WordPress için En İyi 5 İletişim Formu Eklentisi

Contact Form Plugins
Top 5 Contact Form Plugins for WordPress
Shares

Kitlenizin fikirlerini almak için bir yol mu arıyorsunuz? Müşterileriniz ile insani bir iletişim mi inşa etme peşindesiniz?

Sorumlu bir site sahibi olarak her zaman iletişimi maksimize etmek ve kitleniz ile etkileşime geçmek isteyeceksinizdir. Bunun ardından da doğal olarak onların kullanması ve size ulaşması için belirli iletişim kanalları yaratmak gelir. “Bunu tam olarak nasıl başaracağım?” aklınızda şu an olan soru olmalı. Endişe etmeyin, çözüm bizde.

Bir website sahibinin kitlesi ile iyi iletişimi sağlaması için birçok farklı yol vardır. Çoğu websitenin kullandığı ilk yol epostadır. Hem eposta gönderebilen hem de alabilen bir eposta hosting ya da bir eposta sunucusu kullanırlar. İyi bir eposta hosting paketi ile alan adınızdan sınırsız eposta adresine sahip olursunuz. Örneğin alan adınız mysite.com ise [email protected], [email protected], [email protected] gibi farklı farklı adresleriniz olabilir. Bu eposta adreslerinizi departmanlara ya da takımlara fonksiyonlarına göre bölmenizi sağlar. Aynı zamanda kitleniz ile iletişim için eposta kullanımını daha basit hale getirir. Bir eposta adresinde çalışan birden fazla kullanıcıyı hem kısıtlı hem kısıtsız erişim ile tutabilirsiniz. Ancak bu iletişim kanalı daha çok kar amaçlı ve şirket girişimleri için uygundur ve kişisel website sahipleri için ortaya çok şey koymaz.

Devam edecek olursak, bir diğer çok kullanılan iletişim kanalı da sosyal medyadır. Websiteler genelde sosyal medya profillerine organik trafik çekmek için kullanılır. Bunlar hem kişisel hem de şirket websiteleridir. Tam tersi de çok popüler olan yüksek derecede etkili bir pazarlama stratejisidir ve bunun iyi bir sebebi vardır. Birkaç milyar insan günümüzde sosyal medya kullanıyor ve çok az başka şey bu kadar büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olduğunu iddia edebilir. Sonuç olarak kitleniz arasındaki insanlar yüksek ihtimalle epostaya göre size sosyal medya üzerinden ulaşırken daha rahat hissedecektir ve içleri rahat olacaktır. Bunun sebebi epostanın bir elektronik mektup olması ve bu yüzden bununla ilgili tüm formaliteleri ve karışıklıkları da taşıyor olmasıdır. Kitleniz yüksek ihtimalle eposta ile iletişime geçmek istemez eğer bu çok ciddi bir şekilde size iletmek istedikleri bir şey değilse. Bu nedenle sosyal medya kitlenizin websitenizle bağlantısı açısından daha iyi bir göstergedir.

En önemli iletişim kanallarından birisi sestir ve bir call center, cep telefonu numarası ya da dışarıya yaptırılan bir arama hizmeti bir sesli iletişim kanalı kullanmanın en etkili yollarındandır. Konuşmak hala daha doğal ve interaktif bir yoldur eğer yazmak ve internetteki botlarla sohbet etmek ile karşılaştırılırsa. Bu yüzden kullanıcılar sesli iletişim kanalları ile iletişime geçmeyi tercih ederler çünkü bu kendi konuşmaları ile daha direkt ve doğal olmalarını sağlar. Aynı zamanda daha az zamanda çok fazla bilgi iletmelerini de sağlar. Maalesef ki bu iletişim kanalı insan girişi ve işi gerektirir ve tamamen otonom hale getirilemez. Bu yüksek maliyetler anlamına gelir ve personel alımı ya da dışarıya yaptırılan hizmetler gerektirir. Bilginin saklanmasının da bu yöntemde çok yüksek olmadığını unutmayalım.

Yani birkaç farklı yöntemden bahsettik ama bunların hiçbiri tüm vakalar için yüksek derecede etkili değil. Peki bir website sahibi olarak yapmanız gereken ne olabilir? Evet, cevap oldukça basit. İletişim Formları! İletişim Formları çok uzun süredir varlar ve siz ile kitleniz arasında çok etkili bir iletişim kanalıdırlar. O genellikle bir websitenin altında gördüğünüz “Bize Ulaşın”, “Bize bir Mesaj Bırakın” ve “Bize Bildirin” diyalog kutuları iletişim formu olarak bilinir. Detaylı bir çalışma yapısı olsa da bir iletişim formu çok basit bir işi yapar. Website ziyaretçisinin birkaç diyalog kutusunu doğru bilgiler ile doldurmasını sağlar. Ardından birkaç kontrol ile bilgiyi doğrular ve tüm formu önceden belirlenen bir adrese eposta olarak yollar. Sosyal medyanın kullanım kolaylığını ve rahatlığını epostanın bağlamı ve bilgisi ile birleştirir. En iyisi de, topladığınız bilgi üzerinde tam kontrol ve depolamaya sahip olursunuz.

