WoWonder i Sngine: który skrypt PHP dla social media wybrać?

Wowonder vs. sengine
Comparison-between-WoWonder-and-Sngine-social-network-scripts
Shares

Sieci społecznościowe to nie tylko sposób na utrzymywanie kontaktu z rodziną, przyjaciółmi i bliskimi. To też coraz częściej miejsce prowadzenia działalności biznesowej. Coraz więcej grup, branż i nisz szuka dla siebie miejsca w internecie, a przedsiębiorcy, chcąc te miejsca im zapewnić, tworzą kolejne sieci social media. Stają wówczas przed wyborem najlepszego skryptu PHP dla sieci społecznościowej, wśród których prym wiodą WoWonder i Sngine.

Który z nich zapewni najlepsze wrażenia użytkownikom? Który skrypt ma więcej ciekawych funkcji? Wreszcie: który bardziej zadowoli twoich klientów? To często pytania, które sobie zadajesz, gdy stajesz przed tą trudną decyzją. A porównanie tych dwóch popularnych skryptów społecznościowych nie jest proste, bo i Wowonder i Sngine to skrypty najwyższej jakości.

W tym artykule jednak spróbuję podołać temu wyzwaniu i wskazać ich wspólne cechy, porównać różnice i dać ci wskazówki, który z nich warto zakupić, gdy planujesz stworzyć platformę społecznościową.


WoWonder

Wowonder to wiodący skrypt społecznościowy w języku PHP, który umożliwia uruchomienie własnej witryny lub społeczności online. Jest on uważany przez wielu użytkowników za najlepszy skrypt społecznościowy, ponieważ jest szybki, bezpieczny i regularnie aktualizowany.

Ten skrypt społecznościowy został wspomniany w naszym artykule na temat 10 najlepszych skryptów społecznościowych. Skrypt WoWonder posiada liczne funkcje, które mogą zrobić wrażenie na twórcy sieci społecznościowej. Charakteryzuje się dużym stopniem personalizacji, szybkością i wysoką wydajnością. Umożliwia przesyłanie danych do chmury, wykorzystuje najnowsze technologie i jest w pełni responsywny.

Możesz zmienić niemal dowolne ustawienie za pośrednictwem prostego w obsłudze panelu administracyjnego. WoWonder to nie jest jedynie zestaw fajnych bajerów, to system z bardzo zaimplementowanym systemem pamięci podręcznej, który sprawia, że twoja witryna będzie działać superszybko i wydajnie. Skrypt WoWonder może obsłużyć ponad milion użytkowników.

Funkcja przesyłania danych do chmury w Wowonder umożliwia zdalne przesyłanie obrazów i filmów za pomocą Amazon S3. Komunikacja jest przy tym zaszyfrowana, a WoWonder jest solidnie zabezpieczony. Oparcie architektury na popularnym frameworku Bootstrap sprawia, że skrypt jest w pełni responsywny.

Panel Administracyjny umożliwia zarządzanie treściami, użytkownikami, postami, stronami i grupami. Możesz modyfikować ustawienia i styl witryny. Dodatkowo, możesz uruchomić różne rodzaje monetyzacji twojego serwisu, w tym poprzez różne plany abonamentowe lub poprzez wyświetlanie reklam.

Użytkownicy też będą zachwyceni, korzystając z twojej sieci społecznościowej opartej na WoWonder. W twoim serwisie będą mieli do dyspozycji sprawnie działający komunikator, pozwalający na płynne czatowanie ze znajomymi, w tym na połączenia audio czy wideokonferencje. Oczywiście, do dyspozycji mają emoji i czaty grupowe. WoWonder oferuje zaawansowany system wyszukiwania, w którym możesz zastosować różnorodne filtry, a nawet wyszukiwać osoby online w pobliżu.

Aby uzyskać więcej informacji na temat WoWonder, odwiedź oficjalną stronę internetową WoWonder.


Sngine

Sngine również został napisany w PHP. Platforma ta, mimo że obfituje w różnorodne funkcje, może zostać zainstalowana i uruchomiona na twoim serwerze zaledwie w minutę. Sngine jest szybki, bezpieczny i regularnie aktualizowany.

Panel administracyjny pozwala na konfigurowanie ustawień witryny, zmianę motywu czy języka. Sngine nie ustępuje WoWonder w zakresie połączeń wideo czy audio, ani w możliwościach monetyzacji witryny poprzez system reklam, pakietów premium, subskrypcji i planów członkostwa. Jak przystało na kompletny skrypt dla sieci społecznościowych, użytkownicy mogą dawać reakcje na posty, wybierać między trybem dziennym, a nocnym i publikować stories.

Ponadto, Sngine pozwala na tworzenie forów i blogów. Posiada też znany z Facebooka marketplace wraz z systemem punktów i recenzji. Twórcy kontentu mogą być nagradzani poprzez system prezentów. Rozwinięty jest mechanizm promowania postów i stron.

