Alan adımı başka bir hostinga sağlayıcısına nasıl aktarırım? 

Günümüzde çoğu şirketin kendi web sitesi var. Hiç şaşırtıcı değil çünkü dijital dünyada yaşıyoruz. 

Mevcut hostinginizin sizin için yeterli olmadığını düşünüyorsanız, web sitenizi ve alan adınızı başka bir sağlayıcıya aktarmanın zamanı geldi. Bu makale size bunun nasıl yapılacağını gösterecektir. 

Etki alanı neden başka bir hostinga aktarılır? 

Küçük şirketler genellikle ayda birkaç dolara mal olan ücretsiz bir alan adına sahip ucuz paylaşımlı barındırma ile başlar. Ancak iş büyürse bu küçük hosting kısa sürede yetersiz kalacaktır. Ve web sitesini daha uygun maliyetli bir seçeneğe aktarmanın zamanı gelecek. 

Mevcut hizmetleriniz ihtiyaçlarınızı karşılamadığında da barındırma geçişi önerilir. Örneğin, sunucu yavaşsa veya web siteniz düzgün çalışması için daha fazla kaynağa ihtiyaç duyuyorsa. 

Değişiklik sayesinde yeni müşteriler kazanabilir, markayı geliştirebilir veya web sitesi performansını iyileştirebilirsiniz. Web sitesi değişime nasıl hazırlanır? Gerçek ve gelecekteki ihtiyaçlarınıza uyacak daha iyi barındırma nasıl seçilir? Barındırma geçişiyle ilgili sorunlardan kaçınmak için ölçeklenebilir seçeneğe yatırım yapmak için aylık biraz daha fazla dolar harcamak daha iyidir. 

Alan adı transferine nereden başlamalıyım? 

Alan adını transfer etmeye karar vermeden önce bazı detayları kontrol etmeniz gerekir. 

İlk olarak, yönetim paneli ve barındırma yönetimi ile etki alanı yönetim paneli için tüm oturum açma ve şifrelerinizin olup olmadığını kontrol edin. Sayfalarınız harici portallara bağlanıyorsa FTP veya MySQL’e erişim sağlamaya da değer. Başka bir deyişle, gerekli görünen her şey. 

Bir sonraki adım, barındırma ayarlarını ve alan transferini etkinleştirecek bireysel modüllerin tüm ayarlarını kontrol etmek olacaktır. 

Verilerinizi ister kendiniz taşımak ister yeni barındırma sağlayıcınıza emanet etmek isteyin, yedeklemeyi yapmanız gerekir. Tüm verileri kopyalamanız gerekir: WWW dosyaları, e-postaların kopyası, MySQL veritabanlarının kopyası, e-posta hesabı ayarlarının kopyası. 

Alan adımı başka bir hostinga sağlayıcısına nasıl aktarırım?
Alan adımı başka bir hostinga sağlayıcısına nasıl aktarırım?

Hazır olduğunda size bir tavsiyemiz daha var: sabırlı olun. Web sitelerini taşımak zaman alır. bu nedenle alan adı transferini önceden sipariş etmeye değer. İki hafta iyi olacak. 

Şimdi alan adının authinfo koduna ihtiyacınız olacak. Bunu elde etmek basittir – mevcut barındırma sağlayıcınızın web sitesindeki uygun formu doldurmanız veya sormanız yeterlidir. 

Domainin sunucuya atanması 

Verileri kendiniz aktararak zaman kaybetmek istemiyorsanız, işi profesyonellere yaptırabilirsiniz. Her iyi barındırma sağlayıcısı size ücretsiz geçiş sunacaktır. Sağlayıcı transfer için ekstra para istiyorsa, başka bir şirket bulmak daha iyidir. İyi bir müşteri hizmetine sahip değil. 

Güvenilir bir barındırma sağlayıcısı seçerseniz, her şeyin profesyonelce gerçekleştirileceğinden emin olacaksınız. Tek yapmanız gereken mevcut sağlayıcınızdan gerekli bilgileri istemek ve web sitenizi başka bir sağlayıcıya aktardığınızı bildirmek. 

