Jak stworzyć własną platformę społecznościową?

How to start your own social network platform
How to start your own social network platform
Shares

W dzisiejszych czasach, gdy trendy błyskawicznie ewoluują, media społecznościowe są optymalnym sposobem na nawiązywanie kontaktów. Przez ostatnią dekadę media społecznościowe dynamicznie się rozwijały i rozprzestrzeniały na całym świecie. Ten trend trwa, dlatego wiele firm musi się zastanowić czy warto stworzyć własną platformę społecznościową. Wyobraź sobie tylko dedykowany serwis społecznościowych dla twojej niszy!

Obecnie ludzie tworzą społeczności online w swoich dziedzinach, aby pozostać w kontakcie z ludźmi o wspólnych zainteresowaniach. Osoby związane z show-biznesem aktywnie rozwijają swoją społeczność, a aktywiści społeczni tworzą swoje kanały social media, aby pozostać ze sobą w kontakcie. Powodem, dla którego ludzie tworzą takie społeczności, jest przekonanie, że stare platformy społecznościowe są zatłoczone i zbyt publiczne.

Wielu z nich czuło się niepewnie w popularnych serwisach i miało wrażenie, że nie mogą oddzielić życia zawodowego od prywatnego. Innym powodem, dla którego ludzie podejmują takie działania, jest kwestia poufności danych, co stanowi obecnie gorący temat debaty. Istnieje wiele branż, nisz i środowisk, które chętnie przeniosą się do innych serwisów społecznościowych niż te najpopularniejsze, jeżeli ich dane osobowe będą bardziej chronione.

Taka atmosfera wśród użytkowników mediów społecznościowych jest szansą dla osób przedsiębiorczych, które czują się na siłach zagospodarować potrzeby w zakresie social media danej niszy, grupy społecznej lub środowiska.


Jak się przygotować do stworzenia sieci społecznościowej?

Pierwszym krokiem na drodze do stworzenia sieci społecznościowej jest identyfikacja przestrzeni. Aby zidentyfikować przestrzeń na rynku, przede wszystkim musisz przeprowadzić badania rynku i określić obszary, w których mógłbyś uruchomić własną platformę społecznościową. W tym celu będziesz musiał prowadzić badania, głównie w internecie, ale w niektórych przypadkach też osobiście.

Konieczne będzie dogłębne poznanie środowiska, dla którego chcesz stworzyć własną platformę społecznościową. Musisz poczuć różnorodność kulturową, która panuje w danej niszy. W tym celu zaleca się dołączenie do wydarzeń związanych z danym tematem i obserwowanie tam ludzi. Po zidentyfikowaniu przestrzeni musisz zdefiniować swoją grupę docelową, a następnie przejść do technicznego projektowania sieci społecznościowej.

Po przeczytaniu ostatniego kroku przeszły cię ciarki? Niepotrzebnie, nie ma co się martwić. Obecnie do stworzenia zaawansowanej platformy społecznościowej z technicznego punktu widzenia nie potrzebujesz już milionów dolarów ani setek ludzi w zespole. Obecnie aby stworzyć sieć społecznościową, musisz tylko zidentyfikować potrzebę i swoją grupę docelową, a następnie dobrać odpowiedni system CMS, która pozwoli ci stworzyć taką platformę, jaką potrzebujesz.

Rozwijanie platformy social media to wyzwanie, dlatego wiele rzeczy musisz sobie uprościć. Jednym z aspektów, w których nie warto rzucać sobie kłód pod nogi jest techniczny aspekt tworzenia serwisu. Warto skorzystać z dobrego rozwiązania technicznego, dzięki któremu nie będziesz musiał korzystać z programistów.

WoWonder jest skryptem PHP za pomocą którego w ciągu krótkiego czasu przygotujesz własną platformę społecznościową. Jest on bardzo wydajny i bezpieczny, i z pewnością spełni wszystkie twoje wymagania. Za $125 stworzysz dokładnie taką sieć społecznościową jaką chcesz. Gdybyś chciał pisać kod swojej platformy social media od zera, musiałbyś się liczyć ze sto razy większymi kosztami.


By stworzyć własną platformę społecznościową wybierz najlepszy skrypt

Skrypt społecznościowy WoWonder ma niemal wszystkie zaawansowane funkcje, które powinna mieć sieć społecznościowa, a także kilka takich, które czynią go wyjątkowym w porównaniu z innymi. Sprawdź porównanie między WoWonder a Sngine, a zobaczysz, że jest to najlepszy skrypt dostępny na rynku. Co więcej, jest dostępny w bardzo niskiej cenie! Inne skrypty PHP w tej półce cenowej nie mogą konkurować z WoWonder ani pod względem szybkości, funkcji ani wydajności.

