPS hizmetleri bile birçok özellik ve depolama seçeneğiyle birlikte geliyor. İş piyasası, kolayca uygun fiyatlı ve size iyi bir kalite sunan VPS sağlayıcılarıyla doludur.
Ancak ucuz bir VPS planı uygularken göz ardı etmemeniz gereken birkaç faktör var. Örneğin, müşteri desteği, güvenlik özellikleri ve iyi çalışma süresi, web sitenizi istikrarlı ve hatasız tutmaya yardımcı olan şeylerden sadece birkaçıdır. Size mümkün olan en az sayıda dünya sunan ucuz bir VPS sunucu sağlayıcısıyla uğraşırken hizmetin bu yönlerini akılda tutmak en iyisidir.

İşte işletmeniz için doğru ve ucuz VPS planını seçmenize yardımcı olabilecek birkaç husus. Ayrıca, seçtiğiniz ucuz VPS’nin iyi bir maliyet ve değer kombinasyonuna sahip olup olmadığını kontrol edin.

Musteri degerlendirmeleri

Müşteri incelemesi, herhangi bir ürün veya hizmetin kalitesini bilmenin mükemmel bir yoludur. Bu nedenle, ucuz bir VPS barındırma sağlayıcısı size çok şey sunuyorsa, hizmet incelemelerinde kendinizi geliştirin. Bu amaçla, bir sürü web sitesini ziyaret edebilir ve tarafsız incelemeleri karşılaştırabilirsiniz. Bazı web siteleri sahte incelemeler satın aldığından, tüm incelemeler dürüst değildir. Ancak, sağlayıcının Facebook profil incelemelerini kontrol ederek bir ürün veya hizmetin işletmeniz için uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz. Facebook profil yorumları, özellikle promosyon gönderi yorumları, önceki müşterilerin hizmetten memnun olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilir. Ayrıca Google ve PCMag.com’daki önceki müşteri incelemelerini de kontrol edebilirsiniz.

İhtiyacınız olan kaynak sayısını arayın

Web siteniz için hangi hosting sunucusunu kullanırsanız kullanın, siteniz sunucudaki bazı kaynakları depolama olarak alacaktır. Bu nedenle, bu kaynaklara ne kadar ihtiyacınız olacağını belirlemelisiniz. Tipik olarak ihtiyacınız olan kaynaklar sabit disk alanı, RAM miktarı ve CPU’dur. Daha önemli bir projeniz varsa veya kurumsal düzeyde çalışıyorsanız, daha fazla kaynağa ihtiyacınız vardır. VPS barındırma planları, kullandığınız kaynaklar için sizden ücret alır. Bu nedenle, kullanmayacağınız kaynaklara para harcamaktan kaçınmak için kaynakların tam miktarını belirlemek akıllıca olacaktır. Başlangıçta bir Startup iseniz, ancak gelecekte projeleriniz büyüyecek ve genişleyecekse, gelecek planlarınızı göz önünde bulundurarak ucuz VPS servis sağlayıcınızı seçmelisiniz.

Bilgi deposu

İşletmeniz büyüyorsa veya büyük bir proje üzerinde çalışıyorsa, birden fazla web sitesi ve proje çalıştırmanız gerekecektir. İşlerin sorunsuz yürümesi için optimize edilmiş bir RAM’e ihtiyacınız var.

VPS barındırma hizmetiniz, yalnızca en az 4 GB RAM’e sahipse çeşitli web sitelerinin ve projelerin hatasız çalışmasını sağlayabilir. Ancak medya yoğun projeler üzerinde çalışıyorsanız, RAM ihtiyacı önemli ölçüde artar.

Ancak, her gücün, gücü yönetmek için eşdeğer bir kaynağa ihtiyacı vardır. 4 GB’den fazla RAM’iniz varsa, iyi bir RAM’in tüm sağlamlığını ve gücünü kullanmak için yine de yeterli bir CPU’ya ihtiyacınız olacaktır.

Ucuz VPS sağlayıcısının RAM ve CPU sunduğunu doğrulayın.

İşlemci

Büyüyen işletmeler birden fazla satın alma üzerinde çalışır. Çoklu görev için çok çekirdekli 14nm mimariye ihtiyacınız olacak. Şimdiye kadar Intel, birden fazla çekirdek çalıştıran Haswell ve Broadwell mimarileriyle birlikte E5 ve E7 Xeon sunucuları sundu. Bu tür bir mimari sunan VPS, en yoğun zamanlarda bile en iyi performansı verir.

Teknik Destek

Teknik destek, ucuz bir VPS ararken birçok girişimin gözden kaçırdığı önemli bir husustur. Ancak teknik becerilerinizin ötesinde bir sorunla karşılaşırsanız, bir süre hangi kapıyı çalacağınızı düşünün. İşletmenizin, her zaman ziyaretçiler için hizmet veren ve çalışan aktif bir web sitesine ihtiyacı var. Küçük teknik aksaklıklar aniden web sitenizi çökertebilir. Web sitenizin her zaman meşgul olduğundan emin olmak için VPS web sunucunuz olarak kiraladığınız şirketten zamanında teknik desteğe ihtiyacınız var.

Ne zaman ucuz bir VPS arıyorsanız, kriz veya çökme durumunda istekli ve duyarlı Teknik Desteğin önemini küçümsememelisiniz.

Zamanında teknik destek, web sitenizi bilgisayar korsanlığı ve diğer sorunlardan korumaya yardımcı olabilir. Yedekleme ve farklı güvenlik teknikleri kullanarak web sitenizi kurtarmanıza yardımcı olabilirler.
İnternet her zaman web sitesinin verilerinden yararlanmaya çalışan bilgisayar korsanlarıyla doludur. Bir bilgisayar korsanı web sitenizi fidye için hedefleyebilir. Bu nedenle 7/24 müşteri desteği bu konuda yapıcı olabilir. Ayrıca, zamanında müşteri desteği web sitenizi koruyabilir ve bu tür saldırıları önleyebilir. Ancak, ucuz VPS söz konusu olduğunda, teknik destek ekibinin bu tür sorunlarla başa çıkacak kadar bilgili olduğundan emin olun.

son sözler

İş gereksinimlerinize uygun ucuz bir VPS seçmek bazen zor olabilir. Kabaca aynı fiyata kaliteli hizmet sunmak için bu kadar çok seçenek olduğunda bu karar çok daha zor hale gelir. Ancak, size en iyi deneyimi uygun fiyata sunan VPS ana bilgisayarını seçmenizi öneririz. Hizmet sağlayıcının fiziksel özelliklerini, önceki müşterilerin incelemeleriyle birlikte kontrol edin. Tam olarak aradığınızı elde etmek için her zaman planları iş gereksinimlerinize uyan VPS ana bilgisayarını seçin.

Bu makaleyi beğendiyseniz, UltaHost barındırma platformunu seveceksiniz. Destek ekibimizden 7/24 destek alın. Güçlü altyapımız otomatik ölçeklendirme, performans ve güvenliğe odaklanır. Size farkı gösterelim! Planlarımıza göz atın 

Previous Post
how to choose the name for the business

İşletmeler şirket isimlerini nasıl seçer?

Next Post
Content: King of digital marketing

İçerik gerçekten önemli mi?

Related Posts
 25% off   Enjoy Powerful Next-Gen VPS Hosting from as low as $5.50