رد کردن ۱۰ افسانه رایج دربارهٔ سئو SEO

بسیاری از صاحبان وب سایت هیچ ایده‌‌ای درباهٔ سئو ندارند اما می خواهند سایتشان در موتور جستجوی گوگل ظاهر شود، خودشان را تبلیغ کنند و درآمد کسب کنند. با این حال، موضوع سئو سوالات و تردیدهای متعددی را ایجاد می کند. افسانه های زیادی در مورد رنکینگ یا موقعیت سایت وجود دارد که به این صنعت آسیب می‌زند و فرآیند موقعیت‌یابی را مختل می‌کند.

فردی بدون دانش سئو ممکن است سعی کند وب سایت خود را بر اساس چند قانون طلایی رنکینگ کند. اما اگر آن قوانین طلایی که آنها درباره آن شنیده‌اند معتبر نباشند چه؟

رازهای رنکینگ وب سایت

ممکن است متخصصان سئو افرادی مرموز به نظر بیایند. آنها احتمالا دیگ بزرگی با مواد حباب‌دار و بقایای حیوانات عجیب و غریب را در دفتر تاریک خود دارند در عین حال به زبان عجیب و غریب طلسم‌هایی را زمزمه می‌کنند! خوب، اینطور نیست. برای به دست آوردن افکت‌های رنکینگ مورد نظر، نیازی به دیگ یا طلسم ندارید.

بهینه سازی وب سایت یک فرآیند طولانی مدت است که عمدتاً بر اساس کار طاقت فرسا و سخت تیمی از متخصصان شکل می‌گیرد. ساعت‌ها تجزیه و تحلیل و تفسیر داده‌ها، حل مشکلات در حال رشد و آشنا بودن با تغییرات دائمی گوگل تنها برخی از کارهای است که به یک وب سایت کمک می‌کند تا در نتایج جستجو رنکینگ بالایی داشته باشد.

افسانه‌های سئو بازتابی از واقعیت نیستند اما همچنان در ذهن کارآفرینان و بازاریابان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. در زیر شک و شبهه‌های مربوط به آنها را برطرف می‌کنم.

سئو با رسیدن به یک رنکینگ بالا پایان می‌یابد

رنکینگ بالا در SERP تنها یکی از اهداف مشتری است. سئو تنها به بهبود موقعیت وب سایت ختم نمی‌شود. افزایش بازدید صفحه و در نتیجه ترافیک بیشتر باید از عواملی باشد که افزایش می‌یابد. متخصصان باید تمام تلاش خود را انجام دهند تا مطمعن شوند که کاربری که به وب سایت می آید محصول یا خدماتی را خریداری می‌کند.

علاوه بر این، الگوریتم گوگل به خواب نمی‌رود و هر لحظه می‌تواند رنکینگ یک وب سایت را به خاطر سایت دیگری پایین بیاورد. علاوه بر این، در این رقابت هر کاری انجام می‌دهند تا در نتایج جستجو از روی شما بپرند. قبل از اینکه به جایگاه اول برسید، سایت دیگری قبل از شما در آن مکان بوده است.

بنابراین، متخصصان سئو وضعیت را رصد می‌کنند، تغییرات و اصلاحات را اعمال می‌کنند و لینک پروفایل را تقویت می‌کنند تا وب سایت برای مدت طولانی‌تری در جایگاه بالا باقی بماند.

SEO specialists monitor the situation, make changes and corrections, and enrich the link profile

آژانس‌ها جایگاه خاصی را در نتایج جستجو به شما تضمین می‌کند

و این چگونه ممکن هست؟ تنها امکانی که می توانم به آن فکر کنم این است که گوگل یک حراجی را سازماندهی می‌کند. سعی کنید تصور کنید: امروز ما عبارت “سرعت نور چقدر است؟” را به عنوان پیشنهاد به مزایده می‌گذاریم. با این حال، اگر نتایج به قیمت بستگی داشت، چه کسی از موتور جستجو استفاده میکرد؟ بنابراین، ویکی‌پدیا مثل الان در فهرست جستجو سلطنت نمیکرد.

هدف از قرار گرفتن در نتایج جستجو قرار دادن وب سایت در بالاترین رنکینگ طبیعی است. موفقیت نهایی شامل عوامل و متغیرهای زیادی است که هرگز تضمینی برای موفقیت در آن وجود ندارد. هیچ متخصص سئو نمی‌تواند نتیجه خاصی را برای کلمات کلیدی رقیب تضمین کند.

رتبه اول در SERP تضمین کنندهٔ بیشترین ترافیک است

گاهی اوقات وقتی وب سایت به رتبه اول می‌رسد اما ترافیک رضایت بخش نیست. البته در بیشتر موارد بالاترین موقعیت در SERP برابر با بیشترین تعداد بازدید کننده است، اما استثناهایی هم وجود دارد.