Dane przechowywanie są w chmurze, system logowania umożliwia logowanie się za pomocą mediów społecznościowych lub możliwość uruchomienia uwierzytelniania dwuskładnikowego oraz weryfikacji SMS. Użytkownik może wybrać jeden z dostępnych języków interfejsu, dostosować codzienną powitalną wiadomość oraz opcje powiadomień w przeglądarce oraz na e-mail (a także newslettera). Ciebie natomiast ucieszy detektor wtyczek blokujących reklamy.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Sngine, zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej Sngine.


Wspólne funkcje WoWonder i Sngine

Zarówno Wowonder, jak i Sngine posiadają wiele takich samych funkcji. Są to przede wszystkim wszystkie podstawowe cechy platformy społecznościowej: połączenia audio, wideokonferencje, czat grupowy, wyszukiwanie znajomych w pobliżu, reakcje na posty, monetyzacja, system reklam czy łatwy w obsłudze panel administracyjny. Obie te platformy nie są drogie, więc można łatwo nabyć subskrypcję, aby stworzyć unikalną stronę lub społeczność online.


Czym różnią się WoWonder i Sngine?

Chociaż oczywiste jest, że oba skrypty społecznościowe mają wiele wspólnych cech, nie są one identyczne i pewne różnice między nimi występują.Oddajmy głos pracownikowi Microsoftu, Manisie Serpov:

Nie można porównać skryptu Sngine z tak ogromnym skryptem jak WoWonder. Skrypt Wowonder jest bardziej popularny i moim zdaniem jest najlepszym skryptem na rynku. Możesz z jego pomocą uruchomić serwis społecznościowy wraz z w pełni funkcjonalną aplikacją mobilną.

Przewaga WoWonder tkwi w strukturze kodu, który jest wyposażony w kompletny system API. To właśnie możliwość integracji z aplikacjami sprawia, że WoWonder jest unikalny i daje nieporównywalnie większe możliwości niż inne skrypty, takie jak Sngine. System API jest tak rozbudowany, że pozwala zintegrować niemal każdą funkcję.

Warto też zaznaczyć, że twórcy WoWonder zwykle są pionierami we wprowadzaniu nowych funkcji do skryptów dla platform społecznościowych. To inni kopiują potem od WoWonder, nie na odwrót. Bardzo często kopiują tak, że widać, że ten kod pochodzi z WoWonder. To zresztą nie dziwi, bo kod WoWonder jest bardzo przejrzysty i bardzo prosty do edytowania.

@Mania Serpov

Nie można jednak powiedzieć, że Sngine stoi na z góry przegranej pozycji. Trzeba zaznaczyć, że posiada rewelacyjną dokumentację, lepszą niż WoWonder. Mimo że system kodowania w Sngine jest bardzo trudny do odczytania i brakuje temu skryptowi pewnych funkcji, które są dostępne za darmo w Wowonder, to dużą przewagą są aktualizacje. Sposób aktualizowania Sngine jest bardzo prosty – możesz to zrobić poprzez przeglądarkę internetową. Ponadto, aktualizacje zazwyczaj są wolne od błędów.

Sngine jest nieco tańszy niż WoWonder, ale tutaj zaznaczyć trzeba, że ostatecznie oba skrypty są w atrakcyjnych cenach.


Podsumowanie

Platformy społecznościowe są wykorzystywane coraz częściej do budowania sieci oraz relacji społecznych. Komercyjne, popularne witryny to jednak tylko czubek góry lodowej – coraz częściej powstają niewielkie serwisy społecznościowe skupione na konkretnej branży lub kolejnej niszy. By stworzyć taki serwis, musisz skorzystać ze skryptu PHP dla platform społecznościowych.

Dwa najlepsze skrypty PHP na rynku to WoWonder i Sngine. Dzięki nim możesz łatwo stworzyć swoją witrynę społecznościową bez znajomości języków programistycznych. Zarówno Wowonder, jak i Sngine są doskonałymi skryptami społecznościowymi z wieloma wspólnymi cechami. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę system API WoWondera i wykorzystanie najnowszych technologii, WoWonder jest lepszym skryptem społecznym niż Sngine.

Jeżeli już kupiłeś Sngine, a mimo to chciałbyś się przenieść, to nic straconego. WoWonder oferuje usługę migracji ze skryptu Sngine. Z pomocą zespołu wsparcia WoWonder przeniesiesz swoją platformę w mniej niż 48 godzin.

Zastanawiasz się nad stworzeniem swojej witryny społecznościowej? Wybierz WoWonder!

UltaHost oferuje darmową instalację dla Twojego skryptu społecznościowego. Sprawdź i wybierz jeden z naszych planów hostingu dla sieci social media i zainstaluj swój skrypt zaledwie w 30 minut.


FAQ

Czy Sngine jest uważane za kopię WoWonder?
Który skrypt społecznościowy w PHP jest najlepszy i najwyżej oceniany?
Czy mogę przenieść swoją bazę danych Sngine do WoWonder?
Jakie są podobieństwa między WoWonder i Sngine?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
How to start your own social network platform

Jak stworzyć własną platformę społecznościową?

Next Post
Top 10 WordPress e-Commerce plugins (No. 4 is a must have!)

10 najlepszych wtyczek e-commerce dla WordPress

Related Posts
 25% off   Enjoy Powerful Next-Gen VPS Hosting from as low as $5.50