İçerik Fikirlerini çıkarmanın en etkili yolları

Extract content ideas
Shares

İçerik, dijital pazarlamada her zaman kritik bir rol oynar; Kaliteli içerik olmadan Google arama sıralamalarına ulaşmak imkansızdır.

Nihayetinde herhangi bir işletmenin pazar payını artırmak imkansız hale gelir. 

Kaliteli içerik fikirleri çıkarmak için birkaç üretken teknik:   

  • Anketler
  • Kullanıcı gözlemi
  • Bire bir görüşme
  • Grup aramaları
  • Beyin fırtınası
  • Prototipleme

Kaliteli içerik fikirleri çıkarmak için listenin başında Anket yer alır. Anketler, en iyi fikir çıkarma kaynağı olarak kabul edilir. Bir araştırma aracı olarak kabul edilir. Anket, geleneksel röportaj gibi, bazen ürün/hizmet yetkililerinden veya kullanıcılardan sorular sorduğunuz bir tür resmi gazetecilik röportajıdır. Araştırma ve geliştirme ekibinin görüşmeyi yalnızca bir kez yapması gerekmemektedir. Bazen ekibin ihtiyaçları en iyi şekilde anlamak için bir dizi oturum yapması gerekir. Anketler, kaliteli içerik çıkarmak amacıyla bir dizi sorudan oluşur. Anket türleri, örneğin yapılandırılmış, yapılandırılmamış, açık uçlu ve kapalı uçlu.
Kullanıcı gözlemi, kaliteli içerik fikirleri oluşturmada da önemli bir rol oynar. Müşteri davranışını, kullanıcıyı, hedef kitleyi, ürünü, nişi ve satın alma kapasitesini gözlemlemeden müşterinin ve pazarın taleplerini karşılamak mümkün değildir. Kullanıcı gereksinimlerinin izlenmesi, ürünün nesnel bir görünümünü elde etmenin hızlı bir yolu olarak kabul edilir.
Bire bir görüşme, kaliteli içerik fikirleri bulmak için açık ara en yaygın teknik olarak kabul edilir. Bire bir görüşmeler açık uçlu veya kapalı uçlu olabilir. Bir röportaj yaparken en önemli şey, belirli bir röportajın formatıdır. Röportajın yapısı konuşmaya dayalı olmalı ve içerik fikirlerinin ortaya çıkarılmasında yukarıdan aşağıya bir hiyerarşi izlemelidir.
Bire bir ve grup görüşmeleri arasındaki fark, bire bir görüşmede sadece iki kişinin bulunması, grup görüşmelerinde ise tüm panelin bilgi toplamak için oturmasıdır. Her iki toplantının amacı da aynıdır.
Anket başka bir araştırma yöntemi tekniğidir ve önceden tanımlanmış grubun belirli hedef kitlelerinden veri toplamak ve analiz etmek için kullanılır. Anketler, insanların düşüncelerini değerlendirirken ve izleyicilerin görüş ve duygularını toplarken her zaman yararlıdır. Başka bir deyişle, anket insanların düşünce, fikir ve duygularının incelenmesidir.

Beyin fırtınası, sorunu tanımlama, sorunu analiz etme ve sorunu tanımlama sürecidir. Bu adım, temel olarak, karar vermek veya stratejiler oluşturmak için kullanıcınız hakkında yeterli bilgi topladığınız bir zamanın takibidir. Çok fazla veriye sahip değilseniz, tüm daireyi yeniden izlemeniz önerilir. Tanımlanan problemi çözmek için fikirler üretmek için kullanılan özgür bir düşünme ortamıdır.

Prototipleme, gereksinim toplama ve veri çıkarmanın pratik ve deneysel süreci olarak kabul edilir. Prototip, proje hakkında kısa bir fikir veren önceden tanımlanmış bir modüldür. Prototipleme yaparken, örneğin yatay, dikey, tek kullanımlık, evrimsel, artımlı, aşırı ve operasyonel prototipleme gibi belirli boyutlar vardır. Böylece, bir prototip yardımıyla, tüm proje içeriğinin arkasındaki fikirleri anlamak daha kolay hale gelir.

Bu makaleyi beğendiyseniz, UltaHost barındırma platformunu seveceksiniz. Destek ekibimizden 7/24 destek alın. Güçlü altyapımız otomatik ölçeklendirme, performans ve güvenliğe odaklanır. Size farkı gösterelim! Planlarımıza göz atın 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Scale website

İşletmeniz Büyüdükçe Web Sitenizi Nasıl Başarılı Bir Şekilde Ölçeklendirirsiniz?

Next Post
Custom Domain Email

Özel Alan Adı E-postanız İçin Gmail Nasıl Kurulur

Related Posts