Skrypt społecznościowy WoWonder ma niemal wszystkie zaawansowane funkcje, które powinna mieć sieć społecznościowa

WoWonder posiada funkcję przechowywania w chmurze, która pozwala użytkownikom korzystać z Amazon S3 do zdalnego przesyłania swoich mediów. Wowonder jest w pełni zabezpieczony dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii.

Kolejną zaletą WoWonder są ciągłe aktualizacje. Zespół WoWonder robi wszystko by zapewnić użytkownikom unikalne doświadczenia, czego efektem jest wdrażanie nowych technologii i pomysłów. W ten sposób WoWonder staje się coraz bardziej bezpieczny przyjazny dla użytkownika.

Co więcej, WoWonder to jedyny klon społecznościowy z autorskimi aplikacjami mobilnymi. Umożliwia to wyróżnienie się i przyciągnięcie coraz większej liczby klientów. Gdy twoi użytkownicy dostaną dostęp do mediów społecznościowych za pomocą aplikacji mobilnej, zwiększy to zasięg i ruch platformy, co przełoży się na generowanie coraz większych przychodów.

Portal WoWonder CMS składa się z dwóch kategorii:

 • Panel administratora
 • Panel użytkownika

Funkcje panelu administratora w WoWonder:

Panel administratora został opracowany przy użyciu najnowszych technologii. Jest wyposażony w bardzo rozwinięte statystyki z wykresami analizującymi informacje o witrynie. Jako administrator masz prawo do aktualizacji ogólnych ustawień witryny oraz ustawień użytkownika. Tworząc własną platformę społecznościową musisz w końcu samodzielnie dbać o to, aby twoja platforma nie łamała prawa ani norm społecznych.

Możesz spersonalizować wygląd, zarządzać ustawieniami monetyzacji i dostosowywać reklamy. Możesz też stosować CRUD – zarówno w pojedynczym przypadku jak i na całej sieci. By mieć kontrolę nad serwisem możesz moderować i usuwać komentarze, posty i użytkowników. Możesz też chronić serwis przed botami stosując reCaptcha. Masz też możliwość tworzenia rang i rodzajów kont z różnym zakresem uprawnień.

Funkcje panelu użytkownika w WoWonder:

