VPS: Apple Yazılım Geliştirme için sonraki büyük şey

استضافة macOS VPS
Shares

Konu işletim sistemleri olduğunda MacOS çok uzun süredir var. Dahası, premium bilgisayar pazarının değer olarak en tepelerinde duruyor ve bu alanda pek de rakibi yok. Uzun süre daha burada kalacaklar.

Apple sağlam bir UI, sınıfının öncüsü güvenlik ve iyi entegre edilmiş bir ekosistem inşa ederek macOS kullanıcılarını Apple’a ve onun ürünlerine sadık sıkı hayranlar yaptı. Peki sırrı ne?

macOS Nedir?

macOS UNIX tabanlı bir işletim sistemi ve sadece Apple tarafından onay verilen donanımlarda çalışacak seviyede kapalı kaynaklı. Bu da kendi masaüstü ya da dizüstü bilgisayarınızda çalıştırmak için macOS’un bir kopyasını alamazsınız anlamına geliyor. macOS’u kullanmak için bir Apple masaüstü ya da dizüstü bilgisayar almalısınız.

Bu her şeyi en başa döndürüyor. Apple ekosistemine ürünlerinin yüksek fiyatları nedeniyle dahil olmak zor. Bu bir grubu diğer tüm gruplara göre daha fazla etkiliyor: yazılım geliştiricileri.

macOS ve iOS’a yazılım geliştirmenin artıları eksilerinden kat kat fazla ağır geliyor. İstatistikler, bu iki işletim sisteminin kullanıcılarının Windows ya da Android kullanıcıları ile karşılaştırıldığında bir yazılım için para ödeme ve hatta premium lisanslar alma ihtimalinin çok daha fazla olduğunu gösteriyor.

macOS için Geliştirmek

macOS ya da iOS için geliştirme yapmak Xcode’un kullanımını gerektiriyor. Bu da özel yapılmış bir IDE (Integrated Development Environment) yazılımıdır. Apple tarafından sadece macOS’da çalışacak şekilde yapılmıştır. Yani özetle Xcode bir yazılım geliştiricisinin macOS, iOS, iPad, watchOS ve tvOS gibi Apple cihazlarında çalışacak yazılımlar geliştirmek için kullanabileceği tek IDE.

Eğer Apple donanımları için uygulamalar üretmeyi planlayan bir yazılım geliştiricisi iseniz ama MacOS’a yatırım yapacak paranız yoksa ne yapmalısınız? Cevap oldukça basit; bir macOS VPS sunucusu alırsınız! Bir VPS (Sanal Özel Sunucu) kendine özel bağımsız atanmış kaynakları ile gelir bir paylaşımlı hosting paketinin aksine. Peki macOS VPS’in avantajları nelerdir ve neden bunu bir Apple bilgisayar yerine tercih etmelisiniz?

Neden macOS VPS?

Daha İyi Fiyat

Tabi ki ilk büyük avantaj fiyat. Sadece VPS için aylık, yıllık ya da birkaç yıl birden şeklinde bir abonelik ücreti ödüyorsunuz. Bu abonelik ücreti aylarca biriktiğinde bile en ucuz model Macbook’un fiyatının yarısı bile etmiyor. Ki bu Apple’ın ürettiği en ucuz MacOS cihazı!

Dahası bir VPS’de bir bilgisayara göre giriş cihazları, kasa gibi daha az donanım gerekiyor. Bu da fiyatları düşürme konusunda yardımcı oluyor.

macOS VPS, Apple bilgisayar almaktan daha ucuzdur

Daha İyi Performans

İkinci olarak, bir VPS size Apple Macbook, iMac ya da bir Mac Mini ile karşılaştırıldığında çok daha iyi teknik özellikler sunar. UltaHost’un macOS VPS’i ,örneğin, NVMe SSD sunuyor ve bu da bulunan en hızlı depolama tipi. Dahası yıldırım hızında çalışan DDR4 RAM’leri de sunuyor.

Tüm bu etkileyici yazılım daha da etkileyici bir deneyim yaratıyor çünkü macOS üretilmiş en tepkisel ve en hafif işletim sistemlerinden birisi. Bu yüzden Apple bilgisayar yerine bir macOS VPS tercih etmek size macOS ile daha iyi ve daha hızlı etkileşim sunuyor. Ve konu programlama ve yazılım geliştirme olduğunda daha iyi donanım her zaman büyük bir avantaj demektir.