ظاهر نتایج دائماً در حال تغییر است. به غیر از تبلیغات پرداخت شده، نقشه ها یا گرافیک‌ها شما نمی توانید جایگاه صفر را فراموش کنید، که به گفته گوگل بهترین پاسخ را به پرسش ارائه می‌دهد. از آنجایی که پاسخ قانع کننده مستقیماً نمایش داده می‌شود، کاربران به ندرت به صفحه مراجعه می‌کنند. خواننده سوالی میپرسد و گوگل پاسخ را از سایت شما گرفته ارائه می‌دهد و تمام.

نتایج جستجوی گسترده (عکس ها، ستاره‌های بررسی، قیمت، سهام، نویسنده مقاله و غیره) نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند. حتی اگر در رنکینگ پایین‌تری قرار داشته باشند، می‌توانند توجه کاربر را از همان ابتدا بیشتر از یک جواب ساده به خود جلب کنند.

در نظر بگیرید که چند بار فوراً SERP را پایین آورده‌اید چون TOP3 معمولاً پلتفرم‌های شناخته شده با محصولات خاص خودشان هستند. بنابراین کاربر گاهی اوقات از اولین نتیجه‌ای که در تبلیغات گنجانده می‌شود صرف نظر می‌کند. بنابراین، همیشه پریدن از روی غول‌های بازار نتیجه مورد نظر را به همراه نخواهد داشت.

هرکسی می‌تواند رنکینگ وب‌سایت را طراحی کند

هر کسی می تواند خانه بسازد، حسابداری کند یا ماشین تعمیر کند. بله حتما. بالاخره این کاری است که مردم انجام می‌دهند. ولی فقط افرادی که دارای تجربه و تحصیلات مناسب هستند قادر به انجام آن هستند. شما می توانید سعی کنید وب سایت خود را به تنهایی در رنکینگ بالا نشان دهید، اما آیا این تلاش کافی است؟

وقتی نوبت به رنکینگ‌های برتر می‌رسد، خواستن کافی نیست. دانش، تجربه، درک مستفیم، توانایی تجزیه و تحلیل و تفسیر دقیق داده‌ها، انتخاب صحیح کلمات کلیدی، ابزارهای بسیار گران قیمت و به روز بودن با همه تغییرات و نوآوری‌ها هست که به آن نیاز دارید. داشتن صبر و اختصاص زمان زیاد ه این موضوع هم بسیار مهم است.

SEO requires knowledge, experience, intuition, the ability to accurately analyze and interpret data

رنکینگ مستقل صفحات امکان پذیر است، اما این کار به آزمون و خطای زیاد، اتلاف وقت و پرداخت هزینه بیشتر از جیبتان برای خرید ابزار مناسب را نیاز دارد. اکثر کارآفرینان توانایی پرداخت این هزینه را ندارند.

سئو بر اساس فعالیت‌های غیرقانونی می‌باشد

اظهار نظر کردن در این باره سخت است. اول از همه، سئو توسط قانون خاصی تنظیم نمی‌شود. البته، هنگام برخورد با سئو، به برخی قوانین (مثلاً کپی رایت) اتکا می‌کنیم، اما در مورد حسابداری نیز این موضوع صدق می‌کند. اینکه بخش کوچکی از حسابداران دست به فعالیت‌های غیرقانونی می‌زنند به این معنا نیست که حسابداری بر اساس فعالیت‌های غیرقانونی انجام می‌گیرد.

علاوه بر قانون، سئو از شما می‌خواهد که از دستورالعمل‌ها و سیاست‌های گوگل هم پیروی کنید. اگر کسی از روش‌هایی ممنوعه استفاده کند نتایج اسفناکی ممکن هست برای وب سایت به همراه داشته باشد. محتوای ارزشمند، لینک‌های طبیعی منتهی به وب‌سایت، پشتیبانی از بازاریابی محتوا یا سایر اقدامات برای کمک به سئو از عوامل کاربردی هستند.

سئو امکان اینکه به سرعت به هدف خود برسید را به شما می‌دهد

هنوز باورهای اشتباهی وجود دارد که سئو به سرعت تاثیر می‌گذارد. سئو فرآیندی زمان بری هست و تعیین اینکه چه زمانی اولین تأثیرات را خواهید دید چالش برانگیز است. تجزیه و تحلیل و اجرای تغییرات در وب سایت شامل بخش فنی (سرعت بارگذاری، نسخه موبایل و …) و محتوایی (بهینه سازی محتوا) یا UX و فرآیند ساخت لینک – همه اینها به زمان احتیاج دارند.

به یاد داشته باشید که ربات‌های گوگل کار متخصصان سئو را ارزیابی می‌کنند و زمانی که یک صفحه مشخص به جایگاه بالا می‌رسد بستگی به الگوریتم‌ها دارد . بنابراین، یک وب سایت در نقطه پایین‌تر بلافاصله پس از شروع فعالیت‌های سئو شاهد افزایش نخواهد بود. گاهی اوقات ممکن است تا چندین ماه طول بکشد.

