Misafir Post Başarısı için SEO Optimizasyonu Yapılmış İçeriğin Önemi

SEO-Optimized Content
Shares

Misafir blogging üçüncü parti web kaynaklarına yerleştirmek amaçlı içerik üretimi anlamına gelen bir pazarlama aracıdır. Kurallara göre böyle postlar bilgilendirici olmalı ve aynı zamanda okuyucu için faydalı olmalıdır. Bazı platformlar markaya giden bir linkin paylaşılmasına bile izin vermezler. Bu tip gereklilikler kullanım amacı ile çelişiyor gibi gözükebilir.

Ama pratikte bu yöntem arzuladığınız sonuçlara ulaşmanız konusunda size yardımcı olabilir. Sadece Social Media Today’in istatistiklerine bakmak yeterlidir ki burada blogların, kullanıcıların %77si civarı tarafından okunduğundan bahseder. Bu da potansiyel müşterilerinizin postu okuyup bununla alakalı ilgi gösterme ihtimalinin yüksek olduğunu gösterir. Bunun yaşanma şansı eğer içeriğinizi buna göre optimize ederseniz daha bile artacaktır. Eğer SEO gerekliliklerine göre postlar üretirseniz nasıl avantajlar yakalabileyeceğinizi araştırmanızı tavsiye ederiz.

SEO Optimizasyonu

SEO optimizasyonu yapılmış misafir postların avantajları nelerdir?

Kurallara göre böyle postlar bilgilendirici ve okuyucu için faydalı olmalıdır. Ancak bu sizin hedeflediğiniz trafiği almanın ihtimallerini artırmak amaçlı yazınızı optimize ederek bir şeyler elde edemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Genelde yazı içeriğinizi bu SEO gerekliliklerine göre ayarlamak size birden fazla fayda sağlayacaktır.

Google arama motorunda pozisyonları artırmak

Arama motorları kaliteli içeriklere sahip ve hedef kitlesi ile hedef kitlesi ile etkileşime geçen bir geçmişe sahip siteleri tercih ederler. Son unsurun oluşumu otorite sahibi web kaynaklarında misafir basımları düzenli olarak yapmak ile oluşur. Bu durumda güçlü bir link profili inşa edilir ki bu da sitenin çıktıdaki pozisyonunda belli olur.

Eğer misafir post optimize edilmiş ise sonuçlar çok daha iyi olacaktır. Bunu yapmak için yazıya belirli anahtar kelimeleri koymanız gerekli ki bunlar spesifik bir konuda genelde arattıkları bilgi olacaktır. Bu trafiği artırmaya ve web kaynağı ile etkileşimde yardımcı olacaktır. Sonuç olarak bu sayede bir taşla iki kuş vurulmuş olur – yüksek kaliteli bir referansın bulunması ve otorite.

Doğal backlinkler almak

Yüksek kaliteli backlinkler sitenizin arama motorlarındaki pozisyonunu direkt olarak etkileyen bir unsurdur ve organik trafiğin temelidir. Ve misafir postlar bunların oluşumundaki ana araçtır. Sonuç olarak bunların konuyla ilgili ve gelecekte müşteri olabilecek insanlara gösterilmesi çok önemlidir.

SEO içeriği optimizasyonu olmadan bunun başarılması kolay olmayacaktır. Bu durumda makalelerimizden birinde sunulan bazı ipuçlarından bazılarını kullanmak mantıklı olacaktır. Bu hiç konuyla alakalı hiçbir bilgisi olmayanlar için küçük ve işe yarar bir rehberdir.

Marka farkındalığını artırmak

Optimize edilmiş misafir postları arama motorlarında daha yukarı çıkarlar yani müşterilerin onları görme ihtimali artar. Ve okuma süreci boyunca içinde bir biyografi olan küçük bir blok görürler ve bunun içinde markanın ismi ya da ona bir referans bulunur. Bu otomatik olarak görünürlüğü artırır ve bir noktaya kadar şirketinizin kullanıcılar arasındaki güven görüntüsünü artırır.