Yüksek performanslı bir macOS VPS’e erişim sadece kullanıcı deneyiminizi artırmakla kalmaz aynı zamanda yazılım geliştirme hizmetlerine de büyük fayda sağlar. Yazılımcılar bu ortamın gücünü ve tepkiselliğini kullanarak daha verimli bir şekilde uygulamalar yaratabilir, test edebilir piyasaya sürebilir. Bu sayede yazılım projelerinin daha akıcı çalıştıklarından emin olurlar ve bugünün teknoloji kurdu kullanıcılarının taleplerini sağlarlar.

Uzaktan Erişim

Üçüncü olarak, VPS uzatan erişilebilirdir, 7/24 boyunca ulaşılabilirdir, bakım gerektirmez veya sürekli olarak bir güce bağlı olması, şarj edilmesi, vb. şeyleri gerektirmez. VPS sunucusu, SSH ve SFTP erişimini sunar, bu sayede kendi macOS VPS sunucunuza dünyanın her yerinden dilediğiniz zaman bağlanabilirsiniz.

Yanınızda her yere taşımanıza gerek yok. Aynı zamanda hasar alması veya çalınması konusunda -Apple cihazlar çok pahalı olduğu için, endişe etmenize gerek yok. Sadece para konusunda tasarruf etmiyorsunuz, aynı zamanda yatırımınınız fiziksel bir Apple cihazı almaktan daha güvenli.

Ölçeklenebilir

Modüler donanımın faydası şimdi ortaya çıkıyor. VPS sunucusu isteğinize ve tercihinize göre yükseltilebilir, güncellenebilir veya daha iyi bir donanıma geçirilebilir. Bütün bunları yapmak için gereken şey ise daha yüksek bir abonelik ödemesi. Diğer bir yandan, iMac’teki tek yükseltilebilir, güncellenebilir bileşen, RAM ve depolama alanıdır.

Macbook veya Mac Mini’de, elinizdekiyle kalıyorsunuz ve tamirler bile sadece Apple mağazaları üzerinden yapılabiliyor. Bu durum, dilediğiniz zaman güncelleme alabileceğiniz veya düşürebileceğiniz VPS ile karşılaştırıldığında, bilgisayarınız için daha fazla artış gösteren ödemelere yol açıyor.

Sonuç

MacOS için bir VPS yeni bir fikir değil; uzun süredir düşünülen bir şey. Ancak bir MacOS VPS sunucusu sunan, özellikle de uygun fiyatlara neredeyse başka hiçbir hosting hizmeti olmadı. Neyse ki UltaHost günü kurtarmak için burada.

UltaHost, aylık sadece $15.90’a piyasadaki en iyi macOS VPS paketlerini sunuyor! Bu fiyata, NVMe SSD depolama alanı, DDR4 RAM, endüstri lideri güvenlik protokolü, kişisel yönetim ve 7/24 teknik destek alabiliyorsunuz. Dahası, eğer sunucunuzda bir websitesi veya web uygulaması host etmek isterseniz, ücretsiz bir SSL sertifikası, otomatik günlük yedekleme, fiziksel güvenlik duvarı ve dahasını ücretsiz bir şekilde alabilirsiniz!

Eğer Apple’ın yazılımı için bir geliştirici olmak istiyorsanız, macOS’a erişime ihtiyacınız varsa ya da sadece deney yapmak istiyorsanız UltaHost’un macOS VPS’i sizin için en iyi fırsat! Paketlerimizi şimdi gezerek paranıza en fazla değeri veren ve rakipsiz hizmete ve kaliteye sahip olan paketleri keşfedin!

Previous Post
konten evergreen

İyi Bir Evergreen (Ölümsüz) İçerik Nedir? Nasıl Hazırlanır?

Next Post
Why WordPress Emails End up in Spam

WordPress Epostalarınızın Spam’a Düşmesindeki 5 Sebep

Related Posts
 25% off   Enjoy Powerful Next-Gen VPS Hosting from as low as $5.50