Tüm şifreler, erişimler ve authinfo kodları alındıktan sonra teknik destek çalışmaya başlayacaktır. Uzman, öğeleri yeni sayfaya verimli bir şekilde aktarmanıza izin verecek bazı gerekli etkinlikleri gerçekleştirecektir. 

Web sitemi kendim transfer edebilir miyim? 

Tabii ki, örneğin WordPress’te statik bir web sitesi olduğu sürece alan transferi kendiniz de yapılabilir. 

Daha yaygın CMS platformlarından birini kullanıyorsanız mümkündür. WordPress, WoWonder veya Playtube, bir ana bilgisayardan dışa aktarmayı ve diğerine aktarmayı kolaylaştıran birçok araca sahiptir. 

Ancak, zaman ve bağlılık gerektirir. İşinizi geliştirmek için kullanabilecekken değerli zamanınızı neden boşa harcayasınız ki? Yeni sağlayıcınıza geçişi Outsource etmeniz gerekiyor! 

Ancak popüler bir CMS kullanmıyorsanız, yeni barındırma sağlayıcınızla iletişime geçmelisiniz. UltaHost’ta personelimiz, transferi yapmanıza yardımcı olmak için ellerinden gelen her şeyi yapacak – ve biz bunu ücretsiz yapacağız! 

Aksi halde konfigürasyon ve teknik sorunlar olabilir. Örneğin, 404 veya veritabanına bağlanma ile ilgili bir sorun gelecekte çok fazla zorluk yaratabilir. 

Uzman ile her şeyin düzgün çalışacağından ve web sitesinin sorunsuz çalışacağından emin olacaksınız. Bu sayede sorunsuz çalışmasını ve stabilitesini sağlayacaksınız. Alan adı transferi kesinlikle karlı bir çözüm olacaktır ve mağazanız veya blogunuz bundan faydalanacaktır. 

Sıradaki ne? 

Şimdi yeni hosting sağlayıcınızı seçme zamanı. Seçim yaparken müşteri hizmetlerinin kalitesine, hizmet istikrarına ve güvenliğe özellikle dikkat edin. 

Alan adımı başka bir hostinga sağlayıcısına nasıl aktarırım?
Alan adımı başka bir hostinga sağlayıcısına nasıl aktarırım?

En güvenilir web sitelerinin incelemelerini kontrol edebilirsiniz. 

Sitechecker, sizin için en iyi barındırma sağlayıcısını bulmanıza yardımcı olabilir. 

Çeşitli barındırma sağlayıcılarını sıralayan bir başka güvenilir web sitesi SourceForge‘dur. Her yıl, her kategorideki en iyi hosting sağlayıcılarını önerirler. 

Kontrol etmenizi önerdiğimiz son fakat en az önemli olmayan web sitesi HostAdvice. Tüm web barındırma şirketlerinin ayrıntılarını içeren web barındırma dizinidir. 

Ayrıca UltaHost teklifine aşina olmanızı öneririz. İşte WEB HOSTING SECRET REVEALED hakkımızda yazdıkları: 

  • Tüm UltaHost planları NVMe depolamada çalışır 
  • UltaHost cPanel kullanır 
  • %99,9 Çalışma Süresi garantisi 
  • Fazla satış politikası yok 
  • Ücretsiz kötü amaçlı yazılım taramaları 
  • Ücretsiz günlük yedeklemeler 

Ayrıca, müşteri hizmetlerimizle gurur duyuyoruz. UltaHost destek ekibi her zaman hizmetinizdedir. Günde 24 saat, haftada 7 gün, yılda 365 gün. Sunucuyla ilgili sorunların yanı sıra kullandığınız işletim sistemi ve CMS platformları konusunda da yardımcı oluyoruz. 

Ayrıca piyasadaki en iyi güvenlik sistemlerinden birine sahibiz. UltaHost’un neden piyasadaki en güvenli hosting hizmetini sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinin. tereddüt etmeyin! UltaHost ile iletişime geçin ve hostinginizi transfer etmek istediğinizi söyleyin. 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

Neden kendi yan projeniz olmalı? 

Next Post

WordPress’te domain adı nasıl değiştirilir?

Related Posts
Total
0
Share