En İyi 10 WordPress SEO Eklentisi

Top 10 WordPress SEO Plugins
Top 10 WordPress SEO Plugins
Shares

WordPress, şüphesiz kendi web sitenizi oluşturmak için en iyi çözümdür.HTLM veya CSS yazmayı öğrenmenize gerek yok .

2022 itibariyle, 10 web sayfasından 4’ü WordPress kullanılarak oluşturulmuştur. İnternette 1,3 milyardan fazla web sayfası olduğu düşünüldüğünde bu oldukça etkileyici bir rakamdır. Bununla birlikte, WordPress’i gerçekten özel yapan şey, ihtiyaç duyacağınız her bir özelliği ekleyen çok sayıda eklenti ve uzantıdır. Tüm e-ticaret satışlarının %28’i tek bir WordPress eklentisi olan WooCommerce’den gelir. 

Web sitenize trafik çekmek söz konusu olduğunda, arama motorları üstün gelir. Aslında arama motorları, geleneksel basılı pazarlamaya kıyasla hedef kitleyi müşteriye dönüştürmede 8 kat daha etkilidir. Bu, her yıl geleneksel baskı pazarlamasına dökülen milyarlarca dolara rağmen. Web sitenizi arama motorlarında daha belirgin görünecek şekilde optimize etmek veya “onları sıralamak”, genellikle Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) olarak bilinir. CMS web sayfaları dünyanın en iyi 1.000 web sayfasının 300’ünden fazlasını oluşturduğundan, WordPress bu konuda son derece iyidir. 

Bugün size web sayfanızı etkili bir şekilde sıralamanıza yardımcı olacak 10 WordPress eklentisi göstereceğiz. Bu, web sitenize daha fazla trafik getirecek ve bu da daha yüksek müşteri dönüşüm oranları, daha fazla reklam geliri, daha iyi sosyal medya varlığı ve hatta kişisel markanızın hızlı büyümesi anlamına gelebilir. 

1. Yoast 

Bu listede 1 numara ve iyi bir sebeple. Yoast, bazı çok kullanışlı ve benzersiz özelliklere sahip WordPress sayfaları için sağlam bir SEO paketi sunar. Yoast’ın yapmanıza izin verdiği harika bir şey, sayfa başlıklarını, başlıkları ve meta açıklamaları yeniden adlandırmaktır. ‘Bu neden önemli?’ Sorabilirsin. Basitçe söylemek gerekirse, bu, yazı başlığının dikte etmesi yerine sayfa başlıklarınızda daha alakalı anahtar kelimeler kullanmanıza olanak tanır. Yoast ayrıca size kullanılacak anahtar kelimelerle ilgili önerilerde bulunur ve hatta size SERP önizlemeleri sunar. Hepsinden iyisi, üretken SEO özelliklerinin çoğunun keyfini çıkarmak için bu eklentiyi ücretsiz olarak alabilirsiniz. 

2. AIOSEO 

AIOSEO, WordPress için en yaygın kullanılan SEO eklentilerinden biridir. 3 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan AIOSEO, şaka yapmıyor. Diğer birkaç eklentinin sağladığı sağlam sayfa içi SEO özelliklerine sahiptir. Web sayfanızda SEO ile ilgili yaptığınız hatalar hakkında size rehberlik edecek eksiksiz bir denetim kontrol listesine sahiptir ve ayrıca bunları düzeltmeniz için size çözümler sağlayacaktır. Ayrıca otomatik olarak site haritaları oluşturabilir ve bunları arama motorlarına gönderebilir. Kulağa hoş geliyor, değil mi? 

3. Ahrefs 

Ahrefs, sahip oldukları veritabanlarının çokluğu nedeniyle bu listede yer almayı hak ediyor. SEO optimizasyonu için en eski ve en köklü araçlardan biri olan Ahrefs, internetin herhangi bir yerindeki en büyük geri bağlantı indeksine sahiptir ve bu da benzersiz bir geri bağlantı analizi sağlamasına olanak tanır. Ayrıca size Google Analytics verilerine dayalı bir SEO analizi sunar ve size gerçek zamanlı olarak SEO önerileri sunan bir içerik denetleme aracına sahiptir. 

4.Rank Math 

Rank Math tam anlamıyla ne diyorsa onu yapar. Size daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olması gereken tüm matematiği gösterir. Gönderilerinizle ilgili gerçek zamanlı analizler sağlamanın yanı sıra Google Search Console entegrasyonunu da sağlar. Hatta arama sonuçlarında meta açıklamaları, site şemasını düzenlemenize ve metin parçacıklarını kontrol etmenize olanak tanır. Rank Math’ın kullanımı ücretsizdir ancak geliştiriciler yakında daha gelişmiş özelliklere sahip premium bir sürüm sunmayı planlıyor. 

