Sayfa Yükleme Hızını Artırmak İçin En İyi 6 İpucu

Page Load Speed
Shares

Dijital dünyada hiçbir şey uzun sayfa yükleme hızından daha kötü olamaz.

Birçok kullanıcının görüşüne göre, bunun nedeni internet hızıdır. Ancak bunun olmasının birkaç faktörü var.

Sayfa yükleme hızı neden önemlidir?

Arama motorları yüklenme hızı düşük ve üst sıralarda yer alan sayfaları tercih etmekte, en fazla 3 saniyenin altında yüklenme hızına sahip sayfalar tercih edilmektedir. Bu sayfa içgörü kontrolü için google, sayfa hızını artırmaya yönelik öneriler sunan  Google Page Insights aracını sağlar. Ayrıca, hala var olacak bazı sorunlar var.

Bir ankete göre, sayfa yükleme hızındaki bir saniyelik gecikme şunları sağlar:

  • %11 daha az sayfa görüntüleyen
  • Müşteri memnuniyetinde %16 azalma
  • Dönüşümlerde %7 kayıp

Sayfa yükleme hızı nasıl artırılır?

Belirtildiği gibi, sayfa yükleme hızını artırmanıza yardımcı olacak birkaç önlem aşağıdadır.

1- Verimli Barındırma Hizmeti Bulun:

Bir web sitesi yükleme hızı, büyük ölçüde sunucu hızına, sunucu yükleme süresine ve sunucunun coğrafi konumuna bağlıdır. Bazen küçük bir hata yapıyoruz ve ucuz ve etkisiz bir hosting planına abone oluyoruz. Zaman tasarrufumuzu ne olursa olsun, uzun vadede satışlarımızı, marka imajımızı, dönüşümleri, hemen çıkma oranlarını, artan memnuniyetsiz müşteri sayısını ve daha fazlasını etkiler. Web sitesi yükleme hızını etkileyen bir diğer barındırma son faktörü, uzun mesafeli barındırma istekleridir. Örneğin sunucunuz ABD’de bulunuyor ve siz ona Orta Doğu’dan erişmeye çalışıyorsunuz, bu sayfa yüklenme hızını etkileyecektir.

Bu nedenle, daha iyi bir hostıng hizmeti  seçmeniz ve vaat ettikleri hizmetleri sağlayanları barındırmayı planlamanız önerilir. İkincisi, dünyanın her yerinden trafiğiniz varsa, UltaHost tipi sunucuları her bölgede bulunan bazı hostıng hizmeti sağlayıcılarını kullanmanız önerilir.

2- HTML5 ve daha hızlı ve duyarlı temaları kullanmayı deneyin:

Eski ve yavaş web temalarını kullanmaktan kaçının. Sayfaları daha hızlı yüklerken HTML5, Angular JS, JSON gibi gelişen ve yeni ön uç geliştirme teknolojileri. Onları en iyi arama sonuçlarında sıralıyorlar. Ayrıca, işleri kolaylaştırma ve web sitesi yükünü azaltma eğilimindedirler. Örneğin: HTML5, API’yi azaltmanıza olanak tanır. Çünkü Video Oynatıcı için ayrı bir etiketi varmış gibi birden çok yetişkin etiketi veriyorlar. HTML5 ve Angular JS, web sitesi ömrünü uzun ve basit hale getirir. Ve tarayıcı çalışmasının çoğunu azaltın. Geliştiricinin artık ağır ve fazladan JavaScript kodu yazması gerekmiyor. Bu gelişen teknolojiler, işlerinin çoğunu yapıyor.

3- Web sitesi aracılığıyla görüntüleri küçültün ve optimize edin:

Web sitesi üzerinden minimum boyuttaki resimleri yüklemeye çalışın. Görüntülerin yüklenmesi zaman alır ve bazen web sitesini çökerterek yükleme hızını etkiler. İşletmenizin nişinin resimlere ihtiyacı varsa, resimleri web sitesine yüklemeden önce sıkıştırmayı deneyin. İyi bir uygulayıcı olarak, görselleri “Img 1, PPT 2, 2999463” gibi etiketlemek yerine, görüntülerin doğasına göre net, ancak kısa ve kesin başlıklar vermeniz önerilir.

4- Video için harici barındırma kullanın:

HTML5 size yerleşik bir medya oynatıcı sunsa da, videolar için harici barındırma kullanılması önerilir. Videonun boyutu ağır olduğundan ve yüklenmesi zaman aldığından, video için harici barındırma önerilir. Videoları barındırmak için YouTube’u kullanmanız daha tavsiye edilir ve videonuzu YouTube’da barındırmayı daha ucuz ve daha kullanışlı bulacaksınız.

5- HTTP istekleri ile web sitesine daha fazla alan verilmesi:

Yahoo arama motoru anketine göre – web sayfasının yüklenme süresinin %80’i, web sitesinin içeriği resimler, komut dosyaları, içerik vb. Gibi farklı bileşenleri indirmek için harcanmıştır. Sitenizin belirli bir trafiği varsa ve başka bölümler de varsa, daha fazla HTTP isteğini tetikleyecektir. HTTP isteklerindeki bu uzantı sitenizi yavaşlatabilir.

Bu istekleri azaltmak için site tasarımınızı değiştirin ve basit bir tane oluşturun.

6- Net kod yazın:

Basit ve anlaşılır kod yazmaya çalışın. CSS ve JavaScript’i azaltmaya çalışın. Kodda fazladan değişkenler, işlevler ve sınıflar bildirmeyin. İç içe döngüleri ve anahtarları en aza indirmeye çalışın. Yazılan kodları tekrar tekrar kullanmayı deneyin. Tüm kodu yazdıktan sonra, gereksiz etiketleri, CSS’yi, kodu ve komut dosyalarını belirlemek ve kaldırmak için araştırma tekniğini kullanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
cara mendapatkan review positif di google bisnis

Google’dan nasıl daha olumlu işletme incelemeleri alabilirsiniz?

Next Post
How To Make a Video-Sharing Platform

Dedicated Server Web hostıng nedir

Related Posts
 25% off   Enjoy Powerful Next-Gen VPS Hosting from as low as $5.50