Mükemmel alan adını seçme

Choosing the perfect domain name
Choosing the perfect domain name

İşletmeniz için neden en iyi alan adını seçmelisiniz! 

İşletmeniz için uygun alan adlarından birini seçmek doğru karardır. Alan adınız tarayıcınıza yazdığınız kelimelerden daha fazlasıdır, çevrimiçi kimliğinizin temelidir.
Yanlış alan adını seçin ve sonunda işinizde size geri dönecektir. Ancak, doğru alan adını seçin ve İnternet’teki başarınızı çok daha kolay hale getirecektir.
Ancak blogunuz veya işletmeniz için iyi bir alan adını tam olarak nasıl seçersiniz?
Sana yardım edecek en önemli kaynağa sahibim. Aşağıda, işletmeniz için bir alan adını nasıl seçeceğinizi ve alan adınızı almanın en önemli faktörlerini öğreneceksiniz.
Birçok yönden, yeni web siteniz için bir alan adı seçmek, herhangi bir yeni web sitesi kurmanın en zor kısmı gibi görünüyor.
Unutulmaması gereken en önemli şey, alan adınızın kişisel bir marka, blog içeriğiniz veya şirket logonuz ve ürünleriniz olarak kimliğinizin bir parçası olduğudur.
Tıpkı gayrimenkulde olduğu gibi alan adlarında da doğru adrese sahip olmak her şeyi değiştirebilir.
Ziyaretçiler düzeni, içeriği ve markayı görmeden önce, alan adınız onların ilk izlenimidir.
Anlaşılmaz öneklerden oluşan karmaşık zincirler, özel mizah için çeşitli başarılı girişimler ve aşırı birikmiş alan adları, sayfa açılmadan önce bile ziyaretçi paketleri gönderebilir.

Neyse ki, alan adınız için mükemmel alan adını seçmek için bu 10 ipucu bir zorunluluktur! süreci kolaylaştırmak için.

“nokta com” a gidin

Alanlar söz konusu olduğunda, .com’dan herhangi bir şeyi kaydetme seçeneğiniz vardır. (Bağlantı Başlığı) “tv” gibi her bağlantı için standart kısaltma. (TELEVİZYON)
teknoloji ve club gibi daha yeni üst düzey alan adları (TLD’ler). İnternet kullanıcıları, özellikle genç olanlar arasında popülerdir, ancak dot com alan adı altın standart olmaya devam etmektedir. Kullanıcıların %90’ından fazlası dot com sitelerini güvenilir bir konuma yerleştirir.
Bir düşünün: Bir PATEK PHILIPPE saat alacak olsaydınız, patek-philippe.com’da veya patek-philippe.biz’de on binlerce dolar harcayarak daha rahat hisseder miydiniz?
Alternatif bir alan adı uzantısı kaydetmek için gerçekten zorlayıcı bir nedeniniz yoksa, “.com” ile gidin. En iyi sonuçlar için.

Diğer alan uzantılarını da kırpın

Bir .com alan adı kaydettiğinizde. Bizim gibi üst düzey alan adının türevlerini kendiniz seçin. ve temiz. Eğer yapabilirsen. Onları .com’a yönlendirin. Yanlış alan adını yazan ziyaretçiler sitenizi bulmaya devam edecektir.
Örneğin, amazon.biz, amazon.net ve amazon.info sizi doğrudan Amazon.com‘a götürür.
Kayıtlı alan adlarının sayısı artmaya devam ettikçe, iyi adlar giderek daha rekabetçi hale geliyor. Bu nedenle, bir rakibin “ağ”ı ele geçirmesi mümkündür. ya da biz”. Bağlantıdan! “Com” sürümünü güvence altına almış olsanız bile.
Bu, trafik kaybına neden olabileceğinden – özellikle rakipler arama motoru sonuç sayfalarında daha üst sıralarda yer alıyorsa – varsa, seçtiğiniz alan için iyi bilinen TLD’leri (Üst Düzey Alan Adları) satın almayı düşünün.

En fazla üç kelime hedefleyin

Alan adınız üç kelimeden fazlaysa, insanlar onu hatırlamakta zorlanırlar. Bu, siteye daha az ziyaretçi geldiği anlamına gelir. Örneğin, hatırlaması ve yazması daha kolay: www.clothingveiled.com”veya“www.shopveiledandandHOMEclothes.com”?
En iyi sonuçlar için, her şeyi kısa, tatlı ve hatırlaması kolay tutun!

