WordPress için En İyi 7 Eposta Bülten Eklentisi

Email Newsletter Plugins
7 Best WordPress Email Newsletter Plugins
Shares

Kitleniz ile iletişiminizi websitenizin ötesine genişletmek mi istiyorsunuz? WordPress sitenizde bir bülten mi üretmek istiyorsunuz?

Email Pazarlama bugün ve çağda her website sahibinin cephaneliğinde olması gereken elzem bir araçtır. Eposta pazarlama stratejileri için kullanılan en başarılı araç bir bültendir. Bu abonelerinizin gelen kutusuna direkt bir şekilde otomatik olarak gönderilen otonom, abonelik bazlı bir içerik parçasıdır. Bir WordPress kullanıcısının bu özelliği kullanması için en iyi seçeneklerinden bahsedelim şimdi.

Mailchimp

2 milyondan fazla aktif indirme ile Mailchimp’in neden listemizde birinci sırada yer aldığı sürpriz olmasa gerek. Mailchimp sürükle-bırak rahatlığı ile güçlü eposta pazarlama özelliklerini entegre etme işinde çok iyi. Mailchimp bülten kampanyaları yaratmanıza izin veriyor ve ardından onların performansını da izleyebiliyorsunuz. Bu özelliği Mailchimp’in bu kadar ünlü olma sebeplerinden birisi. Size eposta pazarlama stratejisinin verimliliği ile alakalı detaylı raporlar ve istatistikler vererek bunu ölçmenizi sağlıyor. Mailchimp aynı zamanda web sayfasında istediğiniz yere formlar yerleştirmek ve iletişim formlarına bülten abonelik onay kutucukları eklemek gibi liste yönetim özellikleri gibi temel fonkisyonlara da imkan sunuyor. Temel eklenti ücretsiz ve 2000 aboneye kadar izin veriyor. 2000 aboneden sonra yıllık planlarından birini almanız gerekiyor.

Newsletter

Newsletter ,eposta pazarlama kategorisindeki en iyi eklentiler arasında bulunan, kapsamlı, özellik dolu bir WordPress eklentisidir. Bülteniniz için özel formlar yapmanızı sağlar ya da sundukları birçok taslak arasından seçmenize olanak verir. Bunların hepsi WordPress sayfanızdan yapılabilir. SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) ile uyumludur ve Amazon’un SES’i, SendGrid vs gibi diğer hizmetler ile kolayca entegre olabilir. İstatistik, data analitikleri, bülten arşivleri, premium içerikleri kilitleme ve daha çok fazla gelişmiş özelliklere de sahiptir. Eklentinin kendisi ücretsiz ve birkaç tane ücretsiz ekstra eklentiye de sahiptir. Ancak destek almak ve gelişmiş ekstra eklentiler ücretlidir.

OptinMonster

OptinMonster WordPress’teki bir numaralı pazarlama araç seti olmasıyla gurur duyar. Ve bu iddialarının da arkasını dolduracak çok materyale sahiplerdir. Ancak bugün onların sadece eposta bülten tarafına odaklanacağız. OptinMonster daha çok pop-up yöntemi ile bir websitenin kitlesi için bülten abonelikleri yaratmaya odaklanmıştır. Zamanlayıcılar gibi gelişmiş özelliklere sahip sayısız pop-up taslakları arasından istediğinizi seçmenize olanak sağlar. Bununla birlikte akıllı sayfa hedefleme özellikleri doğru kitleye erişmek adına düzenlenebilir. OptinMonster ayrıca yeniden hedefleme parametreleri ve müşteri tutma teknikleri içerir ve bunlar bülteninizin sekme oranını düşürmenize yardımcı olur. Eklenti aylık bir abonelik modeli ile ücretlidir.

SendPress

SendPress bu listeye eklediğimiz en iyi bülten formu seçeneklerinden biridir ve bunun güzel bir sebebi vardır. Yüksek seviyede kişiselleştirilebilir, kullanışlı, sürükle-ve-bırak editörü ile WordPress’de bir paylaşım tasarlıyor gibi bültenler tasarlamanıza olanak verir. Ayrıca çok güçlü analitik özellikler sunar ve bunun içinde bülteni ne kadar kişinin açtığı, ne kadarının içerideki linklere tıkladığı ve daha fazlası gibi birçok bilgi bulunur. Dahası, SendPress eklentinin ücretsiz versiyonu ile birlikte sınırsız sayıda aboneye bülten göndermenize izin verir. Ayrıca abonelerinize bir ya da iki onay kutucuğu göndermenizi de sağlar ki onlarla bir diyalogta olun. SendPress ile web hostunuzu senkronize edebilir ya da Gmail SMTP kullanarak postalarınızı o şekilde de gönderebilirsiniz. Posta zamanlama, bağımsız güvenlik denetimi, AutoCron entegrasyonu ve bunlar gibi daha çok fazla özelliğe sahiptir!

