İşletmeler için VPS kullanmanın en önemli 6 avantajı.

Top 6 Benefits of using VPS hosting for business
Top 6 Benefits of using VPS hosting for business
Shares

Neden iş için UltaHost VPS Hosting kullanmalısınız?

İşletmeler her zaman hareket halindedir. Başarılı bir iş yaratırken performansın ve güvenilirliğin önemi unutulmamalıdır. Nihai performans, her müşterinin beklediği ve hak ettiği şeydir. İnternet, iş metodolojisini tamamen değiştirdi. Günümüzde iş performansı esas olarak web sunucularına bağlıdır – yavaş bir sunucu, sinirli bir müşteri listesiyle sonuçlanacaktır. Ayrıca, bazı durumlarda gelir kaybı beklenir. Bu nedenle bugün birçok işletme, barındırma ihtiyaçları için sanal özel sunucuları veya VPS barındırmayı benimsiyor. Bu yazıda, işletmeniz için barındırmalı bir VPS’ye sahip olmanın avantajlarına bakacağız.

VPS nedir?

VPS, Virtual Private Server’ın kısaltmasıdır. “Sunucu”, web sitenizdeki tüm verileri ve dosyaları depolayan ve yöneten yetkili bir bilgisayardır. Öte yandan, VPS barındırma sanallaştırma teknolojisini kullanır. Bu teknoloji ile VPS barındırma, birincil sunucuyu sanal olarak birden çok sunucuya böler. Merkezi sunucuda olduğu için “makinedeki hayalet” olarak görebilir ama aynı kalır.

VPS Hosting’in Faydaları:

Geliştirilmiş güvenilirlik

İş açısından bakıldığında, paylaşımlı barındırma yapmak çok akıllıca bir seçim değildir. Kötü bir kullanıcı eyleminin tam bir sunucu hatasına yol açabileceği bir etki alanı havuzu gibidir. Ayrıca, paylaşılan sunucuların güvenilirliği risk altındadır. Paylaşımlı barındırma nedeniyle, birçok kullanıcı aynı sunucu üzerinde çalışıyor ve bu da sunucu güvenilirliğini azaltıyor. Ve trafikteki ani bir artış performans sorunlarına yol açabilir. Yavaş yükleme, genel bir ağ ile birlikte gelir. Ayrıca saldırıya uğrama riskiniz de olabilir.
Öte yandan, VPS hostıng , diğer fiziksel sunuculardan bağımsızdır. VPS ana bilgisayarları, altyapı hatalarını da yönetebilir. VPS hosting tarafından oluşturulan sanal ortam, tek bir web sitesi için özel olarak tasarlanmıştır. Yani diğer web sitelerinin trafiğinde bir artış olsa bile herhangi bir kesinti olmadan görevlerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Ve web siteniz bağımsız olarak kendi alanında kalacaktır. Tüm bu faktörler, güvenilir bir Kullanıcı deneyimi sağlamada ve müşteri memnuniyet düzeyini artırmada büyük rol oynamaktadır.

Kök Erişimi_ Daha fazla kontrol

Bir sanal özel sunucu, barındırma işleminiz için birçok avantaj sağlar. Genellikle, paylaşılan bir barındırma ortamı, komut dosyalarının kullanımına erişime izin vermez. Ancak VPS barındırma ortamında, kullanıcı tam kök erişimine sahiptir ve ayrıca komut dosyalarını da kullanabilir. Önemli olan, root erişiminin özel web sunucularının ana avantajı olmasıdır. Ancak farklı VPS ana bilgisayarları, paylaşılan barındırmaya eşit bir maliyetle kök erişimi de sağlar. Dolayısıyla, bir VPS bu tür hizmetleri eşdeğer bir fiyata sunuyorsa, kaçırılmaması gereken bir iş fırsatıdır.
İyi bir kök erişiminin işletmenize neler getirebileceğini merak ediyor olabilirsiniz. Root erişimi ile sunucuyu kontrol edebilir ve ortamını tam olarak iş ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, barındırma sağlayıcısının desteğini beklemeye gerek olmadığı için özel bir yazılım paketi kurmak zahmetsizdir. VPS barındırmanın geleneksel paylaşılan web hizmetine göre bir diğer avantajı, paylaşılan web hizmetlerinin yazılım güvenlik sınırlamaları nedeniyle farklı popüler yazılım paketlerini desteklememesidir. Ancak öte yandan sanal barındırmalar, işletmenin tüm sorunları atlamasını sağlar.

