Envato Elements Taslak Kitleri Nasıl Kullanılır?

How to use Envato Elements Template Kits
How to use Envato Elements Template Kits
Shares

Envato’nun dünyasına yeni mi girdiniz? Yaratıcı işleriniz için bir çözüm mü arıyorsunuz? Hayatınız değiştirecek şeyler için okuyun!

Geçenlerde sizlere WordPress profilinize nasıl Envato pazar eklentisini indireceğinizi ve kuracağınızı göstermiştik (eğer kaçırdı iseniz buraya tıklayın!). O eklentinin amacı sizler için ThemeForest ve CodeCanyon’a erişim sağlamaktı. Bunların ikisi de internetteki en büyük WordPress kaynak depolarıdır.

Bugün Envato Elements’den ve onun kullanım olanaklarından bahsedeceğiz. Envato Elements WordPress websitelerinizi Elementor ve Taslak Kitleri (Template Kits) yardımı ile kişiselleştirmek için detaylı bir çözümdür. Bu Taslak Kitleri WordPress temalarına alternatif değildir ancak sitenize sizin isteğinize göre genel bir his ve görüntü verirler. Modülerlerdir ve bu yüzden istediğiniz parçaları tutup istediklerinizi atabilirsiniz.

Hadi başlayalım!

Envato Elements Kurulum Adımları:

  • Buradan Envato Elements eklentisini kurun.
  • İstediğiniz temanın Elementor’u ya da Elementor Pro’yu gerektirmesine göre Elementor’u ya da Elementor Pro’yu kurun. Elementor taslak kitiniz için bir sayfa inşacısı olarak görev yapar.
  • Envato Elements hesabınızı WordPress’teki Envato Elements eklentinizi kullanarak bağlayın. Bu Envato Elements eklenti sayfasının sağ üst köşesindeki Elements Hesabını Bağla linkine tıklanarak yapılabilir.
Elements Hesabını Bağla linki
  • Yeni yaratılmış Envato Elements abonelik tokenınızı kopyalayın.
Envato Elements abonelik tokenı
  • Envato Elements abonelik tokenınızı onaylayın.
Envato Elements abonelik tokenı onaylama
  • Tebrikler! Şimdi Envato Elements aboneliğinizin bir parçası olarak bol miktarda taslak kite ve stok görsele erişime sahipsiniz. Tüm bu kaynaklara direkt olarak WordPress’in içinden ulaşılabiliyor.

Şimdi eğer Elements dükkanından bir taslak kiti içe aktarmak ya da kurmak isterseniz yapmanız gereken birkaç adım daha var. Ancak korkmayın çünkü bunlar çocuk oyuncağı adımlar.

Elements dükkanından bir taslak kiti kurma adımları:

1. WordPress ana sayfanızda Envato Elements eklentinizin içindeki taslak kitleri (Template Kits) kısmını açın.

2. İhtiyaçlarınıza uyan temaları inceleyin ve aratın ya da sevdiğiniz bir tanesini seçin.

3. Seçtiğiniz taslak kitinin üzerinde kiti kur (Install Kit) butonuna tıklayın.

Hostplus taslak kitleri

4. Kit kurulumu tamamlandıktan sonra tüm taslakları gör (See All Templates) butonuna tıklayarak mümkün olan tüm önceden kurulmuş taslakları görün.

Tam olarak çalışması için ek kaynaklar gerektiren taslak kitleri için:

  • İndirilen taslak kitlerinin üstünde eğer kitler ek kaynaklar gerektiriyorsa turuncu bir banner gözükecektir. Gereklilikleri yükle (Install Requirements) butonuna tıklayarak devam edin.
Taslak kitlerinin çalışması için 6 kaynağın yüklenmesi gerekiyor
  • Eğer tüm ön gerekliliklerden başarı ile yüklendi ise taslağı içeri aktar (Import Template) butonuna tıklayın.
  • Bu taslak şimdi Elementor eklentinizin içindeki Taslaklar kısmındaki Kayıtlı Taslaklar (Saved Templates) kısmında saklanacaktır. Aynı anda sadece bir taslağı içeri aktarmanız önerilmektedir. Daha fazlasını yapmamalısınız.

Umuyoruz ki bu rehberi Elementor ve Envato kullanımınız ile WordPress sayfanızı daha güzel bir hale getirmek adına faydalı bulmuşsunuzdur.

Özel Envato Hosting paketimize Envato kaynaklarınız ve scriptlerini ile maksimum güvenlik ve performansı almak adına göz atın!

İleride Envato kaynaklarına ve rehberlerine daha derin bakışlar atacağız bu yüzden blogumuzu takip etmeye devam edin!

Previous Post
How to install Envato Market on WordPress

WordPress’e Envato Market’i nasıl yüklersiniz?

Next Post
Contact Form Plugins

WordPress için En İyi 5 İletişim Formu Eklentisi

Related Posts
 25% off   Enjoy Powerful Next-Gen VPS Hosting from as low as $5.50