UltaHost Sunucuları BitNinja kullanımı İle Nasıl Korunuyor?

BitNinja servers are secured
Shares

Ekibimiz sürekli olarak müşterilerimizin güvenlik endişelerini daha verimli bir şekilde tatmin etmek amacıyla güvenlik sistemlerimizi geliştirmekle ve güncellemekle meşgul.

Bu yüzden, kırılamayacak ve en gelişmiş bir güvenlik sistemini sunucularımıza kurduğumuzu duyurma konusunda süper heyecanlıyız. Bunu da BitNinja’yı Güvenlik Partnerimiz olarak kanalda tutarak yapıyoruz. Ve şimdi bütün müşterilerimiz BitNinja’nın gelişmiş güvenlik sistemi ile süper korunuyor. Bu sayede daha fazla kafa rahatlığı ile websiteler ve bloglar yaratabiliyorlar.

Sunucularımız %99.99 çalışma süresine sahiptir bu da sunucularımızın maksimum çalışma süresine sahip olduğunu gösterir çünkü yüksek seviyede korunaklı, verimli ve geliştirilmiş sistemler kullanıyoruz. BitNinja’nın güvenlik algoritmaları sayesinde kurşun geçirmez bir güvenlik sistemi kullanıyoruz. Hacklemek ve siteyi çökertmek adına aynı anda birden fazla istek göndermek neredeyse imkansız.

UltaHost müşterilerinin en az güvenlik endişeleri ve sorunları ile karşılaşacağını bahsettiğinde birçok bilgisayar uzmanının yaptığı gibi bunu sırf söylemek için ya da stratejik bir anahtar kelime ile pazarlama amacı olarak yapmıyor. Bunu gerçekten söylüyoruz.

Bu duruma dikkat çekerek müşterilerimizin ve hatta UltaHost’a geçiş yapma planı yapanların bile emin olmasını istiyoruz: bu sadece laf olsun diye değil söylenmiş bir şey değil, bu gerçek. Bu gerçek çünkü zamanımızın en fazla güncellenmiş ve verimli güvenliğini kullanıyoruz. Ve bunun çok esnek ve kolay kullanabilir olduğundan emin oluyoruz. İşte tüm bunlar BitNinja güvenlik sayesinde oluyor.

BitNinja nedir ve nasıl çalışır?

BitNinja Hizmet olarak Güvenlik sistemini benimser. Bir sunucu tarafı güvenlik yazılımıdır. Asıl olarak sunucuyu birden fazla tehdite karşı korumak için tasarlanmış ve inşa edilmiştir. Bunu da sizden en az yardım ile yapar ve sizi sunucu bakımı, adli güvenlik gerilimleri gibi problemlerden özgür bırakır. BitNinja kendi kendine öğrenen güçlü bir araçtır ve işini bir Ninja gibi karanlıkta sessizce yapar. Kullanıcıları ve sunucu işlemlerini rahatsız etmez.

BitNinja Çalışma Modeli:

BitNinja’nun frameworkü makine öğrenme teknolojisi sayesinde yapılmıştır. Farklı botlar sayesinde yapılan saldırıları analiz edip kendini geliştirebilir ve bu bilgileri tüm kullanılan sunuculara bir kalkan yaratmak için kullanabilir. Kısaca, eğer BitNinja bir saldırıya karşı bir kez savaştı ise bir sonraki sefere BitNinja kendini güncellemiş olacaktır ve bu saldırıyı yok etmek için hazır olacaktır. BitNinja hackerlara, botnetlere, saldırganlara ve zararlı aktivitelere karşı savaşan bir tutkulu, gönüllü ön cephe askeri gibidir.

BitNinja Framework:

Makine öğrenme framework ile üretilmiştir ve makine öğrenme algoritmalarını kullanarak yapılan yeni saldırılar hakkında kendini eğitebilir. BitNinja algoritmaları saldırganların algoritmalarını analiz etmeye başlar ve analizlerinden sonra kendi sistemlerini eğitir. Ardından da tüm sunuculardaki güvenliği elde ettiği bilgiler ile günceller.