ölçeklenebilirlik

Hiçbir iş yıl boyunca aynı kalmaz. Şirket ya ilerler ya da geri çekilir. Ancak küçük bir işletme sahibiyseniz, herhangi bir işletme genişletme planınız yoksa, web sitesi trafiğinin aynı kalması ihtimali vardır. Ayrıca müşteri bazlı genişleme planlarına da ihtiyacınız yok. Ancak durum farklıysa, web sitesi trafiğini yönetmek için kesinlikle bir sunucuya ihtiyacınız var.
Paylaşılan ana bilgisayarlar, ölçeklenebilirlik faktörü ile ilgili sınırlı işlevsellik sağlar. Ancak Sanal özel sunucularla, sunucunun işlevselliğine müdahale etmeden bile ölçeklendirmek mümkündür. Bu nedenle, değişen ihtiyaçları karşılamak için ölçeklendirmek, aylık bir barındırma planını güncellemek kadar basittir. İşletmeyi tamamen gereksinimlere göre ölçeklendirebilirsiniz. Trafik veya iş yükü artıyorsa sanal sunucuları büyütebilirsiniz. Ve tam tersi. Ölçek büyütme süreci tamamen sorunsuzdur, bu da herhangi bir kesinti yaşamadığı anlamına gelir. Böylece iş kesintiye uğramadan çalışmaya devam eder.

Düşük maliyetli

İşletmeler, sanal özel sunucuların karşılanamayacak kadar pahalı olduğuna inandıkları için genellikle paylaşılan barındırma planlarını benimser. Ancak günümüz gerçeğinde internet teknolojisi çok ilerledi. Genellikle fiziksel sunucularda çalışan ancak VPS barındırma ile karşılaştırıldığında oldukça pahalı olan özel barındırma planları. Sanal kişisel hizmetler, tek bir sunucu üzerinde çalışan sanal makinelerdir, böylece sarf malzemeleri uygulama maliyetini önemli ölçüde azaltır. Bu sayede VPS hosting hemen hemen her işletme için erişilebilir bir seçenek haline geldi.
Bazı VPS sağlayıcıları, işletme desteği için ayda 10 ABD dolarının altında birçok uygun fiyatlı barındırma planı, küçük işletmeler için de uygun fiyatlı bir sanal barındırma planı sunar.

Basit lisanslama

Lisanslama, VPS ana bilgisayarlarıyla çalışırken genellikle gözden kaçan bir özelliktir. Elbette, bir kuruluş büyüdükçe ve çok sayıda işletim sistemine ve uygulamaya ihtiyaç duydukça lisanslama karmaşık hale gelebilir.
Ancak sanal bir özel sunucu ile lisanslama da çok basittir. Her ilişkili maliyet zaten aylık barındırma planına dahil olduğundan, hiçbir gizli lisans ücreti yoktur. Böylece aylık planınıza göre sonunda ne kadar ödeyeceğinizi zaten bileceksiniz.

Esneklik

Paylaşılan barındırma ile karşılaştırıldığında, VPS barındırma, işletmelere sanal sunucular üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Çoğu sorun için VPS tarafından sağlanan teknik, paylaşılan barındırma desteğinden çok farklı değildir. Ancak, yalnızca gerçekten ihtiyacınız olan şey için ödeme yapmanız gereken esneklikle birlikte gelir. Ayrıca, işletmenizin artık ihtiyaç duymadığı kaynaklarla uğraşmak zorunda değilsiniz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, UltaHost barındırma platformunu seveceksiniz. Destek ekibimizden 7/24 destek alın. Güçlü altyapımız otomatik ölçeklendirme, performans ve güvenliğe odaklanır. Size farkı gösterelim! Planlarımıza göz atın   

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
How do you register a domain?

Bir etki alanını nasıl kaydedersiniz?

Next Post
Google search ranking

Google arama sıralaması nasıl iyileştirilir?

Related Posts