5. Schema 

Schema, web sayfanıza zengin snippet’ler eklemek için go-to-WordPress eklentisidir. Zengin snippet’ler müşteri yorumları, fiyatlar, resimler vb. şeylerdir. Web sayfanızı bu öğelere sahip olarak göstererek web sayfanızın rekabette öne çıkmasına yardımcı olurlar. AIOSEO gibi diğer eklentiler zengin snippet’ler eklemenize izin verse de Schema, Events, Recipes, Services ve daha pek çok snippet ile bunu bir adım öteye taşıyor. 

6. SEOPress 

Bahsettiğimiz tüm eklentileri beğendiyseniz ancak çalışma alanınızı sayısız eklentiyle karıştırmak istemiyorsanız, size iyi haberlerimiz var. SEOPress size kırıntılar, yönlendirmeler, şemalar, site haritaları ve daha fazlasını sağlar. WordPress içinden meta açıklamaları optimize edebilir, başlıkları özelleştirebilir, site haritanızı Google dizinine ekleyebilirsiniz. 

7. Squirrly SEO 

Yarım milyondan fazla web sayfasında 7 yılı aşkın deneyimi ve analizi ile Squirrly, WordPress SEO eklentileri dünyasında dikkate alınması gereken bir isimdir. Squirrly, web sayfalarını geri bağlantılara, mimariye, anahtar kelime kullanımına ve diğer birçok demografiye dayalı olarak denetler. Bu, en az çabayla maksimum çıktıyı elde etmenize yardımcı olarak verimliliğe odaklanan ayrıntılı bir analizle sonuçlanır. Önerilerini takip ederek sıralamanız iyileşmezse (koşullara bağlı olarak) para iade garantisi bile sunarlar. 

8. MonsterInsights 

MonsterInsights, bir içgörü ve analitik güç merkezidir. Google Analytics ile entegre olarak, size sayfa görüntülemeleri, hemen çıkma oranı, cihaz arızası vb. gibi önemli şeylerin gerçek zamanlı ölçümlerini sağlar, böylece tam olarak nerede yetersiz kaldığınızı bilirsiniz. Google Analytics’in çok karmaşık olduğunu mu düşünüyorsunuz? MonsterInsights, Google’ın size sağladığı ayrıntılı analizleri oturum açmanıza gerek kalmadan görüntülemenize olanak tanır. 

9. SEMRush 

Anahtar kelime araştırması dünyasında bir dev olan SEMRush, kullanıcılara WordPress uzantıları şeklinde bir yardım eli uzattı. Rakiplerinizin sıraladığı anahtar kelimeleri ve terimleri ve hızlı bir şekilde sıralayabileceğiniz alternatif organik anahtar kelimeleri gösterir. Blog, halkla ilişkiler web sitesi vb. gibi yazılı içeriği barındıran herhangi bir web sayfası için harika bir yardım. SEMRush, yazılı içeriğinizi SEO için optimize etmek için kesinlikle gitmeniz gereken yer olmalıdır. 

10. WP Meta 

Son fakat kesinlikle, WP Meta şu anda WordPress pazarında bulunan en iyi toplu SEO düzenleme araçlarından biridir. Komple site yeniden tasarımları yapan kullanıcılar için kolayca en iyi çözümdür. WP Meta, toplu düzenleme özelliğini kullanarak neredeyse anında meta bilgi düzenlemesine olanak tanır ve sizi her bir web sayfasını ayrı ayrı düzenleme zorunluluğundan kurtarır. Bununla birlikte, en iyi anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olacak olağan Google Arama Konsolu entegrasyonuna sahiptir. Ayrıca bir site haritası oluşturucu ve yönlendirme yöneticisine sahiptir. 

Bu, şu anda mevcut olan WordPress için en iyi 10 SEO eklentisini seçtik. Favori eklentinizi kaçırdık mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. 

Bu makaleyi beğendiyseniz, UltaHost barındırma platformunu seveceksiniz. Destek ekibimizden 7/24 destek alın. Güçlendirilmiş altyapımız otomatik ölçeklendirme, performans ve güvenliğe odaklanır. Size farkı gösterelim! Planlarımıza göz atın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Best HTML Editors

2022in En İyi HTML Editörleri 

Next Post
9 Magento Extensions for eCommerce

E-Ticaret için 9 Magento Uzantısı (#5 Olması Gerekir)

Related Posts