10 najlepszych wtyczek SEO do WordPressa

Top 10 WordPress SEO Plugins
Top 10 WordPress SEO Plugins
Shares

WordPress to niewątpliwie najlepsze rozwiązanie do budowy twojej własnej strony internetowej. Nie trzeba uczyć się, jak pisać w HTML ani CSS. Prostota tego systemu CMS to zasługa wtyczek SEO, wtyczek optymalizujących, page builderów i innych pluginów do WordPressa.

Dzięki temu (według danych z 2022 roku) 4 na 10 stron internetowych jest tworzonych przy użyciu WordPressa. To bardzo imponująca liczba, biorąc pod uwagę, że w Internecie istnieje ponad 1,3 miliarda stron, nieprawdaż? To, co naprawdę wyróżnia WordPressa, to ogromna liczba wtyczek i rozszerzeń, dodających wszelkiego rodzaju funkcje, których możesz potrzebować przy tworzeniu twojej strony.

Jeżeli już o wtyczkach mowa, to warto wspomnieć, że 28% wszystkich sprzedaży w e-commerce pochodzi z jednej tylko wtyczki WordPressa: WooCommerce.


Pozyskiwanie ruchu dla WordPressa

Teraz spójrzmy w inną stronę: pozyskiwanie ruchu. Jeśli chodzi o przyciąganie ruchu na Twoją stronę internetową, królują tu wyszukiwarki. W rzeczywistości wyszukiwarki są 8 razy skuteczniejsze w przekształcaniu widowni w klientów w porównaniu do tradycyjnego marketingu drukowanego. I to pomimo miliardów dolarów, które są wydawane na tradycyjny marketing drukowany każdego roku!

Optymalizacja Twojej strony internetowej, aby pojawiła się bardziej prominentnie w wynikach wyszukiwarek, czyli podnoszenie ich w rankingu, jest powszechnie znane jako optymalizacja SEO. Skrót od angielskiego Search Engine Optimization, czyli “optymizacja pod kątem wyszukiwarek”. WordPress świetnie się w tym sprawdza, ponieważ jego strony internetowe oparte na CMS stanowią ponad 300 spośród najważniejszych 1000 stron internetowych na świecie.

Dziś pokażemy Ci 10 wtyczek WordPressa, które pomogą Ci efektywnie podnieść ranking Twojej strony internetowej. To przyciągnie więcej ruchu na Twoją stronę, co może oznaczać wyższe wskaźniki konwersji klientów, większe przychody z reklam, lepszą obecność w mediach społecznościowych, a nawet szybki wzrost Twojej osobistej marki.

Yoast

Oczywistym numerem #1 jest Yoast. Yoast oferuje solidny pakiet SEO dla stron WordPress z kilkoma bardzo przydatnymi i unikalnymi funkcjami. To jedna z pierwszych wtyczek jaką należy zainstalować po stworzeniu strony na WordPressie.

Coś niesamowitego, co pozwala Ci zrobić Yoast, to zmiana nazw tytułów strony, nagłówków i metaopisów. “Dlaczego to jest ważne?”, możesz zapytać. Odpowiedź jest prosta: pozwala Ci to używać bardziej adekwatnych słów kluczowych w tytułach i nagłówkach strony, zamiast pozostawiać je na pastwę automatycznych tytułów generowanych przez WordPress na podstawie nagłówka.

Yoast również daje sugestie dotyczące słów kluczowych do użycia i nawet oferuje podgląd wyników w SERP. Co najlepsze, możesz uzyskać tę wtyczkę za darmo, aby korzystać z większości jej produktywnych funkcji SEO.

Yoast to najlepsza wtyczka SEO dla WordPressa

AIO SEO

AIO SEO to jedna z najczęściej używanych wtyczek SEO dla WordPressa. Z ponad 3 milionami aktywnych użytkowników, AIO SEO nie jest wtyczką, którą możesz zignorować. Posiada solidne funkcje SEO na stronie, których dostarcza naprawdę niewiele innych wtyczek SEO.

Ma całą listę kontrolną audytu, aby pomóc Ci znaleźć błędy, które popełniasz na swojej stronie pod względem SEO, a także dostarczy Ci rozwiązania do ich naprawy. Może także automatycznie generować mapy witryn i przesyłać je do wyszukiwarek. Brzmi nieźle, prawda?


Ahrefs

Ahrefs zasługuje na miejsce na tej liście ze względu na mnogość baz danych, które posiada. Jest to jedno z najstarszych i najbardziej uznanych narzędzi do optymalizacji SEO. Ahrefs posiada największy indeks backlinków w Internecie, co pozwala mu dostarczać analizę backlinków, której nie przebije żadna inna wtyczka SEO dla WordPressa.

Oferuje także analizę SEO na podstawie danych z Google Analytics oraz narzędzie do audytu treści, które dostarczają Ci zalecenia SEO w czasie rzeczywistym.


Rank Math

Rank Math dosłownie robi to, co obiecuje: pokazuje Ci całą matematykę, która ma pomóc w uzyskaniu wyższego rankingu w wyszukiwarkach. Oprócz dostarczania Ci analiz dotyczących Twoich wpisów w czasie rzeczywistym, zapewnia integrację z Google Search Console. Pozwala nawet edytować metaopisy, schematy witryny i kontrolować fragmenty tekstu w wynikach wyszukiwania.