BitNinja Verimliliği:

Eğer BitNinja’nın verimliliğini tartışacak isek şunu söyleyebiliriz: Yüksek seviyede etkili ve verimlidir. Üstüne üstlük sessizce çalışır ve bu sayede sunucu performansı etkilenmez. Sizi günlük ve haftalık raporları takip etme derdinden kurtarır. Hiçbir zararlı yazılımın, botun ya da saldırının sunucuya yaklaşmadığından emin olur. Her saldırıya karşı bir anti bakteriyel sabun gibi çalışır. Sadece açıkları gösterin ve hepsini otomatik olarak çözsün. Her saldırıya karşı kırılmaz bir kalkandır. Ve sunucunuzun çökmeyeceğinden emin olur.

BitNinja Faydaları:

BitNinja’nın bir diğer faydası da birden fazla sunucu problemi için tek bir çözüm olabilmesidir. Tek bir sistem olarak birçok sunucu taraflı zorlukları çözebilme yeteneğine sahiptir.

Bundan dolayı bir kullanıcı her bir problem için sunucudaki birçok yazılımı yapılandırmak zorunda kalmaz. Maliyetten, ikincil depolamadaki alandan, işlem kaynaklarından, işlemlerden, bütün bu yazılımları ayakta tutmak için gereken insan gücünden ve bakım ücretlerinden tasarruf ettirir. Böylece hem ekonomik hem de işlemsel değerden tasarruf edilmiş olunur.

Ancak her tip sunucu saldırısına karşı tek kişilk bir ordudur. Yapılandırması, kurması ve bakımı kolaydır. Neredeyse her tür ve her özellikteki sunuculara uyumludur.

BitNinja Modülleri:

Bunun için güvenlik işlemlerini 3 farklı ana kategoriye ve birçok alt kategoriye bölüyorlar. Bunlar şunlardır:

 • Genel Modüller
 • Tespit Modülleri
 • Captcha Modülleri

Genel Modüller:

Genel modüllerin detayları bunlardır:

 • CLI: BitNinja için gerekli kaynak kodunu içerir.
 • Data Provider: Sunucudan zamanlanmış ve düzenli güncellemeleri BitNinja merkezine gönderir. Sistem kaynak kullanımı, hafıza kullanımı, sistem yükü ve BitNinja koruma verimliliği gibi veriler istatistik amaçlar için gönderilir.
 • Shogun: Güvenlik olaylarını kabul eder ve iletir zamanlarına göre.
 • System: Alıcının sunucularının güvenlik algoritmalarını yönetir ve günceller. BitNinja’dan WAF modülünü aktif hale getirmek ve kapatmak için komutlar alır.
 • SSL Terminating: HTTP’nin bağlantısını boşaltır ve Captcha HTTP & WAF modüllerinin düzgün çalışmasını sağlar.
 • Proxy Filter: BitNinja sistem üzerinden proxyleri engellese de bu modül güvenilir brokerların sisteme erişmesine izin verir.
 • IP reputation Filtering Mode: Çok akıllı bir BotNet sistemidir. Zararlı IPleri tespit eder ve riski azaltmak adına eylemlerini kısıtlar. Gerekirse eylemlerini komple engelleyebilir. Eylemlerini durdurmanın yanı sıra enfekte olmuş sistemlerin ağa bağlanmasını da engeller. Öyle gizli bir şekilde çalışır ki siz bile yargılayamayabilirsiniz.

Tespit Modülleri:

Tespit modüllerin detayları bunlardır:

 • AntiFlood: İnsan vücudundaki omurilik gibidir bu modül. Diğer tüm modüllerden bilgi alır ve bunu ihtiyacı olan diğer modüllere iletir. Dahası görevi saldırganların sisteminize zarar vermesini engellemektir.
 • Out Bound Web Application Firewall (WAF): Bu modül gerçek zamanlı olarak, dış trafiği tespit eder ve tarar. Eğer herhangi bir şüpheli bağlantı bulduysa kayıtları BitNinja merkezine gönderir ve hangi işlemlerin ya da scriptlerin bundan sorumlu olduğunu bulmaya çalışır. Üstüne üstlük bu scripti engelleyebilir ya da bir alarm çalıştırabilir.
 • Defense Robot: Bu modül Malware Detection modülünden gelen bilgiyi bekler. Ondan veriyi aldıktan sonra yapılandırılan zaman aralığında zararlı yazılım yüklemesi ile alakalı kayıtları bulmaya çalışır.
 • Web Honey Pots: Hacker sitenize saldırdığı zaman saldırı verisini toplar ve saldırıyı & saldırganın IP’sini engeller. Hackerın sisteme girdiği yolu bir engeller.
 • Port HoneyPot: Bu modül işçinizde birinin port çıktısı yaptığı zaman bunu tespit eder ve tanımlar. (gizli temizlemeler ve diğerleri dışında) Bu modül aynı şekilde bu bal küplerindeki trafikleri yakalar ve talepleri yanıtlar. Böylece saldırgan ve sahte yöneticileri kötü amaçlı olarak kullanmak istediğinde ifşa olur. Hem direkt saldırıları hem de botnet egzersizlerini erken bir aşamada yakalamak çok yüksek derecede başarılı bir yaklaşımdır.
 • Log Analysis: Çalışma zamanındaki kayıt dosyalarını analiz etmekte görevlidir ve herhangi şüpheli bir aktivite tespit edilirse gerekli eylemi yapar.
 • DDOS attack detection: Aşırı zararlı trafiği yenerek DDoS saldırılarını engelleyen ağ izleme modülü.
 • Malware detection: Güncellenmiş zararlı yazılım tespit teknolojileri standart yöntemler ile birleştirilerek zararlı obje tespitinin verimi artırılır. Ve yeni zararlı programlara karşı proaktif koruma desteklenir.
 • The Web Application Firewall (WAF): Bu modül müşterinin websitelerini SQL injectionlar, siteler arası scriptleme, veri hırsızlıkları ya da buffer overflow gibi sık saldırılara karşı korur. WAF sitenize gelen zarralı trafiği gerçek zamanlı olarak izler, filtreler ve engeller.

Captcha Modülleri:

Bu modülün arkasındaki fikir aslında BitNinja’yı özel yapan şeydir. Framework gerçek zamanlı olarak 4 milyondan fazla IP içeren bir güvenilirlik bilgi deposunu inceleyip tutuyor. Bu güvenilirlik her IP eyleminin geçmişine bakarak sahte kareleri 4 seviyeli güvenilirlik pozisyon sistemi ile tespit eder.

 • Captcha HTTP Module: BitNinja gri liste veri tabanındaki şüpheli IPlere izin vermek ve insan web kullanıcılarının küçük bir işlem ile kendilerini gri listeden silmelerine izin vermek içindir.
 • Captcha Smtp Module: BitNinja gri listesindeki yanlış tespitleri belirlemek ve gri listeden insan kullanıcıları silmek içindir. (Sunucudaki eylemlerini izledikten sonra onları otomatik olarak siler.)
 • Captcha Ftp Module: Bu modül ona bağlanmaya çalışan IP adreslerini kontrol eder ve onların BitNinja gri listesinde olup olmadığını kontrol eder. Eğer oradalarsa FTP bağlantısını simüle eder ve zararlı IP’den hiçbir gerçek FTP işlemini kabul etmez.

BitNinja’nın muhteşem hizmetleri sayesinde %99.99 çalışma süresine sahip olduğumuzu iddia edebiliyoruz. Kurşun geçirmez güvenliğimiz var; sunucularımız yüksek derecede verimli ve olağanüstü hizmetler sunuyor. Müşterilerimiz en az güvenlik endişelerine sahip ve neredeyse minimal sunucu hizmetine, sunucu bakım sorunlarına ve ticketlara sahibiz.


Eğer bu makaleyi sevdiyseniz UltaHost hosting platformuna bayılacaksınız. Destek ekibimizden 7/24 destek alın. Güçlü altyapımız oto-ölçeklenebilirlik, performans ve güvenliğe odaklanır. İzin verin size farkı gösterelim! Paketlerimizi inceleyin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
how to change your domain name

Websitenizin Alan Adını Nasıl Satabilirsiniz?

Next Post
UltaHost Review at Web Hosting Secret Revealed

Web Hosting Secret Revealed’daki UltaHost İncelemesi

Related Posts