“Sevimli” adlardan ve kısaltmalardan kaçının

Aşağıdaki nedenlerle alan adlarınızda 4U ve 2U gibi çekici kısaltmalar kullanmayın:

  1. Hatırlamak zordur.
  2. Profesyonel görünmüyorlar
    İnsanların uzun URL’leri hatırlamakta sorun yaşayabileceğini düşünüyorsanız, metin kelimelerinin alan adını hatırlamaya çalışırken uzun bir gün geçireceğini bilin! Bu tür hilelere başvurmadan, şirketinizin marka mesajlarını ileten alternatif alan adlarını net bir şekilde yönlendirebilir ve arayabilirsiniz.

tuhaf yapma

Alan adları boşluk içermez ve alan adlarında kısa çizgi kullanmak kötü bir fikirdir, bu nedenle seçtiğiniz her şey tek bir kelime gibi görünmemelidir.

Müşteri beklentilerini yönetmek

Bir müşteri shoping.com gibi bir isim gördüğünde aklında tek bir beklenti vardır: Bu site benim internetten kolay ve güvenli alışveriş yapmamı sağlayacak.
Müşterilerin, okudukları andan itibaren nasıl olduklarını bilmelerini sağlayan bir ad seçin. Siteniz logoda ne yazıyorsa onu sunmalıdır ve alan adınız derecelendirmedir.

Hatırlaması kolay bir aralık seçin

Müşteriler, bir bağlantı adresi anahtarı kullanarak el ilanlarında, haber bültenlerinde, arama sorgularında ve diğer web sitelerinde web sitenizin URL’sini bulacaktır.
Önemli alan adları genellikle kısa ve akıllıdır ve modaya uygun mizahtan, kısa çizgilerden veya sayılardan kaçınır. Alan adı ne kadar uzun veya karmaşıksa, elde tutma olasılığı o kadar az olur. İyi bir kural, bir teslimat kamyonunda bir alan adı görmenizdir! daha sonra hatırlayabilir misin?

Telif hakkı sorunlarından uzak durun

Büyük ölçüde bir alan adına karar verdiyseniz, alan adınızın geçmişine bakmak için biraz zaman ayırmalısınız.
Kendinize şu soruları sorun:
Olumsuz kamuoyu ile ilişkili alanlar var mı?
Alan adınız belirsiz kelimeler içeriyor mu?

Alan adınızda kullanılan kelimelerle ilgili herhangi bir marka sorunu var mı?
İstediğiniz son şey, mükemmel alan adını bulup kaydettirmek, yalnızca alan adınızın marka karmaşası yarattığını veya birinin işaretini bozduğunuzu anlamaktır.

Anahtar kelimelerin gücünü açığa çıkarın

İnternet aramaları, adresleri ve web sitelerini indekslerken bir anahtar kelime ve kelime öbeği çerçevesine dayanır, o halde alan adınızı seçerken neden bundan faydalanmıyorsunuz?
Kuruluşunuzun anahtar kelimelerini beyin fırtınası yapın ve seçtiğiniz adı şekillendirmek için bunları kullanın. Örneğin, bir giyim mağazası işletmeniz için açıklayıcı anahtar kelimeler olarak yazlık veya kışlık kıyafetleri ifade edebilir. Uygun bir ad apparelshoponline.com olacaktır, gerçek şu ki, arama motorları bu tür anahtar kelimeleri dizine eklerken ve kullanıcılara bilgi verirken müşterilerin süreçte neler bekleyebileceklerinin bir açıklamasını sağlarken onu kapatır.
İnsanlar sizinki gibi işletmeleri aramak için hangi anahtar kelimeleri kullanıyor? Mümkünse alan adınızda kullanın.

Gizliliğinizi koruyun

Alanınızı kaydettirdiğinizde, İnternet kuralları sizden aşağıdaki bilgileri ister:
1 – Gerçek isim
2 – ev veya iş adresi
3 – E-posta adresi
4 – telefon numarası
İnternetteki herkes bu bilgileri küresel WHOIS veritabanı aracılığıyla bulabilir. Birinin iletişim bilgilerinizi aramasını istemiyor musunuz? Kayıt sırasında UltaHost’un WHOIS Gizlilik Hizmetine abone olun. Bilgilerinizi kendi bilgilerimizle değiştireceğimizden emin olabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
What is a Domain TLD?

TLD nedir?

Next Post
Scale website

İşletmeniz Büyüdükçe Web Sitenizi Nasıl Başarılı Bir Şekilde Ölçeklendirirsiniz?

Related Posts
Total
0
Share