به سئو بیش از حد اهمیت داده شده

رنکینگ بالای یک صفحه در نتایج جستجو به ندرت یک اتفاق تصادفی است و مطمئناً وقتی صحبت از رقابت در مورد کلمات کلیدی می‌شود هرگز اتفاقی نخواهد بود. گاهی اوقات محتوای ارزشمند از خود دفاع می‌کند، اما برای رقابت با سئو حرفه‌ای کافی نیستند. بدون عملکرد همزمان با بهبود کیفیت وب سایت یا تطبیق آن با نیازهای کاربر، در واقع خود را به ده نتیجه دوم محکوم می‌کنید.

بنابراین، می‌توانید در کمپین‌های مالی سرمایه‌گذاری کنید و خود را در رسانه‌های اجتماعی معرفی کنید، اما برای کسب رنکینگ بالا در نتایج جستجوی ارگانیک باید حرفه‌ای عمل کنید. پس جواب بدید، آیا سئو بیش از حد بزرگ‌نمایی شده یا شاید نیازهای بازار در حوزه بازاریابی اینترنتی آن را اینقدر پر سر و صدا کرده؟

لینک های خارجی و بازاریابی محتوا برای “پرتاب صفحه به فضا” کافی است.

برای دستیابی به نتیجه عالی در موتور جستجو، باید به مسائل زیادی پرداخت. یکی از مهم ترین آنها مجموعه‌ای از لینک‌های طبیعی با اعتبار بالا و بازاریابی محتوا است. با این حال، دستیابی به نتایج رضایت بخش تنها با تکیه بر این دو جنبه مشکل ساز خواهد بود. سئو یک فرآیند چند طرفه است. هر دو طرف در محل و خارج از سایت به یک اندازه مهم هستند.

Link building is essential part of SEO, but it is only the part

محتوای جذاب و درگیر کننده می‌تواند کاربر را جذب کند، اما برای قرار دادن وب سایت شما در نتایج ارگانیک گوگل بدون تنظیم صفحه‌های وب سایت کافی نخواهد بود. از سوی دیگر، اگر یک لینک پروفایل چشمگیر دارید اما وب سایتی شما با آن هم‌خوانی ندارد همچنان رقابتی را که میل به کمال‌گرایی دارد شکست نخواهید داد.

هر وب سایتی می‌تواند رنکینگ بالایی داشته باشد

در تئوری، احتمالاً بله، اما همانطور که قبلاً اشاره کردم، رنکینگ مؤثر به عوامل زیادی بستگی دارد. ما می‌توانیم روی برخی از آنها نه همه آنها تأثیر بگذاریم. شما فقط می‌توانید الگوریتم‌های گوگل را حدس بزنید و سعی کنید مطابق با آن رفتار کنید اما این هیچ تضمینی به موفقیت به شما نخواهد داد.

گاهی اوقات یک سرور ضعیف، جهت‌یابی غیرمنطقی وب سایت یا بسیاری موارد دیگر در رنکینگ موثر اختلال ایجاد می‌کند و مانع موفقیت پروژه می‌شود.

هیچ تفاوتی بین سئوی سراسری و محلی وجود ندارد

با نگاهی گسترده به موضوع میفهمیم که این دو حوزه بازاریابی اینترنتی در موارد خاصی متفاوت هستند. اول، در مورد استراتژی عمل و انتخاب کلمات کلیدی برای هدف قرار دادن گروهی از دریافت کنندگان است.

سئوی محلی باید ویژگی منطقه‌ای داشته باشد. این شامل که نه تنها عبارات بلکه لینک‌های مناسب از صفحات محلی و یا قابل مشاهده در گوگل مپ هم هست. همچنین ایجاد شناخت برند در یک منطقه مشخص که در اولویت پروژه‌های ملی یا جهانی نیست هم بسیار مهم است.

نتیجه

افسانه‌ها در مورد سئو وجود دارد و تا زمانی که این بخش از بازار به خوبی پیش می‌رود وجود خواهند داشت. مهمترین چیز اثبات صحت اطلاعات نادرست است. پیچیدگی این موضوع باعث می‌شود افسانه‌ها رشد کنند و گاهی اوقات رنگ و بوی تمسخرآمیزی به خود بگیرند. قضاوت صحیح داشته باشید و اگر شک کردید با یک متخصص مشورت کنید تا مشکل را پررنگ‌تر کند و به شما در حل آن کمک کند.

اگر از این مقاله لذت بردید، پس پلتفرم میزبانی UltaHost را هم دوست خواهید داشت. از پشتیبانی 24 ساعته از تیم پشتیبانی ما استفاده کنید. زیرساخت‌های قدرتمند ما بر مقیاس‌بندی خودکار، عملکرد و امنیت متمرکز است. بگذارید تفاوت را به شما نشان دهیم! برنامه های ما را بررسی کنید!

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post
Top 10 WordPress SEO Plugins

۱۰ تا از بهترین پلاگین‌های سئو وردپرس

Total
0
Share