UltaHost neden en iyi ucuz web host şirketidir?

UltaHost the best cheap web host
Why is UltaHost the best cheap Web Host?
Shares

Web hostingte paranıza en iyi değeri mi arıyorsunuz? Doğru yere geldiniz!

İnternette bir site sahibi olmanın en önemli unsurlarından birisi de web hostingtir. Web hostunuzun kalitesi sitenizin performansı, sağlamlığı ve güvenliğini direkt olarak etkiler. Websiteniz ve onun içindeki içerikleri bir ev gibi düşünün. Bu evinizin kurulduğu arazinin temiz, diğerlerine erişilebilir ve doğal afetlere karşı dayanıklı bir alan olmasını istersiniz değil mi? Evinizi asla dağın başındaki taşlı bir tepenin birinde her an kayıp gidebilecek bir alana kurmazsınız. Peki neden web hosting sağlayıcınızda taviz veresiniz?

Eğer web hosting hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadan pazarda iyi bir hosting sağlayıcısı arayışına girdiyseniz kafanızı çok karışık halde bulabilirsiniz. On binlerce hatta yüz binlerce farklı web hosting şirketi ortalıkta dolanıyor ve her biri paranıza en iyi hizmeti vereceklerini iddia ediyorlar. Peki hangisinin gerçekten iyi olduğunu ve hangilerinin para ve zaman israfı olduğunu nasıl anlayabilirsiniz? Burada web hostingteki en iyi fırsatları nasıl bulup yakalayabileceğinizi anlatmak için bulunuyoruz.

Öncelikle web hosting şirketlerinin sunucu adı verilen özelleştirilmiş bilgisayarı kullanarak sitelerini barındırdıklarını ve bunların evdeki bilgisayarınıza gayet benzer şekilde çalıştıklarını anlamalısınız. Bu sunucuları sıradan kişisel bilgisayarlardan ayıran performansları ve sağlamlık seviyeleridir. Bunun birkaç yönü var.

Bir sunucu bütün gün açık ve çalışıyor olmalı. Bir sunucunun erişilebilir ve tam çalışır durumda olduğu süre zarfına çalışma süresi diyoruz. Maalesef ortalıkta %90 çalışma süresine bile ulaşamayan web hosting şirketleri ve bu kabul edilemez. Bu sitenizin her gün en az iki buçuk saat kapalı olduğu anlamına gelir.

Bu hem sitenin sahibi olarak size hem de kitlenize büyük rahatsızlık demektir. Diğer yandan UltaHost size %99.9 çalışma süresi sözü verir. (%0.1 pay bıraktık çünkü bazen sunucuların başına beklenmedik şeyler gelebilir). Ve sözümüzü, hem farklı hosting websiteleri hem de müşterilerimiz tarafından değerlendirilen performansımız kanıt olmak üzere, tutuyoruz. Ne sizin ne de sunucunuzun gözünü kara çıkartmıyoruz.

Bir web sunucusunun diğer bir önemli unsuru da hızıdır. Web sunucunuzun hızı hosting sağlayıcınızın kontrolü altındadır. Bu hız yükleme sürelerini ve sitenizin ne kadar akıcı olduğunu belirler ki bu da kitlenizin kullanıcı deneyiminde elzem bir faktördür. (sitenizin yükleme hızını nasıl artırabileceğini hakkındaki rehberi buradan okuyun.)

Web sunucunuzun içinde onun hızına en fazla etki eden parçalar sunucunuzun depolama parçalarıdır. Günümüzde hala büyük isme sahip hosting sağlayıcılarının VPS planlarında bile geleneksel HDD depolama kullanması gerçekten üzücü bir durumdur. UltaHost günü kurtarmak için burada. En temel fiziksel hosting paketlerimiz bile NVMe SSD depolama barındırır ki bu varolan en hızlı SSD depolama birimidir. Kitlenizin sitenizin yüklenmesini bir zamanlayıcı açarak beklemediğinden emin olur. Buraya tıklayın ve web sunucularında kullanılan farklı depolama tipleri arasındaki farkları görün.

Ve sonunda, web siteniz üzerinde çok büyük etkileri olacak son unsur da hosting sağlayıcınızın sağlamlığıdır. Hosting sağlayıcınızın sağlamlığı web sunucularında kullandıkları parçaların kalitesi, o sunuculara sahip olup olmadıkları ve teknik desteklerinin ne kadar kullanışlı olduğu ile alakalıdır. Çoğu web hosting sağlayıcısı bu kategorilerin birinde eksik kalır ve böylece sağlam olarak değerlendirilemezler. Örneğin iyi fiyatlara sahip, son model web sunuculara ve muhteşem teknik desteği olan bir web hosting sunucusu bulursunu ama sunucu güçlerini dışarıdan temin ediyorlardır ve bu yüzden sizin de sunucu hataları yaşama ihtimalinizi arttırırlar.

UltaHost bütün sunucularına kendisi sahiptir ve onları dünyada birçok farklı konuma yerleştirerek hızlı erişim süreleri elde eder. Sizlere ayrıca paketlerimizde çok yüksek kalite donanımı piyasadaki en iyi fiyatlar ile sağlarız. Üstelik teknik desteğimiz 7 gün 24 saat erişilebilirdir ve size WordPress sayfanızı kurmaktan tutun da CodeCanyon scriptlerini nasıl yükleyeceğinize kadar her konuda yardım etmeye hazırdırlar.

Hiç abartı yapıp yapmadığımızı merak ediyor olabilirsiniz. Bir de şöyle bakın. Bir websiteyi düzgün bir şekilde barındırabilmek için yukarıda bahsettiğimiz tüm gerekli özelliklere sahip birkaç hosting sağlayıcısı bulunmakta. Ama bunlar ucuz bir hosting sağlayıcısına göre 10 kata kadar daha pahalıdır ve UltaHost’un ulta ucuz yüksek performans paketleri ile karşılaştığınızda bu daha bile artar. Tüm bu özelliklerin bizde de olduğunu hatta daha iyilerinin bile olduğunu ve üstüne üstlük fiyatlarımızın rakipsiz ve kesinlikle pazarda paranıza karşılık en iyi değeri sağladığımızı farkedince seçenek çok nettir.

Eğer bir web hosting sağlayıcısı arıyorsanız bu linke tıklayın ve paranızın değerini sonuna kadar alın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Minecraft

Bir Minecraft Sunucusu Nasıl Hazırlanabilir?

Next Post
Top 10 Envato PHP Scripts Managed by UltaHost

UltaHost ile Kullanılabilen En İyi 10 Envato PHP Scripi

Related Posts
 25% off   Enjoy Powerful Next-Gen VPS Hosting from as low as $5.50