Nişinizde otoritenizi artırmak

Benzer konulara sahip otoriteli sitelere SEO optimizasyonu yapılmış içerikler koyarak kendi otoritenizi inşa edebilirsiniz. Bu web kaynaklarının yüksek pozisyonlara sahip olmaları ve kullanıcılar ile belirli bir seviyede etkileşime sahip olmaları da çok önemlidir. Bazen böyle bir kaynakta bir misafir basım konulması konusunda anlaşmak zor olabilir ama sonuç kesinlikle uğraşa değecektir.


Misafir postları optimize ederken nelere dikkat etmeli?

Böyle postların SEO optimizasyonu kompleks bir yaklaşım gerektirir. Misafir postlama şirketi Whenipost uzmanları birkaç unsura dikkat etmekten bahseder:

  • İlgi çekici başlıklar. Bu okuyucunun dikkatini ilk çekecek unsur demektir. Bu nedenle bunu ilgi çekici bir hale getirmek kesinlikle önemlidir. Ayrıca başlığa anahtar kelimeler de eklenmelidir. Bu arama motoru sonuçlarında daha yüksek pozisyonları garantiler. Ek olarak H2 ve H3 seviye başlıklar da eklemek işlevlidir. İyi bir yapı sıralama sürecinde dikkate alınacaktır.
  • Anahtar kelime araştırması. Arzuladığınız SEO optimizasyonu sonucunu almak için doğru anahtar kelimeleri seçmelisiniz. Bu nedenle potansiyel müşterilerinizin şu anda kullandığı kelimeleri bulmanız gerekir. Bunun için özel araçlar ve programları kullanabilirsiniz.
  • Meta tanımların optimizasyonu. Bu unsurlar direkt olarak sayfadaki yazıları, hazırlanmış materyali özetler. Yani misafir postlar yapma sürecinde bunlara dikkat edilmelidir. Anahtar kelimeler aynı şekilde meta tanımlara eklenebilir. Ancak bunlar tekrarlanmamalıdır. Eğer bu tanımlar arama motorunun gereksinimlerine göre yaratıldı ise o zaman içerik kullanılan anahtar kelimeye göre yüksek pozisyonlarda olacaktır.

Anahtar kelime kullanımları ve yayımdaki tekil unsurların yanı sıra yazının kalitesi de unutulmamalı. Bu okuyucu için değerli olmalı, okunabilir olmalı ve mantıklı bir şekilde yapılanıdırılmış olmalı. Ayrıca grafikler, karşılaştırma tabloları ve çizelgeler içeriği geliştirecektir.

Misafir postlar

Sonuçlar

BrightEdge tarafından yapılan bir araştırmadan bahsetmek uygun olacaktır. Buna göre online kullanıcı deneyiminin %68’i arama motoru ile başlar. Bu da SEO optimizasyonunun marka reklamı için çok önemli olduğunu gösterir. Bu nedenle misafir postlar yazarken bu yöntemi kesinlikle göz ardı etmemelisiniz.

Bu durumda arzuladığınız sonuçları elde etmek için anahtar kelimelerinin doğal bir şekilde kullanımını okuyucularınız için ilgi çekici bilgiler ile birleştirmelisiniz.

SEO optimizasyonu aynı zamanda hızlı ve güvenli bir hosting platformu gerektirir. Bunu UltaHost’un teklifinde bulabilirsiniz. SEO VPS Hosting tercih edin ve destek ekibimizden 7/24 destek alın. Güçlü altyapımızı oto-ölçeklenebilirlik, performans ve güvenliğe odaklanır. İzin verin size farkı gösterelim! Paketlerimizi inceleyin!

Previous Post
Create your digital product online

Online para kazanmak – dijital ürününüzü yaratın

Next Post
Digital products offers a vast realm of possibilities for businesses for all companies, from startups to experienced ones.

Hangi Dijital Ürünleri Üretebilirim? Başlangıç için Birkaç Fikir

Related Posts
 25% off   Enjoy Powerful Next-Gen VPS Hosting from as low as $5.50