İşletmeler şirket isimlerini nasıl seçer?

How do businesses choose their company names?
How do businesses choose their company names?

Başlangıç projenizin fikri netleştiğinde, bir şirket adı seçme adımına sahip olacaksınız, bu basit bir aşamadır, ancak bir aşamadır. çok önemli.

Şirketin adı, müşterilerin zihnine yerleşecek ve şirketiniz çok uzun süre bilinecek. Bu konuda, bir şirket adı seçerken göz önünde bulundurulması gereken faktörleri ve şirket için en uygun adı ve işin niteliğini seçmek için en önemli ipuçlarını öğreneceğiz.

Şirket adı seçerken göz önünde bulundurulması gereken faktörler:

 1. Bir şirket adı seçme süreci rastgele değildir, şirket tarafından sağlanan ad, hizmet veya nihai ürün, örneğin OnlineTickets, ayrıca Afire.org ve Canny.io tarafından da ilgili ve anlamlı olmalıdır, ticari faaliyetleriyle ilişkili adlardır. şirket.
 2. Kurumsal avukat, seçilen ismin başka bir şirket adına tescilli olmadığına dair ticari kayıtları doğrulamalıdır.
 3. Bir şirket adı seçme sürecinde güvenilebilecek bir dizi

web sitesi vardır, bunlar arasında şunlar bulunur:

 • Shopify Business Name Generator : Bu site, şirket için adlar önerir ve bu adın başka bir şirket lehine seçilmemesini sağlar.
 • NameMesh : Bu site, başlamak için benzersiz adlar önerir.
 • Naminum : Bu site, şirketin müşterilerine sunduklarına göre şirketin adını önerir.

Şirket adı seçim sürecindeki en önemli ipuçları:

 • Ad kısa ve telaffuzu kolay olmalıdır: Şirket adı karmaşık, belirsiz veya telaffuzu zor olmamalıdır. Ayrıca şirket adının en fazla bir veya iki kelimeden oluşması tercih edilir, örneğin “Apple” “Google”. İsim, “yedi” kelimesi yerine “8” sayısı veya “for” kelimesi yerine “4” sayısı gibi yabancı kısaltmalar içermemelidir.
 • İsim, sınırlı ve spesifik olmamalıdır: yani, şirketin adı, şirketin gelecekteki ticari, ekonomik ve genişlemeci büyüme olasılığı ile çelişmemelidir. Ticari unvan diğer türleri içerecek, o zaman o şirketin ürettiği türler karşılığında şirketin adı tek bir türle sınırlı olacaktır.
 • .com kullanımı: Birçok müşteri .net, .org veya başka bir şey yerine .com’a güvenir. Bu ismin kimseye ait olmadığından emin olan birçok site var ve bunlardan biri de UltaHost.
 • İstediğiniz isim başka bir kişiye ait ise sahibine ulaşıp her iki tarafı da memnun edecek bir fiyata size satması için pazarlık yapabilirsiniz.
 • İsim çekiciliği: Şirketinizin adını farklı, benzersiz, tekrar etmeyen ve alışılmamış hale getirmeye çalışın, böylece müşterilerin zihninde yer edin.
 • İsmin aynı veya diğer dillerdeki anlamı dışında olumsuz bir anlamı olup olmadığını kontrol edin.
 • Müşterilerin aklına gelebilecek herhangi bir kafa karışıklığını önlemek ve firmanızı aynı isimli diğer sayfalarla karıştırmamak için seçtiğiniz ismin Facebook, Instagram ve Twitter gibi tüm sosyal paylaşım sitelerinde görünmemesine dikkat edin.
 • Ticari isim daha sonra bir logoya dönüşecek çünkü görsel şeyler kelimelerden çok müşterilerin zihnine odaklanıyor, bu yüzden tasarımı ve ticari ismi bu isimle ilgili bir logoya dönüştürmenin kolay olup olmayacağını düşünün.

İşletmeniz için bir isim seçmek için yukarıda belirtilen faktörleri göz önünde bulundurarak ve ipuçlarını takip ederek, şirketinize ve işinize bağlı kalacağından bu isimden memnun ve memnun olduğunuzdan emin olun, bu yüzden acele etmeyin. baştan seçin.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

2022’de çevrimiçi para kazanmanın en iyi 33 yolu

Next Post
VPS Murah dan terbaik

En İyi ve Ucuz VPS Nasıl Seçilir

Related Posts
Total
0
Share