Sayfa Yükleme Hızını Artırmak İçin En İyi 6 İpucu

Dijital dünyada hiçbir şey uzun sayfa yükleme hızından daha kötü olamaz. Birçok kullanıcı görünümünde, bunun nedeni internet hızıdır. Ancak bunun gerçekleşmesi nedeniyle çeşitli faktörler var.

Sayfa Yükleme Hızını Artırmak İçin En İyi 6 İpucu

 

Sayfa yükleme hızı neden  önemli? 

Arama motorları düşük yükleme hızı sayfalarını tercih eder ve en üstte sıralar, en çok 3 saniyeden az yükleme hızına sahip sayfalar tercih edilmektedir. Bu sayfa içgörü kontrolü için, google, sayfa hızını artırmak için öneriler sunan Google Page Insights  aracını sağlarDahasıhala var olacak bazı sorunlar var. 

  

Bir ankete göre, sayfa yükleme hızında tek saniyelik bir gecikme şunu verir: 

% 11 daha az sayfa görüntüleyen 

Müşteri memnuniyetinde% 16 azalma 

Dönüşümlerde% 7 kayıp 

  

Sayfa yükleme hızı nasıl artırılır? 

Belirtildiği gibi, sayfa yükleme hızını artırmanıza yardımcı olan birkaç önlemin altında. 

 

1- Verimli Barındırma Hizmeti Bulun: 

  

Bir web sitesi yükleme hızı büyük ölçüde sunucu hızına, sunucu yükleme süresine ve sunucunun coğrafi konumuna bağlıdır. Bazen küçük bir hata yaprik, ucuz ve etkisiz bir hosting planına abone oluruz. Hangi zaman paramızı kurtarırsa da uzun vadede satışlarımızı, marka imajımızı, dönüşümleri, hemen çıkma oranlarını, artan sayıda memnun olmayan müşteriyi ve daha pek çok şeyi etkiler . Web sitesi yükleme hızını etkileyen bir başka barındırma son faktörü, uzun mesafeli barındırma isteğidir. Örneğin, sunucunuz ABD'de bulunuyor ve siz ona Orta Doğu'dan erişmeye çalışıyorsunuz, bu sayfa yükleme hızını etkileyecektir. 

  

Bu nedenledaha iyi bir barındırma hizmeti seçmeniz ve söz verdikleri hizmetleri sağlayanlara ev sahipliği planı yapmanız önerilirİkinci olarakdünyanın dört bir yanından gelen trafiğiniz varsaUltaHost türü sunucuları her bölgede bulunan bazı barındırma hizmeti sağlayıcılarını kullanmanız önerilir. 

  

2- HTML5'i ve daha hızlı ve duyarlı temaları kullanmayı deneyin: 

  

Eski ve yavaş web temalarını kullanmaktan kaçının. HTML5, Angular JS, JSON gibi gelişmekte olan ve yeni ön uç geliştirme teknolojilerini, sayfaları daha hızlı yüklerken . Onları en iyi arama sonuçlarında sıralarlar. Dahası, işleri kolay yapma ve web sitesi yükünü azaltma eğilimindedirler. Örneğin: HTML5, API'yi azaltmanıza izin veriyor. Çünkü Video Oynatıcı için ayrı bir etiketi varmış gibi birden fazla olgunlaşmış etiket veriyorlar. HTML5 ve Angular JS, web sitesi ömrünün uzun ve basit olmasını sağlar. Ve tarayıcı işinin çoğunu azaltın. Artık geliştiricinin ağır ve fazladan JavaScript kodları yazmasına gerek yok. Bu gelişen teknolojiler işinin çoğunu yapıyor. 

 

3- Görüntüleri web sitesi üzerinden küçültün ve optimize edin: 

  

Web sitesi üzerinden minimum boyutta resimler yüklemeye çalışın. Görüntülerin yüklenmesi zaman alır ve bazen web sitesini durdurur ve yükleme hızını etkiler. İşinizdeki niş resimlere ihtiyaç duyuyorsa, web sitesine yüklemeden önce resimleri sıkıştırmaya çalışın. İyi bir pratisyen olarak, resimlere "Img 1, PPT 2, 2999463" gibi etiketler vermek yerine resimlerin doğasına göre net, ancak kısa ve kesin başlıklar verilmesi önerilir. 

  

4- Video için harici barındırma kullanın: 

  

HTML5 size yerleşik bir medya oynatıcı sağlasa da, videolar için harici barındırma kullanmanız önerilir. Videonun boyutu ağır olduğundan ve yüklenmesi zaman aldığından, bu nedenle video için harici barındırma kullanılması önerilir. Video barındırmak için YouTube'u kullanmanız daha çok tavsiye edilir ve videonuzu YouTube'da barındırmanın daha ucuz ve yararlı olduğunu düşünürsünüz. 

 

5- HTTP istekleri aracılığıyla web sitesine daha fazla alan vermek : 

  

Yahoo arama motoru anketine göre - web sayfası yükleme süresinin% 80'i, web sitesinin görseller, komut dosyaları, içerik vb. Gibi farklı bileşenlerini indirmek için harcanmıştır. Sitenizde belirli miktarda trafik varsa ve başka bölümleri de varsa, daha fazla HTTP isteğini tetikleyecektir. HTTP isteklerindeki bu uzantı sitenizi yavaşlatabilir. 

  

Site tasarımınızı değiştirin ve bu istekleri azaltmak için basit bir tasarım oluşturun. 

  

6- Açık kod yazın: 

  

Basit ve anlaşılır kod yazmaya çalışın. CSS ve JavaScript’leri azaltmaya çalışın. Kod içinde fazladan değişkenler, işlevler ve sınıflar bildirmeyin. İç içe geçmiş döngüleri ve anahtarları en aza indirmeye çalışın. Yazılan kodları tekrar tekrar kullanmayı deneyin. Kodun tamamını yazdıktan sonra, gereksiz etiketleri, CSS'yi, kodu ve komut dosyalarını tanımlamak ve kaldırmak için araştırma tekniğini kullanın.