Rank Math jest bezpłatny w użyciu, ale deweloperzy planują wprowadzenie wersji premium z bardziej zaawansowanymi funkcjami.


Schema 

Schema to wtyczka dla WordPressa do dodawania cennych elementów na Twoją stronę, tzw.. snippetów. Snippety to takie rzeczy jak opinie klientów, ceny, obrazy, które mogą być wyświetlone bezpośrednio na wynikach wyszukiwania. Schema pomaga Twojej stronie wyróżnić się spośród konkurencji, pokazując, że zawiera te elementy.

Chociaż inne wtyczki, takie jak AIO SEO, pozwalają dodawać snippety, Schema idzie o krok dalej, oferując takie snippety jak Wydarzenia, Przepisy, Usługi i wiele innych, które będą prawdziwym wyróżnikiem i przewagą konkurencyjną twojej strony.


SEOPress

Jeśli podobały Ci się wszystkie wtyczki, o których już wspomnieliśmy, ale nie chcesz zaśmiecać swojej przestrzeni roboczej nadmiarem wtyczek SEO, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. SEOPress oferuje ścieżki nawigacyjne, przekierowania, schematy, mapy witryn i wiele innych funkcji, które znajdziesz w innych wtyczkach SEO. Jest to chyba jedna z najbardziej kompletnych wtyczek SEO na rynku.

Możesz optymalizować metaopisy, dostosowywać tytuły i dodać swoją mapę witryny do indeksu Google, wszystko to z poziomu WordPressa.


Squirrly SEO

Ponad 7-letnie doświadczenie i przeanalizowane ponad pół miliona stron internetowych. Squirrly to marka, z którą trzeba się liczyć w świecie wtyczek SEO dla WordPressa.

Squirrly przegląda strony internetowe w oparciu o backlinki, architekturę, użycie słów kluczowych i kilka innych danych demograficznych. To prowadzi do szczegółowej analizy, skupiającej się na efektywności, która pomaga Ci osiągnąć maksymalne wyniki przy minimalnym wysiłku. Twórcy oferują nawet gwarancję zwrotu pieniędzy (pod warunkiem spełnienia określonych warunków), jeśli Twój ranking nie poprawi się po zastosowaniu ich sugestii.


MonsterInsights

MonsterInsights to potęga wiedzy i analiz. Integracja z Google Analytics umożliwia dostęp do metryk czasu rzeczywistego, takich jak liczba wyświetleń strony, współczynnik odrzutu, rozkład urządzeń itp., dzięki czemu dokładnie wiesz, gdzie coś Ci nie idzie. Myślisz, że Google Analytics jest zbyt skomplikowany? MonsterInsights pozwala przeglądać szczegółowe analizy, które Google udostępnia, bez konieczności logowania się.


SEMRush

Olbrzym w świecie badań słów kluczowych, SEMRush, wyciągnął pomocną dłoń do użytkowników WordPressa przygotowując własny autorski plugin SEO dla WordPressa. Pokazuje on słowa kluczowe, które są pozycjonowane przez Twoich konkurentów, a także alternatywne organiczne słowa kluczowe, na które możesz szybko się pozycjonować ty sam.

To świetna pomoc dla każdej strony internetowej z treściami tekstowymi, takiej jak blog czy strona PR. SEMRush zdecydowanie powinien być Twoim podstawowym wyborem wśród wtyczek do optymalizacji treści tekstowych pod kątem SEO.


WP Meta

Ostatnia, ale zdecydowanie nie mniej ważna wtyczka SEO. WP Meta to jedno z najlepszych narzędzi do masowej edycji SEO dostępnych obecnie na rynku wtyczek SEO dla WordPressa. To bez wątpienia najlepsze rozwiązanie dla użytkowników, którzy przeprowadzają kompleksowy redesign strony.

WP Meta umożliwia niemal natychmiastową edycję informacji meta wielu stron jednocześnie przy użyciu funkcji masowej edycji, oszczędzając Ci konieczności edycji każdej strony osobno. Oprócz tego jest zintegrowany z Google Search Console, dzięki czemu jest w stanie pomóc znaleźć najlepsze słowa kluczowe. Posiada również generator map witryny i menedżera przekierowań.


Podsumowanie

To były nasze wybory 10 najlepszych wtyczek SEO dla WordPressa dostępnych obecnie na rynku. Czy przeoczyliśmy Twoją ulubioną wtyczkę? Daj nam znać w komentarzu!

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, to tym bardziej ci się spodoba platforma hostingową UltaHost. Otrzymasz całodobowe wsparcie od naszego zespołu ekspertów! Nasza infrastruktura oparta na automatycznym skalowaniu, wydajności i bezpieczeństwie, pozwoli Ci pokazać różnicę! Sprawdź nasze plany hostingowe już teraz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Blog post optimizing

Podstawowe wskazówki dotyczące optymalizacji postów na blogu przed publikacją

Next Post
Top 5 Linux Distributions for your VPS server

5 najlepszych dystrybucji Linuxa dla Twojego serwera VPS

Related Posts