MailPoet

MailPoet, WordPress bülten oyununda 10 yıldan fazladır bulunuyor. İşte bu yüzden işlerini iyi yaptıklarından emin olabilirsiniz. 500.000’den fazla aktif kurulumları bulunuyor ve bu sayı git gide artmaya devam ediyor. Hatta WordPress eklentileri arasında “Bülten” kelimesini aratırsanız en üstteki ilk seçenek olarak karşınıza çıkıyorlar. Temel formülü diğerleri ile aynı: kolay kullanılabilir bülten formu inşacılar, genel kullanım senaryoları için büyük bir taslak koleksiyonu ve güzel SMTP desteği. MailPoet’in fark yarattığı yer ise otomatik hoşgeldin epostaları, WooCommerce entegrasyonu ve derin bilgileri ile iyi bir teknik destek gibi yenilikçi özellikler. Ücretli paketlerinin içinde 7/24 çağrı hattı, Google Analytics, kendi eposta hizmetleri ve daha fazlası bulunuyor. Temel eklentileri ücretsiz ve 1000 aboneye kadar destekliyor. Bundan sonrası için ücretli bir paket almanız gerekiyor.

Email Subscribers by Icegram

Email Subscribers, kendilerini WordPress siteniz için talepleri artırmanızda yardımcı olacak tam bir bülten eklentisi olarak sunuyor. Eklenti pazarında 800’den fazla 5-yıldızlı inceleme ile işini iyi yapıyor olmalılar. İçinde abonelik tasarımınızı oluşturmanız için basit bir diyalog kutusu alıyorsunuz ve bunu web sayfanızda istediğiniz yere yerleştirebiliyorsunuz. Otomatik gönderi güncellemeleri, otomatik hoşgeldin epostaları, yayınlar vs. göndermenize olanak veriyor. Dahası bültenlerinizin analitiklerini ve abonelerinizin bu epostalar ile etkileşimlerini de sunuyor sizlere. Email Subscribers’ın parladığı nokta ise limitleri. Bu eklenti sizlere ücretsiz sürümde bile sınırsız taslaklar, kontaktlar, listeler, formlar, yayınlar ve gönderi bildirimleri kullanma olanağı veriyor!

Sendinblue

Sendinblue WordPress’te yükselen en büyük bülten eklenti çözümlerinden biri. Çok yüksek ihtimalle de yakında listede ilk 3’e adını yazdıracak. Temel özellikler beklediğiniz gibi. Onun haricinde, abonelerinizi farklı kategorilere ayırmanızı sağlayarak segmentasyon özellikli kontakt listeleri var. Bunun yanı sıra birçok farklı bülten ve eposta taslaklarına sahip ki belirli abone tipine en uygun taslakları seçerek belirli tipte epostalar gönderin. Standart bülten abone kutucuğu bile dilenirse CSS ve HTML kullanılarak modifiye edilebilir. Ayrıca teyit epostaları gönderme ve hata mesajları gösterme seçenekleri de bulunuyor. Bunun yanı sıra birçok farklı SMTP sağlayıcısı için destek veriyorlar ve ücretsiz paket günde 300’e kadar eposta göndermenize olanak veriyor.

Sitenizi biranevvel yüklemenizi önerdiğimiz bizim için en iyi Eposta Bülten eklentileridir. Websitelerden bahsetmişken, eğer WordPress siteniz için bir hosting arıyorsanız, burada sizin için en iyi çözüme sahibiz!

Bu makaleyi faydalı buldunuz mu? Daha fazla böyle içerik görmek için blogumuzu okumaya devam edin.

Previous Post
Contact Form Plugins

WordPress için En İyi 5 İletişim Formu Eklentisi

Next Post
Why is it Worth Having GA and GTM on Your Website?

Websitenizde GA ve GTM’ye Sahip Olmak Neden Önemli?

Related Posts
 25% off   Enjoy Powerful Next-Gen VPS Hosting from as low as $5.50