 • Wysokowydajny system pamięci cache: Jedną z kluczowych cech każdej społeczności internetowej jest szybkość. Z WoWonder przyspieszysz dzięki systemowi pamięci cache, który umożliwia obsługę obciążenia nawet do miliona użytkowników! Dzięki temu, tworząc własną platformę społecznościową nie musisz się bać o wydajność.
 • Logowanie za pomocą social media: Użytkownik ma prawo wyboru czy chce zarejestrować konto za pomocą adresu e-mail czy też połączyć je ze swoimi obecnymi social media. WoWonder daje możliwość logowania za pomocą różnych popularnych sieci społecznościowych.
 • Przyjazne i proste URL: WoWonder stosuje prostą, klarowną i przyjazną politykę adresów URL, dzięki czemu adresy URL w twojej sieci społecznościowej będą czytelne i zrozumiałe.
 • Ostatnio dostępny: Pokazuje ostatnią widoczność użytkownika oraz status online.
 • Powiadomienia o odwiedzeniu profilu: Użytkownik otrzymuje powiadomienie, gdy ktoś odwiedzi jego profil.
 • System znajomych i obserwowanych: WoWonder oferuje obie opcje – system znajomych podobny do Facebooka oraz system obserwowanych podobny do Twittera. To zależy wyłącznie od twojej decyzji i polityki twojej firmy, którą metodę wybierzesz. Możesz nawet stworzyć własną platformę społecznościową z zastosowaniem obu systemów.
 • Strona główna i aktualności: Wyświetla posty, filmy, zdjęcia, mapy i pliki opublikowane przez znajomych i osoby, które obserwujesz. Obejmuje również filtry opowieści, rekomendacje do obserwowania oraz nawiązania znajomości oraz listę aktywności użytkownika.
 • Osobisty kalendarz: WoWonder umożliwia przeglądanie profili innych użytkowników – posty, zdjęcia i filmy opublikowane i udostępnione przez użytkownika.
 • Strony: Użytkownicy mogą tworzyć i usuwać strony. Użytkownik może zapraszać swoich znajomych, aby je polubili.
 • Grupy: Użytkownicy mogą tworzyć nieograniczoną liczbę grup i dodawać do nich swoich znajomych.
 • Gry: Użytkownicy mogą grać w nieograniczoną liczbę gier flash.
 • Obsługa wideo: Użytkownik ma możliwość udostępniania wideo na swojej osi czasu z dowolnego źródła.
 • Albumy zdjęć: Użytkownicy mogą tworzyć nieograniczoną liczbę albumów ze zdjęciami o przyjaznym wyglądzie.
 • Zdjęcie w tle: Dynamiczne tło na profilu użytkownika.
 • Zdjęcie profilowe: Dynamiczne zdjęcie profilowe dla użytkowników.
 • Prywatność użytkownika: WoWonder umożliwia użytkownikom decydowanie o tym, kto może dodawać posty na ich osi czasu, kto może do nich pisać, oraz co zrobić z zaproszeniami do znajomych i obserwującymi.
 • Informacje o profilu użytkownika: Wyświetla informacje o profilu użytkownika.
 • Powiadomienia: Użytkownik otrzymuje wybrane przez siebie powiadomienia.
 • Wzmianki: Użytkownicy mogą tagować innych w swoich statusach i wiadomościach poprzez symbol @.
 • Hasztagi: Wyświetla aktualne tematy i tematy związane z treściami udostępnionymi przez użytkowników pod danymi hasłami oznaczonymi symbolem #.
 • Zarządzanie postami: Użytkownicy mogą edytować i usuwać swoje posty oraz zapisywać posty innych użytkowników, by przeglądać je później.
 • Wydarzenia: Użytkownik może stworzyć i udostępnić swoje wydarzenia oraz zapraszać do niego innych użytkowników.
 • Historia wyszukiwania: Wszystko, czego użytkownik szukał, zostanie zapisane w ostatnich wyszukiwaniach, z możliwością ich wyczyszczenia.
 • Prywatność postu: Użytkownicy mogą edytować prywatność postów.
 • Reakcje: Użytkownicy mogą polubić post lub znielubić (zminusować, dać łapkę w dół) post i zobaczyć listę osób, które również na niego zareagowały.
 • Komentarze i odpowiedzi: Użytkownicy mogą komentować posty i odpowiadać na komentarze. Tworząc własną platformę społecznościową musisz zadbać o dużą aktywność użytkowników, co przełoży się na wymierne korzyści w obszarze SEO.
 • Zgłoszenia: Użytkownicy mają możliwość zgłaszania postów do sprawdzenia przez administratorów.
 • Czat na żywo: System czatu na żywo w czasie rzeczywistym (online, offline).
 • Wiadomości: Użytkownicy mogą sobie wysyłać wiadomości oraz udostępniać pliki.
 • Aktywności: Wyświetla najnowsze działania użytkownika.
 • Wielojęzyczność: Interfejs jest dostępny w czterech językach.
 • System weryfikacji profili oraz stron: Administrator może ustawić różne formy weryfikacji strony oraz użytkownika oraz zdecydować się na wyświetlanie informacji o profilach zweryfikowanych i nie.
 • Responsywność: WoWonder jest w pełni responsywny na wszystkich urządzeniach i przeglądarkach.
 • Odzyskiwanie konta: Użytkownik ma możliwość odzyskiwania hasła za pomocą e-maila.
 • Licznik użytkowników online: Widzisz ilu jest użytkowników online w twoim serwisie. Możesz też włączyć taki licznik na stronie głównej.
 • Emotikony: Użytkownicy mogą korzystać z emoji zarówno w postach jak i w wiadomościach.

Podsumowanie

Stworzenie własnej platformy społecznościowej z pewnością będzie wyzwaniem. By sobie nieco je ułatwić, należy dokonać trafnego wyboru odpowiedniego skryptu PHP do tworzenia skryptów społecznościowych. Takim skryptem jest WoWonder. Zakasaj zatem rękawy i zacznij tworzyć miejsce, w którym wybrana przez ciebie społeczność będzie mogła się rozwijać. WoWonder pomoże ci w realizacji twoich planów i uczyni to wyzwanie łatwiejszym.

UltaHost oferuje bezpłatną instalację dla twojego skryptu PHP WoWonder. Sprawdź ofertę i wybierz jeden z naszych planów hostingu dla sieci społecznościowych, by zainstalować swój skrypt w ciągu zaledwie 30 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
10 Best PHP Social Network Script

10 najlepszych skryptów PHP dla sieci społecznościowej

Next Post
Wowonder vs. sengine

WoWonder i Sngine: który skrypt PHP dla social media wybrać?

Related Posts
 25% off   Enjoy Powerful Next-Gen VPS Hosting from as low as $5.50