Google’da Bir WordPress Sitesini Sıralamak İçin SEO Teknikleri Nasıl Kullanılır?

Use SEO to improve WordPress rank
Shares

Bunu bir web sitesi için teknik SEO ile yaptıysanız ve doğru yaptıysanız, o zaman gerçekten de sıralamada iyi performans gösterecektir.

Ancak teknik olarak içine bir şey düşerse, o zaman kesinlikle site sıralaması rekabetçi bir ortamda gecikecektir. Büyük bir kusur olsaydı, tüm çabalarınız boşa gider ve verimsiz olurdu. Bunun nedeni, bir sitede teknik bir hata varsa, tarayıcının zorluklarla karşılaşması ve tarayıcı zorluk bulduğunda sıralamanın otomatik olarak revize edilmesidir.

Şimdi, teknik SEO nedir?

Teknik SEO, teknik özellikler ve teknikler yardımıyla web sitesini optimize etme işlemidir. Arama motoru tarayıcılarının minimum sürede tarama yapması ve siteyi sorunsuz bir şekilde indekslemesi kolaylaşır. Öncelikli odak noktamız, teknik SEO’da bir tarayıcının bir web sitesini taramak için harcadığı zamanı en aza indirmektir. Bu nedenle, herhangi bir web sitesini optimize ederken yaygın olarak kullanılan Teknik SEO prosedürlerinden bazıları şunlardır:

  • Alan adı ve Web barındırma
  • Sayfa Hızı
  • Bir web sitesinin mimarisi
  • SSL Sertifikaları
  • 404 Hataları

Alan adı ve web barındırma:

Çoğu insan, alan adının ve web barındırmanın teknik SEO kapsamına girmediğini düşünür; örneğin, (websiteniz.com) bölümünde, web sitesi anahtar kelimeniz Google’a web sitenizin amacını gösterecektir; bu nedenle, bir marka web sitesi geliştirmeniz gerekiyorsa, bir marka adı veya şirket adı, alan anahtar kelimenizin bir parçası olacaktır. Bir işletmenin yapısını anlatıyorsa daha çok tercih edilir.
Öte yandan, barındırma teknik SEO’nun bir parçası olarak kabul edilir ve Paylaşımlı barındırma, VPS hosting , VDS hosting ve Dedicated server olmak üzere dört türdür. Herhangi bir hosting satın alırken hosting sunucunuzun bölgenize ve ihtiyaçlarınıza göre olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü tüm bu sitelerde bant genişliği ve kullanım fark yaratıyor.

Sayfa hızı:

Sayfa hızı, Google sıralaması için ciddi bir sorundur; sıralamayı, özellikle mobil tarayıcı üzerinden yüklemeyi doğrudan etkiler. Google’a göre, “Mobil sayfa yüklemesindeki her saniyelik gecikme için, konuşmalar %13’e kadar düşebilir.”
Bunu anlamak için bir vaka çalışması kullanıyoruz. Diyelim ki her ay 5 milyon dolarlık bir iş yapıyorsunuz. Web sitenizde, mobil sayfa hızınızda bir saniyelik düşüşü etkileyen birkaç değişiklik yaptınız. Ay sonunda %13 kayıp yaşarsınız, bu sayede web sitesinin sayfa yüklenme hızını, Page Speed ​​Insights, GT Matrix, Pingdom vb. hesaplayabilirsiniz. Bu paragrafta anlatılan her şey bir web sitesinin Google arama sıralamalarına ulaşmasına yardımcı olur.

Web sitesinin mimarisi

Web sitenizin mimarisi olağanüstü olmalıdır. Detaylı mimari önerileri için “schema.org” adresini ziyaret edebilirsiniz.
İyi mimari, web sitesi tasarımınızın çekici olması, web sitesinde gezinmenin kolay ve sorunsuz olması ve arama motorunun web sitenizi kolayca tarayabilmesi anlamına gelir. Böylece web sitenize uygun bir mimari geliştirmek için iyi bir web sitesi teması kullanabilirsiniz. Ana kategoriler şekil 7 veya 10’u ve alt kategoriler şekil 15’i geçmemelidir. Ayrıca iyi bir mimarinin, ziyaretçilerin sitede gezinmesini kolaylaştırmak için web sitenizdeki her gönderiye dahili bağlantılar göndermesi de gereklidir. Sonunda, web sayfası mimarinizin hiyerarşisi yukarıdan aşağıya olmalıdır.

SSL sertifikası:

Web sitenizin bir SSL sertifikası rozeti yoksa, web sitenizin üst kısmında güvensiz bayrağının kimliği görüntülenecektir. Öte yandan, bir SSL sertifikası rozeti web sitenizin güvenliğini sağlayacaktır. Bir SSL sertifikası, web sitenizi HTTP’den HTTPS’ye yükselterek müşterileriniz arasında web sitenizin güvenli olduğuna dair güven yaratır. Barındırma şirketlerinin çoğu ücretsiz SSL sağlar, ancak başka bir durumda herhangi bir barındırma şirketinden de kolayca satın alabilirsiniz. SSL sertifikaları, web sitenizi güvence altına alarak Google arama sıralamalarını iyileştirmek için web sayfası görünümlerinizi en üst düzeye çıkarmak için müşterilerinizle güvenilir bir ilişki sağlayan teknik SEO’nun bir parçasıdır.

404 Hataları:

Diyelim ki web sitenizdeki sayfa silindi ve biri o sayfayı ziyaret ettiğinde web sitenizde muhtemelen 404 hata olacak. Web sitenizin sınırlı sayıda sayfası varsa, bu büyük bir sorun olarak görülmeyecektir. Ancak öte yandan, web sitenizdeki sayfa sayısı 200’den fazlaysa, geri bağlantılardan dolayı web sitenizdeki diğer birçok sayfaya bir yazı eklenebileceği için birçok 404 hatası oluşma olasılığı vardır. Bu sorunu çözmek için herhangi bir nedenle herhangi bir sayfayı silmek yerine bu sorunu gidermenizi sağlayacak olan Google arama konsolundan yardım alabilirsiniz. Bunun yanı sıra, o sayfaya daha fazla şey ekleyerek 404 hata sayfasını daha ilginç hale getirebilirsiniz, böylece herhangi bir ziyaretçi yanlışlıkla o sayfaya gelirse, ilginç faktör nedeniyle daha fazla bilgi keşfedene kadar o sayfadan ayrılamaz.
Yukarıda tartışılan tüm teknikler, bir WordPress web sitesinin Google arama sıralamalarına ulaşması için en iyi teknik SEO teknikleri olarak kabul edilir.

Bu makaleyi beğendiyseniz, UltaHost barındırma platformunu seveceksiniz. Destek ekibimizden 7/24 destek alın. Güçlü altyapımız otomatik ölçeklendirme, performans ve güvenliğe odaklanır. Size farkı gösterelim! Planlarımıza göz atın

Previous Post
UltaHost affiliate program

UltaHost Ortaklık Programı Şimdi Kayıt İçin Açıldı

Next Post
How to start your own social network platform

Kendi sosyal ağ platformunuzu nasıl başlatırsınız?

Related Posts
 25% off   Enjoy Powerful Next-Gen VPS Hosting from as low as $5.50