Bugün size WordPress sayfanıza İletişim Formları entegre etmeniz için kullanabileceğiniz en iyi 5 WordPress eklentisini göstereceğiz.

WPForms

WPForms 5 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahiptir ve sebebi de bellidir. Gerçekten çok uzun süredir vardır ve bu zaman çerçevesi içinde kendisini sağlam, güvenilir ve kullanımı kolay bir iletişim formu entegre etme yolu olarak göstermiştir. Anketlerden iletişim formlarına, ödeme formlarından bültenlere ve daha fazlasına kadar 300’den fazla şablona sahiptir. Hatta en popüler 10 WordPress eklentisinden biridir bile! Dahası eposta pazarlama ile sağlam bir entegrasyon sunarak formlarınızın etkilerini iki katına çıkartırlar. Ayrıca herhangi bir sayfaya gömmek aşırı kolaydır. Fiyatlandırma yılda 40$ ile başlar.

W8 Contact Form

W8 Contact Form WordPress için bir başka güzel iletişim formu eklentisidir ve neredeyse 10 yıldır her gün birçok kullanıcıya hizmet eder. Dahili captchası, özel form ayarları, birden fazla alıcı ve otomatik yanıtlar ile ihtiyacınız olup da W8 Forms’un sağlayamayacağı bir şey yoktur. Aynı zamanda Envato Marketplace üzerinde sunulan güzel CodeCanyon eklenti ailesindendir (Envato Elements eklentisini nasıl kullanacağınız hakkında daha fazla detayı buradan okuyabilirsiniz). W8 Forms için normal lisans 20$’dır.

Jotform’s WordPress Forms

Bu eklenti işlerinizi kolaylaştırmak ve işletmenizi yönetme şeklinizi daha iyi hale getirmek için gerekli her şeyi sağlar. Kondisyonal mantık, 30’dan fazla ödeme kapıları ve güçlü veri yönetimi araçları gibi gelişmiş özellikleri sunarlar ki hiç kodlama olmadan ideal formunuzu yaratın. Hatta sayısız gelişmiş form alanları, widgetlar ve entegrasyonlar içerir ve bunları kullanıp hali hazırda bulunan iş akışınızda kullanabilirsiniz. Kendi dökümanınızı oluşturmaya hazır yapılmış taslaklarından birini seçerek ve bunu güçlü çek-bırak inşacıları ile daha fazla kişiselleştirerek başlayabilirsiniz. Dökümanınız tamamlandığında bunu kolayca sitenize gömebilir ya da sadece bir link ile paylaşabilirsiniz. Ücretsiz paket tüm özellikleri içerir ve Bronze Paket yıllık ödendiğinde ayda 34$’a gelir.

Formidable Forms

Formidable Forms WordPress İletişim Formu kategorisinin devleri arasında ve neden olduğunu görmek kolay. Apple, Wells Fargo, WB ve bunun gibi daha fazla işletme tarafından kullanılan bu eklenti rahatça bu özelliğin en büyük şirketlere sağlayıcısıdır. Basit bir çek-bırak inşacı modeli ile bir tıkla yüklemeyi entegre ederler ve aynı zamanda ihtiyacı olanlar için HTML kişiselleştirmesi de bulunur. Dinamik alanlar ve entegre edilmiş göz atımlar gibi başka yerde bulamayacağınız son model özellikler de sunarlar. Temel paket yılda 40$ ile başlar.

Forminator

Bütçesine dikkat edenler korkmayın! Biz arkanızdayız. Forminator WordPress websitenize iletişim formları entegre etmek için net bir şekilde en iyi ücretsiz çözümdür. Temel bir görsel çek-bırak inşa aracı sunar ki gereken emek minimize olsun. Aynı zamanda quizler, geri dönüş widgetları, anketler ve daha fazlası gibi birçok özgün form taslağı sunarlar. Kullanması bedava da olsa Forminator premimu üyelik ile isteyebileceğiniz bazı özellikler de sunar.

Favori eklentinizi atladık mı? Hemen yorumlara gidip bize bildirin!

Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? Böyle daha fazla içerik için blogumuza göz atın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
How to use Envato Elements Template Kits

Envato Elements Taslak Kitleri Nasıl Kullanılır?

Next Post
Email Newsletter Plugins

WordPress için En İyi 7 Eposta Bülten Eklentisi

Related Posts